Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Çanakkale Çocuk Dostu Oteller

Yükleniyor..
Çanakkale'de kriterlerinize uyan 49 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Çanakkale Çocuk Dostu Oteller Hakkında

Çanakkale, Marmara bölgesinde bulunan bir ilimizdir. Çanakkale ülkemizin turist çeken bölgelerinden birisidir. Bu turistler Çanakkale'nin hem tarihini hem de tatil beldelerini görmek için buraya gelirler. Çanakkale, tarihinde çok fazla şehit vermiştir. Çanakkale'de şehit olanlar, ülkenin dört bir yanından gelmiş olan halktı. Türkiye, Çanakkale cephesinde çok derin yaralar alsa da zaman içerisindeki Çanakkale'deki savaş izleri silinerek modern bir şehir görünümünü almayı başarmıştır.

Savaşın izleri yavaş yavaş silinmeye başlansa dahi acılar her daim diri kalmaktadır. Çanakkale'deki halk geçimini genellikle balıkçılık ve tarım yaparak geçirmektedir. Bunun nedeni ise Çanakkale'de sanayinin yeni yeni gelişmeye başlamış olmasıdır. Değişen tatil anlayışıyla birlikte Çanakkale'de turizm faaliyetleri de son yıllarda artmaya başlamıştır. Çünkü artık günümüzdeki tatil anlayışı eskiye göre farklıdır.

İnsanlar artık daha sakin beldelerde tatillerini yapmak istiyorlar. Kafa dinginliği ve doğayla baş başa kalmayı istiyorlar. İşte değişen bu tatil anlayışıyla Çanakkale'de turizm sektörü kalkınmaya başladı. Bu doğrultuda Çanakkale'de birçok otel türleri kuruldu ve aynı zamanda otel sayılarında da gözle görülür bir artış yaşandı. Açılan konseptlerden birisi de Çanakkale çocuk dostu oteller. Bu oteller gerçekten de çoğu kesim tarafından tercih edildiğinden dolayı sayısında da oldukça büyük bir artış vardır.

Çanakkale Aile Otelleri

Türk kültüründe tatillere genellikle aileyle birlikte çıkılır. Yani Türkiye'de arkadaşlarla veya partnerlerle çıkılan tatillerden çok aileyle çıkılan tatiller tercih edilir. Söz konusu aileler olduğunda ise, tatil planları çocukların istekleri doğrultusunda oluşturuluyor. Aileler bu sefer de Çanakkale çocuk dostu otel aramaya başlıyor. Yani kendi isteklerinden çok çocukların istekleri doğrultusunda tatil planları yapıldığı için genelde aileler bu tatillerden pek haz almamaktadır.

Lakin Çanakkale çocuk dostu oteller aileleri de en az çocuklar kadar düşünmektedir. Bu doğrultuda ebeveynler için çeşitli aktiviteler düzenlemiştir. Hatta bu aktivite saatlerini de çocukların aktivite saatleriyle eş zamanlı yapmıştır ki çocuklar ailelerin başında olmasın. Çocuk değil de bebeğe sahip olan aileler içinse bakıcı hizmeti sunmaktadırlar. İstediğiniz gün sayısınca bebeğinize odanızın içerisinde veya odanızın yan odasında bakıcı bakabiliyor. Hatta günlük değil saatlik bile tutabiliyorsunuz bu bakıcıları. Böyle bir şeye ihtiyacınız varsa otel resepsiyonuyla görüşmeniz yeterli olacaktır. 

Tatil İçin Çanakkale Farkı

Çanakkale hem havasıyla hem masmavi deniziyle artık turizmin vazgeçilmez merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Bunlardan dolayı burada otel sayıları gün geçtikçe artış gösteriyor. Yerli ve yabancı birçok turist Çanakkale'nin hem tarihi güzellikleri görmek hem de buranın masmavi denizine girmek istiyor.

Son yıllarda turizm konusunda ününü dünyaya salmış olan Çanakkale, yabancı ülkelerden oldukça fazla sayıda turist ağırlamaktadır. Ayriyeten değişen tatil anlayışı Çanakkale için oldukça büyük bir artı olmuştur. Çünkü Çanakkale masmavi denizinin ve tertemiz havasının olmasına rağmen çok fazla kişi tarafından keşfedilmemiştir tatil anlamında. İşte bu durum yerli ve yabancı turistlerin son yıllarda çok fazla ilgisini çekmiş ve artık tatil tercihi olarak Çanakkale'yi tercih etmişlerdir.

Çocuklu aileler için kimi zaman bir kabus haline gelen tatil, Çanakkale çocuk dostu oteller sayesinde tamamen farklı bir anlama kavuşur. Tatil için Çanakkale çocuk dostu oteller tercih ettiğinizde hem siz hem de çocuklarınız için muhteşem bir tatile ilk adımı attınız demektir. Uygun fiyata yüksek kaliteli hizmet almak ve iyi bir tatil yapmak Çanakkale çocuk dostu oteller ile mümkündür.