Altınova Nasıl Gidilir

İstanbul'dan özel aracıyla Altınova'ya gelmek isteyenler için iki farklı alternatif söz konusu. 

Uzun mesafe olan; İstanbul > İzmit > Bursa > Balıkesir > Edremit > Ayvalık > Altınova şeklinde. Toplam mesafe yaklaşık 533 km. Bu güzergahta diğerine göre çoğu zaman trafik akışı daha yoğun ancak bu güzergahta konaklama, yemek ve alışveriş için daha fazla imkan ve seçenek bulunuyor.

Kısa mesafe olan ise; İstanbul > Tekirdağ > Çanakkale > Ayvalık > Altınova şeklinde ve toplamda 475 km.

Altınova Genel Görünüm

Ayrıca İstanbul'dan, Altınova'ya feribot sayesinde daha kısa sürede gelinebiliyor. Yenikapı'dan Bandırma'ya giden feribotları tercih ederseniz yolu epey kısaltmış olursunuz. Bandırmadan da, Ayvalık'a ve Altınova'ya yaklaşık 3,5 saatte varabilirsiniz. 

Ankara'dan Altınova'ya Nasıl Gidilir?

Ankara için en kısa mesafe  663 km ve istikameti Ankara > Eskişehir > Bursa > Balıkesir > Edremit > Ayvalık > Altınova şeklinde. 

İzmir'den Altınova'ya Nasıl Gidilir? 

Altınova'ya en yakın büyük kent merkezlerinden birisi olan İzmir ise beeldeye 125 km uzaklıkta ve İzmir'den, Altınova'ya ulaşmak için İzmir - Aliağa - Dikili - Altınova güzergahı izlenmesi yeterli. 

Altınova Sahil ve Deniz

Otobüsle Altınova'ya Nasıl Gidilir?

Altınova'ya otobüs ile ulaşım için Balıkesir seferli yolculuğu seçmeniz gerekiyor. Birçok firma Altınova'ya sefer yaptıkları gibi bu seferler düzenli olarak işliyor.
 

İstanbul'dan havayoluyla Altınova'ya gelmek isteyenler

İstanbul'dan her gün 19:15'teki uçuş seferleriyle Edremit havaalanına gelebilirsiniz. Edremit'ten ise her gün 21:05'teki uçuş seferleriyle İstanbul'a dönebilirsiniz.(Edremit havaalanı ile Altınova arası 53 km.)

Ankara'dan havayoluyla Altınova'ya gelmek isteyenler

Ankara'dan her gün 18:45'teki uçuş seferleriyle Edremit havaalanına gelebilirsiniz. Edremit'ten ise her gün 20:45'teki uçuş seferleriyle Ankara'ya dönebilirsiniz. (Edremit havaalanı ile Altınova arası 53 km.)