Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Çanakkale Engelli Dostu Oteller

Yükleniyor..
Çanakkale'de kriterlerinize uyan 15 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Çanakkale Engelli Dostu Oteller Hakkında

Tarihi ve turistik açıdan oldukça büyük önem arz eden ilimiz Çanakkale, Marmara Bölgesi'nde yer almaktadır. Buradaki halk geçimini genellikle tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. Bunun nedeni ise Çanakkale'nin iki kıtanın da toprakları üzerinde kurulmuş olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı farklı yerlerinde iklim çeşitliliği görülür. Bu iklim çeşitliliği sonucunda insanlar neredeyse istedikleri her meyveyi ve sebzeyi yetiştirebilir durumdadır. Çanakkale'nin zengin bitki örtüsü de bu duruma eşlik edince gerçekten de tarımcılık üst seviyededir. Çanakkale'nin gerçekten zengin bir bitki örtüsünün olduğunu Kaz Dağları'ndan anlayabiliriz.

Kaz Dağları, kendine özgü endemik bitki türleriyle gerçekten de Çanakkale'nin incisi konumundadır. Bu bitki çeşitliliği sadece tarımı değil aynı zamanda hayvancılığı da olumlu yönde etkilemiştir. Bitki çeşitliliği çok olduğundan buradaki hayvanlar iyi bir şekilde beslenebiliyor. Çanakkale, tarih devirlerinde göç yolları üzerinde bulunduğundan dolayı birçok kültürü görmüştür.

Bu kültürlerden izleri de hala bünyesinde barındırmaktadır. Yani Çanakkale; kültürüyle, doğal varlıklarıyla, kendine bağlı olan adaları ile bir mirastır. Bu adalardaki insanlar ise geçimini  genellikle balıkçılık ve şarapçılık faaliyetleriyle sağlamaktadırlar. Yani Çanakkale, farklı dallardaki yaşam alanlarına hitap etmeyi başarmış tarihi yönden çok zengin olan bir şehirdir.  Çanakkale engelli dostu oteller engelsiz tatil için tüm şartları sağlamış, engelli tatil severlerin de hayallerindeki gibi bir tatil yapabilmeleri için uygun ortam hazırlamıştır. 

Engelli Dostu Tatil

''Engelsiz Turizm'' kampanyası kapsamında birçok otel kendi bünyesinde yeniliğe gitmiştir. Bu otellerden Çanakkale ilimizde de bulunmaktadır. Çanakkale'deki Engelli Dostu Oteller fiziksel olarak engelli olan bireylerin kendilerini tatilde güvenli ve konforlu hissetmesini amaçlıyor. Bu doğrultuda mimari açıdan engelli dostu olarak tasarlanmış  odaları bünyelerinde barındırıyorlar. Bu mimari çalışmaları yaparken ise devletin belirlediği belli kanunlara göre hareket etmek zorundadırlar.

Çanakkale Engelli Dostu Oteller, engelli olan bireylerin de tatil haklarının olduğunu bildiklerinden dolayı kendi adlarına birçok çalışmada bulunmuşlardır. Eğer sizde veya yakınınızdaki herhangi birinde böyle bir durum söz konusuysa buradaki oteller arasından tercih yaparak tatilinizi daha güzel geçirebilirsiniz. 

Engelsiz Otellerin Farkı

Çanakkale engelsiz otel sayısının gün geçtikçe arttığını görmek gerçekten de umut verici bir tablo. İnsanların bu durumu bilmesi ve bu durumu bir farklılık olmaktan çıkartıp normalleştirmeye çalışması çok güzel ve yerinde bir davranış. Çanakkale engelli dostu oteller ve diğer tesislerin amacı, fiziksel olarak engelli olan bireylerin diğer bireylerden bir farkı olmadığını kanıtlayarak bu bireyleri topluma kazandırmaktır. Fiziksel olarak engelli olan bireyler kendilerini farklı hissetmesinler veya eksik görmesinler diye bu oteller birçok proje yapmışlardır. Bu projelerden birisi de engelli vatandaşlara otel fiyatlarının normal otel fiyatlarına göre daha az olmasıdır. Bu da engelli olan bireyleri otelde tatil yapmaya teşvik edici bir harekettir.