Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Balıkesir Spa Otelleri

Yükleniyor..
Balıkesi̇r'de kriterlerinize uyan 10 tesis bulundu.

Balıkesir Spa Otelleri

İstanbul, İzmir ve Ankara gibi Türkiye’nin en büyük illerinin oluşturmuş olduğu üçgenin ortasında bulunan Bursa, jeopolitik konumu sebebiyle birçok konuda gelişmiş olan Bursa şehri, turizm konusunda da adını duyurmuş bir şehirdir. Konumundan dolayı birçok medeniyetin birçok izini taşıyan Bursa, Hititler döneminde Assuva ismiyle kurulmuştur. Arkeolojik kazılarda birçok medeniyetin bulgularına rastlanmaktadır. Bu bulgular çeşitli müzelerde sergilenmektedir.

Özellikle Ayvalık ilçesi, kültür ve tarih açısından zengin yapısıyla ve sahip olduğu adalarıyla dalış yapmak isteyenler için alternatif sunmakta. Çağlar öncesinden beri varlığını korumakta olan ve ziyaretçilerin geliş sebeplerinden biri de şifa verdiği düşünülen termal kaynaklardır. Bu konuda zengin olan Balıkesir ili, birçok termal tedavi merkezine sahiptir. 

Balıkesir, çeşitli sebeplerden dolayı avantajlı bir turizm bölgesi olduğundan, birçok yerli ve yabancı ziyaretçiye kapılarını açmaktadır. Ayrı ayrı sebeplerden Balıkesir ilinde bulunan misafirlerin bir kısmı Balıkesir spa otelleri farkıyla bu deneyimi yaşamaktadırlar. 

Balıkesir’i ziyaret edenlerin kesinlikle deneyimlemesi gereken özelliklerden biri de yemek kültürüdür. Geniş bir yemek kültürüne sahip olan Balıkesir’in en bilinen lezzetleri peynirli patlıcan, sura, Ayvalık tostu gibi lezzetlerdir. Zengin bir yemek kültürüne sahip olduğundan dolayı yeni tatları denemek isteyen ziyaretçiler tarafından oldukça beğenilmekte.

SPA Tatili

Dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de gelişmekte olan spa kültürü, oldukça yaygınlaşmakta. Kökeni Romalılara uzanan spa, genel anlamda suyla tedavi edilen yerleri tanımlarken kullanılır. Bel fıtığı, romatizma, cilt hastalıklar, egzama, mantar gibi hastalıklara iyi gelen spa yöntemi, doğal taşlar, şifalı sular ve masaj yöntemleriyle insanların hastalığına çare bulmaktadır. Bazı Balıkesir spa otelleri, bünyesinde bulundurdukları fizyoterapistler ile hizmet kalitesini arttırmaktadır. Spa otelleri aslında otel ve spa merkezinin birleşmiş halidir. Spa merkezlerine dışarıdan günlük katılım sağlanabileceği gibi, spa otellerinde konaklama yapılarak hem konaklama hem spa bir arada yürütülebilir.

Ebeveynler özellikle düşünülmüş olan çocuk alanları sayesinde spa uygulanan ebeveynler güvenle ve rahatlıkla çocuklarını bu alanlara bırakabilirler. Bu sayede ebeveynlere de hitap eden Balıkesir spa otelleri varlığını sürdürmektedir. 

Spa yöntemleri birçok çeşide sahiptir. Su ile yapılan masajlar varken, özel yağlar ile masaj yaptırmak da mümkündür. Bunun yanında profesyonel masaj teknikleri ile de yapılabilen masajlar ziyaretçilerin tercihine bırakılmaktadır. Bu işlem sayesinde ciltteki ölü deri ve kirlerden arınırken cildin gözenekleri de açılmakta ve cildi sıkılaştırmaktadır. Kan akışını hızlandırdığından dolayı kan akışının hızlanmasına ve hücrelerin yenilenmesine olanak sağlar. 

Spa otelleri bünyesinde spa faaliyetleri barındırmasından dolayı oldukça rağbet görmektedir. Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan Balıkesir ilinin ünü yurtdışına da yayılmış durumdadır. Bu sayede ülke turizmine ve ekonomisine de büyük katkı sağlayan bu il gün geçtikçe turizm konusunda daha da gelişmektedir. 

Balıkesir Spa Otelleri Fiyatları

Balıkesir, turizm konusunda gelişmiş olması sebebiyle birçok konaklama işletmesine sahiptir. Farklı çeşitlerde olan bu işletmelerden biri olan Balıkesir spa otelleri, diğer otellerden fiyat konusunda pek farklı olmamakla birlikte her keseye hitap eden yapısıyla da farklı türden insanlara kapılarını açmaktadır. Otellerin fiyatları, odada kalacak kişi sayısı, ücrete dahil olan hizmetler, yemek, genel olarak otelin kalitesi, odanın konfor seviyesi gibi sebeplere göre farklılık göstermektedir. 

Otelin birçok aktivitesi bulunmakla birlikte ücrete dahil olan aktiviteler olduğu gibi ekstra ücret gerektiren aktiviteler de mevcut. Masaj hizmeti de ücrette farklılık oluşmasına neden olan aktivitelerden. Çiftlere özel aktiviteleri de olan bu oteller bazı aktivitelerini ücretsiz olarak sunmakta. Eğer deniz kenarı bir otel ise deniz manzarası olan odaların ücreti artmakta iken deniz manzarası olmayan odalar daha uygun olmaktadır. Kahvaltıda açık büfe seçeneği olan oteller ise normal kahvaltı seçeneği olan otellere göre daha maliyetli olmakta.

Personel sayısı, oda servisi, minibar seçeneği gibi faktörler de fiyatı etkileyen faktörler olarak gösterilebilir. Otelin konumu da ücreti etkiliyor. Şehir merkezine ya da denize olan uzaklık arttıkça fiyat düşerken, turistik yerlere yakın olan otellerin ücreti de artmakta.

Balıkesir spa otelleri, her sene olduğu gibi bu sene de ziyaretçilerini beklemekte. Birçok alanda kaliteli hizmet veren oteller, kendilerini geliştirmeye devam ederken bu otellerin sayısı da her sene artmaktadır.