Balnet
Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip

Ayvalık Merkez Ucuz Oteller

Yükleniyor..
Ayvalık Merkez'de kriterlerinize uyan 26 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Ayvalık Merkez Ucuz Otelleri Hakkında

Ayvalık iç turizmin merkezi durumuna gelmiş çok güzel tatil bölgelerimizden biridir. Ayvalık’ın doğal güzelliklerinin yanında havası ve sahip olduğu termal kaynaklar ile de tercih edilen yerlerin başında olması her geçen gün çeşitlilik arz ederek büyümesini sağlamıştır. Ayvalık ve köyleri coğrafi yapısı gereği denize kıyısında olduğu için deniz tatilinin yanı sıra sağlık turizminde de aşama kat etmiştir. Kaz Dağlarının eteklerindeki hemen hemen tüm yerleşim yerleri adeta turizm için var olmuş yerleşkelerdir. Dünyanın en fazla oksijen oranına sahip olması bölgenin sağlık turizmine açılmasını sağlamış ve tesisleşme konusunda da ileri seviyeler kısa zamanda çıkmasına yol açmıştır. Ayvalık doğal güzellikleri, kaynakları ve tarihi ile de kayda değer turist çekiyor olması uluslararası bir marka olması yolunda tüm şartlara sahip olduğunu bizlere gösteriyor. Antik dönemde de önemli bir merkez olan Ege kıyıları birçok medeniyete ev sahipliği yapmayı başarmıştır. Ayvalık’a bağlı hemen hemen bütün köyler ve beldeler birer turizm merkezi haline gelmesi sadece sahip olduğu güzelliklere bağlı olması ile ilgili değildir. Ayvalık iç turizme, deniz tatilinin ötesinde, kültür, sağlık ve doğa tatili gibi alternatif tatil konseptleri sunuyor olması turizmde yukarı doğru hızlı bir ivme yakalamasına neden olmuştur. 

Her Bütçeye Göre Çeşitli Alternatifler

Ayvalık’ın turizmde hızlı bir büyüme yakalamasının ana sebebi sadece doğal güzellikleri ve tarihi değildir. Ayvalık her bütçeye uygun hizmet verebilecek otel ve tesislere sahip olması onu diğer bölgelerden farklı kılmıştır. Orta ve daha düşük gelir grubuna sahip kesime de hitap eden tesislerin varlığı adeta gelişmesinin lokomotifi olmuştur desek abartmış olmayız.  Mesela Ayvalık merkez ucuz otel sayılarının artması ve bu otellere olan ihtiyacın her geçen gün büyümesi, düşük gelirli yerli turistlerin ilk tercihleri haline gelmesini sağlamıştır. Tatil sezonunun en yoğun olduğu zamanlarda bile düşük gelirli yerli turistlerinin rahatça kalabileceği merkez otellerin varlığı iç turizme sayısız katkı sağlamaktadır. İç turizm ülke insanının geliriyle doğru orantılıdır. İnsanların gelirleri artınca iç turizmin canlandığına hepimiz şahit oluyoruz. Ayvalık tüm yatırımlarının büyük çoğunluğunu yerli turist merkezli yaptığı için özellikle her gelir grubuna hitap edecek oteller ile tesislerini zenginleştirip çeşitlendirmeyi başarabilen ender tatil merkezlerinden biridir. Bu başarısı ile diğer tatil bölgelerine örnek teşkil edecek kadar büyük başarı sağlamıştır. Ayvalık merkezde ucuz oteller mütevazi tatil ihtiyacından daha fazlasını sunması ile öne çıkmaktadır. Ayvalık merkez ucuz oteller sahip olduğu doğal güzelliklerle insanlara değişik alternatif sunduğu gibi fiyat konusunda da değişik alternatifler sunuyor. Her kesimdeki ülke insanına elinden gelenin fazlasını yapan Ayvalık tesisleri gerçekten övgüyü hak ediyor.

Uygun Fiyatlara Tatil

Ucuz otel düşük kaliteye mi sahiptir? Kesinlikle hayır! Hayır çünkü Ayvalık örneği gözümüzün önünde dururken böyle bir haksız yargıda bulunamayız. Ucuz otel demek hizmetleri sınırlı ama temiz, hizmet kalitesi ücretlerine göre çok yüksek olan tesislerin var olması buna en güzel örneği teşkil eder.  Ayvalık merkezdeki ucuz oteller düşük gelirli insanlara verdiği hizmeti göz önüne aldığımızda sınırlı imkanlarla tatilcilerin beklentilerini rahatlıkla karşılayabilecek tesisler olduğunu göreceğiz. Bu yerli turizmin belki de en başarılı alanıdır desek yanlış olmaz. Tatil herkesin hakkıdır. Her gelir grubuna hitap eden otellerin olması, turizmin olmazsa olmazları arasındadır. Bunun en başarılı örneğini Ayvalık’ta hizmet veren ucuz otellerde görmek gelecek adına umutları tazeliyor.