Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Balıkesir Engelli Dostu Oteller

Yükleniyor..
Balıkesi̇r'de kriterlerinize uyan 66 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Balıkesir Engelli Dostu Oteller Hakkında

Balıkesir ilimiz Marmara Bölgesi'ndedir. Balıkesir'in önceki adı Karesi'dir. 1926 yılında alınan bir kararla Balıkesir ismini almıştır.  Bu ilde geçmişten kalan birçok kalıntı bulunmaktadır. Türkiye'nin bu güzel ilindeki insanlar geçimini genellikle zeytincilikten, bağcılıktan ve balıkçılıktan kazanmaktadırlar. Fakat bunun yanında iç kesimlerde ise tarım, hayvancılık ve madencilik yapılmaktadır. Ayrıca iç kısımların bu faaliyetlerinden dolayı baklagil üretiminde birinci sırada yer almaktadır.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda  Balıkesir'in ekonomisini kalkındıran tek şeyin tarım olduğu düşünülebilir. Ancak bu yargı pek doğru değildir. Çünkü bu güzel ilde aynı zamanda turizm sektörü de oldukça gelişmiştir. Hatta öyle ki son yıllarda yurt dışından gelen turist sayısı, yur içinden gelen turist sayısını bile aşmıştır. Buradan da anlaşılacağı üzere Balıkesir'in turizmdeki başarısı bütün dünyaya yayılmıştır.

Hal böyle olunca buradaki otel sayısı da oldukça fazladır. Otel sayısının fazlalığı, nitelikli otel sayısıyla paralellik göstermektedir. Bunun en büyük örneklerinden birisi de Balıkesir Engelli Dostu Otelleri sayısının çevre illere göre oldukça daha fazla olmasıdır. Turizm konusundaki ünü dünyaya yayılmış olan Balıkesir, tabi ki de engelli dostlarını bu konuda da unutmamıştır. 

Engelliler için Balıkesir Tatili

Balıkesir ili harika kumsalları, sıcacık insanları, doğal güzellikleri, berrak plajlarıyla ve konforlu otelleriyle gönlünüzde taht kurabilir. Tüm bu artılarının yanı sıra otellerinin Engelli Dostu olması da ayrı bir avantajdır. Balıkesirdeki işletme sahipleri engelli insanların aramızda bulunduğunu ve engelli insanların da tatil yapma haklarını göz ardı etmemiştir.

Bu sebeplerden dolayı çoğu otellerinde engelli dostu odalar bulunmaktadır. Bu odaların iç dizaynı tamamen engelli insanların daha kolay ve rahat tatil yapabilmeleri amacı doğrultusunda yapılmıştır. Bu odalar dizayn edilirken hiçbir masraftan kaçınılmamış, gerekli olan ne varsa temin edilmiştir. Hatta öyle ki bu ince düşüncelerini fiyat konusunda da göstermişlerdir. Engelli bireylere ve yanında gelen 1 kişiye fiyatlar daha uygundur. Balıkesir Engelli Dostu Oteller, engelli insanların da tatil yapabilme imkanlarının olduğunu bütün dünyaya göstermeyi hedeflemiştir. 

Balıkesir Tatil

Balıkesir ili, modern bir yaşamla kasaba hayatını birleştiriyor denilebilir. Oldukça merkezi olan bu şehir istediği zamanlarda ise çok şirin bir köy havası da sunabiliyor misafirlerine. Bunun nedeni ise yerli halkın hala burada oturması. Dıştan çok fazla göç almamıştır ve bu da Balıkesir'in kendine has olan havasını korumasını sağlamıştır. Çok fazla göç almamasına rağmen yaz aylarında Balıkesir'in nüfusu neredeyse iki katına çıkıyor. Bu da Balıkesir'in gerçekten de turizm konusunda geliştiğinin bir göstergesidir. Ayrıca tercih edilmesinin bir başka nedeni de Balıkesir Engelli Dostu Otel seçenekleridir.

Engelli bireyler tatil tercihi yaparken engelli dostu otelleri tercih etmektedir. Engelli dostu otellerin sayısı Balıkesir'de fazla olmasına rağmen ülke çapında baklınca bu sayının az olduğu görülebilir. Hem bütçeye uygun oluşu hem de engelli dostu oluşu engelli bireyler tarafından büyük artı olarak görülmektedir. Bunlardan dolayı engelli bireyler hem mekan hem de otel tercihi olarak Balıkesir'i seçiyor.

Siz de engelsiz tatil konseptini yüksek kalitede ve güler yüzlü hizmet ile bu yaz aylarına taşıma isterseniz Balıkesir Engelsiz Oteller en doğru seçenek olacaktır. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak oldukça uygun fiyatlara konaklama şansı yakalayabilir, muhteşem bir tatil planlayabilirsiniz. Bu yaz engelsiz tatili Balıkesir’de geçirmek istiyorsanız hemen şimdi rezervasyonunuzu yaptırın.