Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Ayvalık Merkez Balayı Otelleri

Yükleniyor..
Ayvalık Merkez'de kriterlerinize uyan 21 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Ayvalık Merkez Balayı Otelleri 

Ayvalık Marmara Bölgesi Balıkesir ili sınırları içerisinde olan şirin bir ilçedir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi yerleşim bölgelerine yakınlığı sebebi ile yaz kış tercih edilen en uygun yerlerden biridir. Gür orman örtüsü, taş evleri ile yerli yabancı turistlere kucak açmayı sağlayan turizme katkı payı yüksek bir bölgedir. Ayvalık geçmişin izlerini hiç bozulmadan yaşatan bir özelliğe sahiptir. Tarih boyunca farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Ayvalık 1928 yılından itibaren ilçe olmuştur. İlçede 22 tane ada vardır. Bunlardan en büyüğü Cunda Adasıdır. Ayvalıkta ekonomi zeytinciliğe dayanır. Zeytinyağı üretiminde de zirvededir. Yaz ayları da turizm açısından ilçeye gelir kazandırır. Cunda Adası, Sarımsaklı, Şeytan Sofrası tatilciler için uğrak yerleridir. Ayvalık sadece yazın değil, kışın, bahar aylarında da misafirine kucak açma özelliği taşır.

Ayvalık'a Ne Zaman Gidilir?

Ayvalık’ta Akdeniz iklimi olduğundan yazları sıcak kışları ılık ve yağışlı geçer. Ayvalık demek deniz demek olduğundan Haziran Eylül ayları arası gitmek için en uygun zamandır. Kış aylarında sakinlik ve huzur arayanlar için yine iyi bir seçenektir. Kalabalıktan kaçmak isteyenler için Ayvalık kış aylarında mutlaka uğranılması gereken yerler arasındadır. Uygun Ayvalık merkez balayı otelleri yılın her mevsiminde rahatlıkla yaşanabileceğinden seçenekler söz konusudur. 

Ayvalık'ta Nerede Kalınır?

Ayvalık sakin bir tatil bölgesi olmasının yanı sıra yaz aylarında oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olur. Denizi, tertemiz havası ve doğası ile unutulmaz bir tatil keyfi yaşanabilir. Diğer taraftan bölge tarihi açıdan da güzelliklerini korumayı bilmiş, kültürel zenginliklerini korumuş özellikleri adaları ile ilgi çekmeyi başarmış bir yerdir. Ayvalık Merkez, Cunda Adası ve Sarımsaklı üç önemli bölgedir. Ucuz Ayvalık Merkez Balayı Otelleri de ilçedeki yoğun turizm zamanları ve yaz ayları dışında bulunabilecek özelliktedir.

Ayvalık'ta Konaklama

Ayvalık'ta konaklama denildiğinde ilk akla gelen Cunda Adasıdır. Yerli ve yabancı turistler için sıralamada önlerdedir. Burada tarihi doku çok iyi korunduğundan özellikle taş evler ilgi çekmeye yetmektedir. Ardından Sarımsaklı da bulunan tesislerde deniz tatili isteyenler için tercih sebebidir. Doğa ile iç içe tatil yapmak isteyenler için en uygun yerdir. Ayvalık merkez balayı otelleri fiyatları konseptlerine göre farklılıklar gösterir ancak her bütçeye göre de şekillenebilmektedir.

Ayvalık ve Ünlü Noktaları 

Ayvalık tarihi evleri, camileri, lezzetli Ege mezeleri, zeytini, zeytinyağı ile çam ormanları, meşhur tostu ile dopdolu bir ilçedir. Şeytan Sofrası, Cunda Adası ve Sarımsaklı Plajı olmazsa olmaz noktalarıdır. Burada el işçiliği ön planda olduğundan gümüş takılar alınmazsa olmaz. Zeytinyağı alınmadan dönülmez.

Ayvalık Otellerinde Balayı 

Ayvalık plajları ve doğası ile güzel bir tatil beldesi olması açısından balayı çiftleri için de tercih edebilecek bir bölgedir. Özellikle Cunda Adası balayı çiftleri için sessiz sakin dar sokaklarında tarihin kokusunu içine çeke çeke geçirmek farklılıktır. Ayvalık'ta balayı otelleri deniz ve güneşin tadını çıkarmanın yanı sıra kışın da hem huzur hem de kültür turları açısından uygundur. Aslında Ayvalık yılın her mevsimi uygundur. Balayı çiftleri için çeşitli aktivitelerde keyif verecektir. Mesela tekne paraşütü, su sporları, doğa yürüyüşleri, bisiklet turları gibi alternatiflerle güzel bir balayı tatili yaşanabilir.

Ayvalık’ta Görmeniz Gereken Yerler

Ayvalık küçük bir ilçe olmasına karşılık gerek merkezinde gerek çevresinde gezip görülmesi gereken yerleri açısından zengindir. Huzur dolu bir havası vardır. Bazen bir hafta sonu kaçamağı bile metropol kalabalığından uzaklaşıldığından insanı şarj etme özelliği taşır. Ayvalık'ta en az 3 gün kalınmalıdır. Ayvalık demek zeytin kokan sokaklar demektir. Berrak Gezip görülesi yerleri açısından Ayvalık Çarşısı ile başlanabilir. Bir başka durak mutlaka Cunda Adası olmalıdır. Gün doğumu ve gün batımı mutlaka Şeytan Sofrasından izlenmelidir. Sarımsaklı Plajı deniz, kum ve güneş için üçü bir arada özelliktedir. Ayvalık evleri mutlaka görülmelidir. 

Ayvalık Sahillerinde Deniz Tatili

Ayvalıkta Badavut Sahili denize girilebilecek en güzel sahillerinden biridir. Suyu ılık ve denizi çok temizdir. Burada su altı zenginliği açısından da farklı bir özellik olduğundan deniz canlıları ile de karşılaşmak mümkündür. Ortunç Koyu kamp yapmak isteyenler için en uygun yerlerden biridir. Ayvalık kiliseleri ile de tarihi dokuyu çok iyi taşıdığından ve koruduğundan farklı bir ambiyans yaşatır. Ve Cennet Tepesi mutlaka gezip görülmesi gereken yer listesine eklenmelidir. Ayvalık'a tepeden bakmak için eşsiz bir noktadır. Ayvalık her özelliği ile anlatılmaz yaşanır.