Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip

Ayvalık Merkez Muhafazakar Oteller

Yükleniyor..
Ayvalık Merkez'de kriterlerinize uyan 3 tesis bulundu.

Ayvalık Muhafazakâr Oteller

Ege’nin güzel bir doğaya sahip olan keyifli sahil kasabası Ayvalık, Balıkesir’in mavi ile yeşilin hükmettiği tatil beldelerinden biridir.. Dört binden fazla tarihi eve sahip olan Ayvalık, geçmişte Rumlara ev sahibi yapmış bir sahil kasabası. Ülkemizin en fazla tarihi eve sahip yeri olan Ayvalık, Arnavut kaldırımlı sokakları, taş binaları ve tertemiz havasıyla sizi içine çeker. Ayvalık, ticari etkinliği, kültürel ve entelektüel düzeyiyle Akdeniz kıyılarının en tanınmış yerleşimlerinden biri haline gelmiştir. Her mevsimin ayrı bir tat verdiği bu harikalar diyarında gününüzün harika geçeceği garantidir. Gezilecek yerler konusunda ülkemizin en güzel yerlerinden biri olan Ayvalık’ta gezilecek yerlerden bazıları şu şekilde: 
 
•    Ayvalık Taksiyarhis Kilisesi
•    Ayvalık Evleri
•     Cunda Adası
•    Saatli Cami
•    Rahmi Koç Müzesi
•    Âşıklar Tepisi 
•    Şeytan Sofrası
•    Kozak Yaylası
•    Midilli Adası
Görülecek en iyi yerler arasındadır. 

Ayvalık’a Ulaşım

İzmir’e yakın olmasından dolayı günübirlik geziler için uygun bir yer olan Ayvalık, sahil yöresi olmanın çok ötesinde bir gün geçirme imkânı sunar. Ayvalık’a karayolu ya da denizyoluyla ulaşım oldukça kolaydır. İstanbul’a 423 km uzaklıkta olan Ayvalık’a arabayla 5 buçuk saatte gitmek mümkün. Ankara ile Ayvalık arası 680 km’dir ve arabayla yaklaşık olarak 8 saatte gidilebilir. Ayvalık Bursa’ya 280 km mesafededir özel aracınızla 3 buçuk saatte varabilirsiniz. Ayvalık Balıkesir’e ise 128 km’dir yani yaklaşık olarak 1 saat 50 dakikada ulaşılabilir. Bölgede bulunan muhafazakâr balayı otelleri ulaşımı kolay ve yeni evlenen çiftlere güzel aktivite alanı sunan yerlerdir.


Ayvalık’ta Otel İmkânları

Her yıl yüz binlerce tatilcinin akın ettiği ve konaklama alternatifleri oldukça fazla olan Ayvalık’ta otel fiyatları da gayet uygun. Zevkli sahipleri tarafından büyük özenle dizayn edilen bu otellerin çoğu taş evlerden çevrilen otellerdir. Hemen hepsinin deniz manzarası olup açık büfe kahvaltı imkânına sahiptir. Bölge de tatil severlerin istekleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak çok fazla sayıda otel açılmıştır. Bu oteller türlerine göre değişiklik göstermektedir. Ayvalık bölgesinde muhafazakâr oteller fazlaca tercih edilmektedir. Uygun Ayvalık muhafazakar oteller sayesinde bölgeye gelen dindar aileler istekleri doğrultusunda buralarda sorunsuz kalabileceklerdir. 


Muhafazakâr Otel Nedir?

Muhafazakâr otellerin alkolsüz olması en önemli özelliklerindendir. Bölgede bulunan muhafazakâr oteller farklı konseptlerle çalışmakta olup tatilciler kendilerine en uygun mekânda kalabilmektedirler. Bölge oldukça geniş ve konaklama açısından sorunsuz bir hizmet sunulması için çeşitli oteller, bungalow evler ve daha birçok yapı inşa edilmektedir. Ayvalık muhafazakar oteller fiyatları tercih sayısına, doluluk oranına ve modernliğe göre değişiklik göstermektedir. Bölgede bulunan otellerin yanı sıra gecenizi geçirebileceğiniz kamp alanları mevcuttur. Bu alanlarda hem kamp yapabilir hem de konaklama ihtiyacınızı giderebilirsiniz.


Ayvalık İle Tatil Anlayışınız Değişiyor

Ülkemizde tatil alanları oldukça fazladır. Fakat günümüzde doğal ortamını koruyarak tatil severlere eğlenceli bir tatil imkânı sunan sınırlı sayıda bölge vardır. Bu bölgelerin başında Ayvalık gelmektedir. Ayvalık uzun zamandır tatil açısından ülkemizdeki en güzel yerlerdendir. Her yönüyle mükemmelliğin ön plana çıktığı Ayvalık bölgesinin uzun ve altın sarısı kumsalı bölgenin en önemli artısıdır. Bunun yanında konaklama sorunları olmayan bölgenin yerleşim planı oldukça iyi bir şekilde dizayn edilmiştir. Bu sayede herhangi bir trafik sorunu yaşanmamaktadır ve ulaşım aksamamaktadır. Bölge de bulunan muhafazakâr oteller de Ayvalık'ın en önemli tercih edilme nedenlerindendir. Uygun Ayvalık muhafazakar oteller sayesinde insanlar tatil boyunca en rahat edebilecekleri şekilde ağırlanmakta ve tatili bu şekilde tamamlamaktadırlar.


Ayvalık Doğal Ortamı İle İnsanların Gözdesi

Ayvalık yeşil ortamı ve temiz havası ile insanların ilk tercihi olmayı başarmıştır. İçerisinde bulunan büyük yapılar ve aktivite alanları bölgeyi zinde tutmakta ve her geçen gün geliştirmektedir. Bölge de bulunan otel çeşitliliği sayesinde tatilciler kendilerine en uygun oteli seçebilmektedirler. Ucuz Ayvalık muhafazakar oteller bu sebeple yoğun bir şekilde talep görmektedir. Bunun başlıca sebebi aile ortamının ve İslam dini kurallarının bu otellerde uygulanmasındandır.