Balnet

Alaçatı

Alaçatı, renkli taş evleri, dar sokakları, değirmenleri, sörf için elverişli deniziyle Çeşme ilçesine bağlı beldedir. Yerli yabancı turistleri ağırlayan, sörf tutkunlarının adresi haline gelen Alaçatı, dinlenmek ve huzurlu bir tatil için doğru adrestir. Alaçatı'da gece hayatı oldukça hareketlidir. Sokaklarında gezerken meşhur rakı balık restoranlarında Ege'ye özgü mezeleriyle canlı müzik eşliğinde unutmayacağı tatları keşfedin. Alaçatı tarihi dokusu bozulmaması için kentsel sit alanı olarak koruma altına alınmıştır. Çok yerinde bir karar olduğu kanısındayım. Taş evleri 1850-1890 yılında inşaa edilmiştir. Alaçatı'da işlenen şaraplar dünyanın dört bir yanına gönderilmektedir. Alaçatı'da yapılan Ot festivali her yıl geleneksel hala gelmiş olup çok sayıda misafirini ağırlamaktadır.

Alaçatı Konaklama İmkanları

Alaçatı'da tatil yapmak isteyenlerin konaklama için tercih edebileceği çeşitli tipte tesisler vardır.

Alaçatı Bölgesine Yakın Konumlar

Alaçatı bölgesine bağlı veya Alaçatı bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Alaçatı'ya Gidenler Yorumluyor

Alaçatı'da yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
İzmir / Çeşme / Alaçatı
"Süreyya Hanım Butik Otel"
çok temiz,şık bir otel.calisanlari güler yüzlü aile ortamı gibi.
+ devamını gör
9.9
İzmir / Çeşme / Alaçatı
"Sakin Konforlu Otel"
harıka bir yer ,çalışan herkez çok başarılı.tekrar gelecegiz
+ devamını gör
3
İzmir / Çeşme / Alaçatı
"Tavsiye Etmiyoruz"
-wifi var dense de, odada dahi düzgün çalışmıyordu - otopark var dense de, akşam 19:00-sabah 04:00 arası kullanımı mümkünmüş ve belirtilmemiş otopark olmadığı için ekstra günlük 25 tl ödemek zorunda kaldık - duş ilk gün ya sıcak ya soğuktu - bir türlü ılışmadı su - 3 gece 4 gün boyunca hiç bir temizlik yapılmadı - otel işletmecisi bayana, otopark sorununu söylediğimizde git bookinge şikayet et şeklinde bir tepki gördük - kahvaltısı, diğer alaçatı otellerine göre çok zayıftı -2. ve 3. gece gene duş sıkıntısı yaşandı (otelden mi yoksa alaçatı yoğunluğundan mı emin değilim ancak su azalmasına karşı bir önlemleri yok) -otelden çıkış anında, bir kere bile odayı temizlemeye gelmeyen çalışan sizin ekstranız var diye iddia etti ve yoktu. - uslup, sabır, iletişim, hizmet gibi hususlarda çok memnuniyetsiz bir tatil geçirmemize sebep olan bir oteldir. asla tavsiye etmiyoruz
+ devamını gör
9.6
İzmir / Çeşme / Alaçatı
"Luna Hotel Lokasyon Olarak Çok İyi Bir Yerde"
Alaçatı Ot Festivali'nde Luna Hotel'de 2 gün kaldık, her şey çok güzeldi, odalar temiz ve ferah, ev sahipleri her şeyle ilgili ve güler yüzlü, kahvaltıları da bir harika. Herkese tavsiye ederiz.
+ devamını gör