Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Balıkesir Ucuz Oteller

Yükleniyor..
Balıkesi̇r'de kriterlerinize uyan 287 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Balıkesir Ucuz Oteller Hakkında

Balıkesir’in Türkiye’nin en büyük 3 ilinin ortasında bulunması, turizm alanında oldukça gelişmesini sağlamıştır. Konumu dolayısıyla turizm alanında oldukça gelişmiş olan Balıkesir, sadece konumundan dolayı değil, tarihi, kıyı turizmi, doğa turizmi, sahip olduğu termal kaynaklar gibi sebeplerden dolayı turizme oldukça elverişlidir. Antik çağdan beri yerleşim yeri olmuş olan il, eski dönemlere ait birçok iz barındırmakta.

Ayvalık ilçesi kültür turizmi açısından büyük bir öneme sahip. Bunun yanı sıra 22 adaya sahip ilde sualtı dalış sporu da aktif yapılmakta. Bu alanda da oldukça ziyaretçi çekmektedir. Ayrıca hem Ege denizi hem de Marmara denizine kıyısı bulunmasından dolayı yaz turizmi oldukça yoğun geçmektedir. 

Ayrıca uzun süredir faal olan termal kaynaklar ilin çok sayıda ziyaretçiye kapılarını açmasına olanak sağlamaktadır. Bu sayede şifa bulmak niyetiyle ili ziyaret eden misafir sayısı oldukça fazladır. Birçok termal tedavi merkezine sahip olan il bu sayede turizmini geliştirmektedir.

Adada başlıca geçim kaynağı turizmdir fakat tarım ve balıkçılık ile de uğraşan halk özellikle zeytincilik konusunda oldukça gelişmiştir. Bu sayede zeytinyağı üretimi konusunda da oldukça gelişmiş olan şehir zeytinyağı denilince akla gelen ilk yerlerden birisidir. Ayrıca balıkçılık da gelişmiş olduğundan dolayı restoranlarda taze balık bulmak mümkündür. Bu sebeplerden dolayı çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiye kapılarını açan şehirde konaklama ihtiyacını karşılamak için çeşitli işletmeler mevcuttur. Balıkesir ucuz oteller, bu ihtiyacı karşılamak için kurulmuş işletmeler olmasının yanı sıra uygun olmasından dolayı çokça tercih edilmektedir. 

Tatil köyleri, oteller, pansiyonlar, apart, apart oteller gibi birçok alternatifin arasında öne çıkan ucuz oteller, uygun fiyatı ve konforlu bir konaklama vadetmesiyle birçok misafir tarafından tercih ediliyor. Her bütçeye hitap eden bu otellerin sayısı sürekli artış göstermekle beraber hizmet kalitesini de arttırmakta. 

Tarihin Büyüleyici Mirası

Balıkesir ili ve çevresinde yaşamış olan Misyalılar, bir devlet kuramamış ve hep krallıkların boyunduruğu altında yaşamışlardır.  Hitit imparatorluğu zamanında ise Assua ismiyle anılmıştır. Çeşitli imparatorlukların egemenliği altına giren bölge, zaman zaman Bizans imparatorluğu, zaman zaman Türk devletleri himayesinde olmuştur. Günümüze kadar çok fazla medeniyetin ev sahipliğini yapmış olan şehirde bu medeniyetlerin izlerine de rastlanmaktadır. Bu sayede birçok turistin ve yerli ziyaretçinin ilgisini çeken şehirde konaklayan insanların bazılarının tercihi Balıkesir ucuz oteller olmuştur.

Tarihi değerleriyle oldukça cazip olduğundan dolayı tarih severler tarafından gezilip görülmesi gereken şehir oldukça eskilere dayanan tarihiyle cazibe kazanmaktadır. Misyalılardan günümüze birçok medeniyetin yaşadığı topraklar oldukça eskilere dayanan yapısıyla beğeni kazanmaktadır.

Balıkesir Ucuz Otel Özellikleri

Ucuz oteller genel olarak konsept açısından farklılık göstermese de kaliteden biraz kısarak daha az maliyet oluşturmakta ve fiyatları düşük olmaktadır. Kahvaltıdaki çeşit sayısının az olmasından oda büyüklüğünün diğer otellerden daha az olmasına kadar birçok alanda kısıtlamaya giden işletme sahipleri, bu kısıtlamaların sonucunda daha uygun fiyata hizmet vermektedir. Örneğin pahalı bir otelde eşyalarınız odanıza taşınıp istediğiniz zaman odanıza sipariş verebilirken ucuz otellerde eşyanızı kendiniz taşır, ihtiyaçlarınızı kendin alırsınız ve bunun karşılığında daha az para ödersiniz. Konaklamak için çok büyük miktarda paralar ödemek istemeyen misafirler tarafından Balıkesir ucuz oteller oldukça tercih edilmektedir.

Diğer yandan uygun fiyatlı olmasına rağmen yine de otelde kalmanın rahatlığını yaşayabileceğiniz bu oteller kesinlikle pansiyon seviyesinde olmayıp hem uygun fiyatlı hem de otel olma özelliğini göstermektedir. Tek kişilik, çift kişilik veya daha çok misafir için odalara sahip olan bu oteller ihtiyaca göre şekillenmektedir. 
Sürekli sayısı artarken rekabet ortamıyla birlikte hem fiyatlarını yüksek tutmayıp hem de sürekli her konuda gelişim sağlayan bu oteller ziyaretçilerini bekliyor. 

Her sene gelmekte olan müşterilerine özel indirimler yapan bu oteller, sürekli müşteri olmaya da teşvik etmektedir.

Küçük büyük, uygun maliyetli birçok konaklama işletmesinin arasından Balıkesir ucuz oteller hem uygun fiyat seçenekleri hem de otel konforu sunmasıyla öne çıkmaktadır. Bu sebepten oldukça sayıda insanın tercih ettiği bu oteller hem beğenilmekte hem de tavsiye edilmektedir. Balıkesir merkezde sıklıkla rastlanabilen bu oteller ziyaretçilerini beklemekte ve sürekli daha da iyi hizmet vermek amacıyla kendilerini geliştirmektedir. Balıkesir ucuz oteller hesaplı olmasıyla bütçesi kısıtlı olan misafirlere kapılarını açmaktadır.