Balnet

Çeşme

Çeşme, Ege'nin incisi, şifalı suları, olağan üstü güzellikte kumu, güneşi, berrak deniziyle kuçaklayan şirin tatil beldesi. Çeşme, İzmir!e 94 km batısında, üç tarafı denizlerle çevrili kendi adını taşıdığı yarımadanın ucunda konumlanmıştır. Her sene milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Çeşme tatile doyamadan misafirlerini uğurlar. Çeşme'ye her mevsim gidilir. En yoğun sezon sıcaklıktan kaynaklı Haziran, Temmuz ve Ağustos ayarındandır. Çeşme merkezinde bulunan Çeşme Kalesi Osmanlı döneminde yapılmıştır. Kalenin içerisi çok büyük ve surlarından baktığınızda denizi ve Çeşme manzarasını seyredebilirsiniz. Çeşme Çeşme'nin en popüler tatil beldesi Alaçatı'dır. Çeşme'de rüzgar sörfü yapabilir, Koyları ve Plajlarını, Müzeleri, Yat Limanını, Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılıan Kervanrayı, Erythrai Antik Kentini, Sakız Ağacı, Ilıcaları, Kaplıcaları gezebilirsiniz. Ege mutfağının hakim olduğu Çeşme'de zeytin ve zeytinyağlı yemeklerini, taze sebzelerinin tadına bakmalısınız. 

Çeşme Konaklama İmkanları

Çeşme'de tatil yapmak isteyenlerin konaklama için tercih edebileceği çeşitli tipte tesisler vardır.

Çeşme Bölgesine Yakın Konumlar

Çeşme bölgesine bağlı veya Çeşme bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Çeşme'ye Gidenler Yorumluyor

Çeşme'de yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

8.9
İzmir / Çeşme / Çeşme Dalyan
"Dream Hotel Çeşme"
Çeşme'de gidilebilecek ve konaklanabilinecek nadir güzel yerlerden birisi hoş aile ortamı kesinlikle otele geldiğinizde güleryüzlü çalışanları sürekli görüyorsunuz ve en çok bizde bıraktığı izlenimlerden bir tanesi otelin her katı ayrı detaylarda gizlemişler şiddetle tavsiye ederim.
+ devamını gör
9.3
İzmir / Çeşme / Çeşme Merkez
"Fullmoon Pansiyon"
Hayatımda ilkdefa pansiyonda kaldım ama inanılmaz huzurlu samimi bir ortam sağlamışlar herşey için çok teşekkür ederiz tekrarlamak dileğiyle...
+ devamını gör
9.9
İzmir / Çeşme / Çeşme Ilıca
"Çesme Denizinin Keyfi"
denize sıfır muhtesem bir yer..çeşme denizinden çok güzel paylaşıyorsunuz.kahvaltı super..
+ devamını gör
9.9
İzmir / Çeşme / Alaçatı
"Süreyya Hanım Butik Otel"
çok temiz,şık bir otel.calisanlari güler yüzlü aile ortamı gibi.
+ devamını gör