Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Balıkesir Özel Plajlı Oteller ve Pansiyonlar

Yükleniyor..
Balıkesi̇r'de kriterlerinize uyan 198 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Özel Plajlı Balıkesir Otelleri Hakkında

Balıkesir, Kaz Dağlarının zengin doğasında yer almaktadır. Tertemiz denizi, yemyeşil ormanlık alanları, bol oksijenli havası ve şifalı kaplıcalarıyla her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Balıkesir, tarihin farklı dönemlerine de tanıklık etmiştir. Birçok beldesiyle yaz sezonunda en çok tercih edilen tatil bölgesidir. Sayısız plajlara ve koylara sahiptir. Bu plajlar oldukça kaliteli plajlardır. İncecik taneli kumları, berrak sularıyla ün salmış durumdadır.

Ayrıca Balıkesir tarihi açıdan da önemli bir ildir.  Balıkesir ilinde tarihi kalıntılar çok sayıda olduğu için yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Farklı kültürlere ev sahipliği yapmış olması Balıkesir'e farklı bir önem ve değer katmıştır. Tarihi yapıtlarının güzelliği ve kalitesi otellerine aksetmiştir. Tatil denilince akla sadece gezmek gelmemelidir. Günlük hayatın o karmaşasından çıkıp, üstümüzden iş gerginliğini atıp, sakin ve huzurlu bir tatil yapmak da tatilin özelliklerinden olmalıdır.

Balıkesir hem tarihi yerleriyle hem de deniziyle oldukça turist çekmektedir. Denizlerin tatil çekmesinin bir nedeni de plajlarının oldukça güzel olmasıdır. Hatta öyle ki Balıkesir'de kendine özel plajı olan oteller bulunmaktadır. Balıkesir Özel Plajlı Oteller müşterilerini Balıkesir'in o güzel plajlarıyla buluşturmaktadır. Müşterilerinin hem kendilerini daha rahat hissetmeleri hem de otele oldukça yakın olmalarının bir artı olduğunu bilen Balıkesir Özel Plajlı Oteller bu doğrultuda kendilerini geliştirmektedirler.

Özel Plaj Avantajları

Balıkesir Özel Plajlı Oteller,  hayalini kurduğunuz tatili size en güzel şekilde sunmayı hedefler. Güneş, deniz ve kum sevenler ailesiyle veyahut çocuklarıyla birlikte sakin, huzurlu ve dingin bir plajda eğlenebilme şansını yakalar. Plaj alanının otele ait olması güvenlik açısından da önem teşkil etmektedir.

Çocuklu olan aileler bu hususa dikkat etmektedir. Ayreten otelin kendi bünyesine ait olan cankurtaranlar da bu plajlarda bulunmaktadır. Hal böyle olunca çocuklu aileler, çocuklarını gönül rahatlığıyla plaja gönderebilir. Ayreten otelin plaja çok yakın olması da Balıkesir Özel Plajlı Oteller ve tesislerin başka bir artısı sayılabilir. Tatile dinlenmek için gelindiği varsayılırsa, insanlar otellerinden çok da uzaklaşmak istemez.

Eğer otelin kendine ait bir plajı yoksa da belkide sadece havuzla yetineceklerdi. Anca otelin bünyesinde bulunan bir plaj olduğu zaman bu durum tersine dönmektedir. Otelden plaja çok kısa bir zamanda ulaşılabilmektedir.

Plaj Tatili

Tatil planları yapılırken belki de en çok dikkat edilen hususlardan birisi de plajlardır. Plajların niteliği oldukça önemlidir. Plajların niteliğini belirleyen ise kumunun çeşidi, plajın uzunluğu ve genişliği, plajın temizliği, suyunun berraklığı gibi unsurlardır. Balıkesir Özel Plajlı Oteller ve tesislere bakıldığında bu hususların çoğuna dikkat etmiştir.

Özellikle suyunun berraklığı oldukça iyidir. Yani suyun içerisine ayağınızı attığınız anda ayağınıza bakarsanız onu görebilirsiniz. Kumu ise ince taneli ve altın sarısıdır. Balıkesir Özel Plajlı Oteller plajlarının temizliğine de oldukça önem veriyor. Her günün sonunda görevliler tarafından plajlardaki çöpler toplanıyor. Yani sonraki gün geldiğinizde sizi gerçekten de tertemiz bir plaj bekliyor oluyor.

Bütün bu hususlara dikkat edildiğinden dolayı Balıkesir Özel Plajlı Oteller gerçekten de çok tercih edilmeye başlandı. Yerli turistler öteden beri bölgeye ilgi göstermekteydi. Ancak son yıllarda farklı ülkelerden gelen birçok yabancı turist de Balıkesir Özel Plajlı Oteller dahil olmak üzere bölgedeki tesislere rağbet etmeye başladı. Bu durum bölgedeki tesislerin kalitesini son yıllarda artırdı. Siz de kaliteli bir tatil için bu alternatifler arasından tercihinizi yapabilirsiniz.