Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Balıkesir Balayı Otelleri

Yükleniyor..
Balıkesi̇r'de kriterlerinize uyan 226 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Balıkesir Balayı Otelleri 

Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Balıkesir ili, Marmara Denizi ve Ege Denizi kıyıları ile birliktedir. Balıkesir’e en yakın çevre iller Manisa, Çanakkale, İzmir, Kütahya ve Bursa illeridir. Diğer tatil beldelerine yakın olması sebebi ile ve ilgi çeken bir doğa manzarasına sahip olması sebebi ile Balıkesir ili, yaz kış tercih edilen tatil beldeleri arasında yer alır. Balıkesir ve çevresi illerini yaz ya da kış demeden yerli ve yabancı birçok turist ziyaret eder. Aynı zamanda Balıkesir, Türkiye’nin en kalabalık illeri arasında on yedinci sırada yer alır. Tarihi mekânları, milli parkları, camileri, alışveriş merkezleri, vs. tatil için gidenlerin akınına uğrar. En çok merak edilen tarihi yapıları, Kaz Dağları’nın eşsiz doğa manzarası, antik kentleri ve yürüyüş parkurları olarak bilinir. 

Balıkesir’de Mutlaka Gidip Görülmesi Gereken Yerler

Balıkesir’e tatil, balayı ya da herhangi bir iş sebebi ile gittiğinizde, mutlaka görmeniz gereken tarihi yerler bulunur. Tarihi anlamda büyük bir zenginliğe sahip olan Balıkesir ili, aynı zamanda tatil için yoğun olarak tercih edilen Ayvalık ilçesine de ev sahipliği yapıyor. 
Balıkesir’de yer alan birden fazla kaplıcanın şifalı olduğuna inanıldığı için her yıl yüzlerce ziyaretçi akınına uğruyor. Bu kaplıcalar; Derman, Entur, Güre, Gönen, Hisaralan, Pamukçuk ve Susurluk kaplıcalarıdır. 
Balıkesir’e uğrayıp görmeden gitmemeniz gereken yerler;
•    Şeytan Sofrası ve Adalar
•    Kuşcenneti
•    Kazdağı Milli Parkı 
•    Hasan Boğuldu (Sütüven Şelalesi)
•    Değirmen Boğazı Tabiat Parkı 
•    Antandros Antik Kenti 
•    Daskyleoin Antik Kenti 
•    Kyzikoz Antik Kenti 
•    Taşlı Manastır 
•    Cunda Adası 
•    Camiiler ve Kiliseler
•    Müzeler 
Şeklinde sıralanabilir. 

Balıkesir’de Bulunan Uygun Balayı Otelleri 

Balıkesir’de yeni evlenecek çiftler için çok sayıda uygun Balıkesir balayı otelleri bulunur. Bu sebeple Balıkesir, gençlerin balayı tatili için oldukça fazla tercih edilen şehirlerarasında yer alır. Yeni evlenen çiftler, balayı tatilleri boyunca hem tarihi mekânları ile hem de adıyla ün yapmış plajları ve adaları ile Balıkesir’de güzel bir tatil süreci geçirirler. Yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da fazlaca ziyaretçiye ev sahipliği yapan Balıkesir ili, balayı tatilleri için de en doğru tercih olmuş olur.


Balıkesir’de Yer Alan Ucuz Balayı Otelleri 

Balayı tatilini Balıkesir’de geçirmek isteyen gençler için birçok otel seçeneği buluyor. Şehir, çok sayıda ziyaretçi ağırladığı için otel fiyatları da oldukça ekonomik. Ucuz Balıkesir Balayı Otelleri arayışında iseniz seçeneğiniz oldukça fazla durumdadır. Oteller balayı için dizayn edilmiş odalarında, yeni evli çiftlerin rahat edebilmelerini sağlamak amacı ile adına her türlü detayı düşünerek hareket ederler. Balayı tatilleri boyunca ekonomik fiyatlarla tatillerini gerçekleştiren çiftler, aynı zamanda şehirdeki tarihi mekânları da keşfederek ilk hatıralarını hafızalarına kazımış olurlar.

Balayı Otelleri Fiyatları 

Balayı otelleri bulunduğu konum, otelin hizmetleri gibi birçok farklı özelliğe göre çeşitli fiyatlandırma yaparlar. Eğer balayı tatilinizi Balıkesir’de yapmaya karar vermişseniz, aylar öncesinden Balıkesir balayı otelleri fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yaparak uygun fiyatlar ile rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aniden karar verilen ya da kısa süreli balayı tatillerinde de şehre ulaştığınızda sizi çok yüksek rakamlar beklememektedir. 
Balayı tatiliniz kısa süreli olacaksa ve daha önceden rezervasyon yaptırmadan gitmişseniz, otel odalarının ücretlerini günlük olarak ödeyebilirsiniz. Aniden plânsız bir şekilde karar verilen kısa süreli tatilleriniz için, fiyatlar konusunda bir kaç otel gezerek karar verebilirsiniz. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi Balıkesir’de yer alan oteller gayet ekonomik, uygun ve son derece rahattır.