Cunda Alkolsüz Otelleri Hakkında

Her milletin kendini tanımladığı bazı özellikleri vardır. Bazıları çok gelenekçi, bazıları çok kentli, bazıları tamamen modern, bazıları da dindar ve muhafazakâr olabilir. Turizm sektörü tamamen hizmet sektörü olduğu için kalitesi de verdiği hizmetin kusursuzluğu ile ölçülür. Her kesimden her inançtan ve kültürden insana hizmet etmek pek kolay bir iş değildir. Her kültürü tanımak ve o kültürlerin yemek kültüründen tutun eğlence anlayışlarına göre her şeyi bilmeniz gereklidir. Bu da hem tecrübe hem de belli bir birikim gerektirir. Turizmde başarılı olmak istiyorsak tüm toplumları kültürleriyle beraber tanımalıyız. Hizmet sektörünün olmazsa olmaz özelliği hizmet verilen insanları tanımak ve onlara göre özel konseptler geliştirmektir. Bu konularda eksiksiz hizmet veren tesisler ve bölgeler zaten turizmde istenilen noktaya gelmiştir diyebiliriz. Cunda alkolsüz oteller bu anlamda bir ekol haline gelmiştir.

Cunda Tatili

Ege tatil merkezleri özellikle son yıllarda bu konularda hızlı bir yol almış ve ülke turizmde marka olan ilçeler ortaya çıkmıştır. Hem tesisleriyle hem hizmet kalitesiyle son zamanda hızlı bir ivme yakalayan Egenin en büyük adalarından biri olan Cunda adası yukarıda saydığımız ölçülere azami dikkat göstererek ismini ülke turizmde duyurmayı başarmıştır. Muhafazakâr insanların tatil tercihlerinde genellikle alkolsüz tesisler, lokantalar ve otellerin tercih edilmesi gayet normaldir. Milli manevi değerlere önem veren muhafazakâr insanlar tatilde de değerlerini önceleyen otellere rağbet etmektedir. Bunlar dışında, herhangi bir dini hassasiyetten bağımsız olarak da bazı tatilciler konaklama sırasında alkol kullanımını tercih etmeyebilir. Bu kesimler için  Cunda alkolsüz oteller iyi bir alternatiftir. Cunda adası tesisleşirken bu prensiplere önem veren tesislerin varlığı ile dikkat çekmiştir. Cunda adasında alkolsüz oteller alkol tercih etmeyen insanların bu ihtiyacına rahatlıkla cevap vermiştir. Alkol hariç bir otelden beklenecek tüm hizmetleri yerine getiren Cunda adası alkolsüz otelleri kaliteleri ve fiyat uygunluklarıyla tatilcileri memnun etmeyi başarıyor.

Cunda Alkolsüz Otel Konsepti 

Muhafazakâr insanların tatil sıkıntısı inançlarının gerektirdiği şekilde tatil yapacakları tesislerin yeterli olmamasıdır. Bu ihtiyacı karşılayan tatil merkezleri ve tesisler her zaman bu insanları kendilerine çekmeyi başarmışlardır. Ege bölgesi tatil merkezleri özellikle bu konuda çok mesafe almaları tamamen yerli turistlerin bu tür ihtiyaçlarını önceleyen bir hizmet anlayışına sahip olmalarından kaynaklanıyor. Yerli turizmin ağırlığını Ege kıyılarına kaymasının ana sebeplerinden birisi belki de en önemlisi budur. Tesisleşirken tatilcilerin tercihlerinin dikkate alınarak yapılması turizmde çok önemlidir. Cunda adası alkolsüz otelleri artık belli birikimlere sahip olduğu için diğer tatil bölgelerine de örnek teşkil etmeye başlamıştır.
Ege kıyılarında her geçen yıl bir turizm beldesinin artık markalaşmış ismini duymaktayız. Her kesimden insana hizmet edebilen bir tecrübeye sahip beldelerimiz ulusal bir marka olma yolunda hızla yol almaktadırlar. Cunda adası da bunlardan biridir. Ulusal bir marka olmasının en temel nedenlerinden birisi de muhafazakâr insanları kendine çekebilmesidir diyebiliriz. Her dinden, en inançtan insanı tanıyıp ona göre hizmet verebilmeyi beceren ender tecrübeye sahip tesislerinin varlığı her geçen gün kalitelerini de artırıyor olmaları ülke turizm açısından umut vericidir. Cunda adası alkolsüz oteller ile hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok tercih ettiği yerlerin arasına girmiştir. Siz de tatilde alkol tercih etmiyorsanız bireysel olarak ya da ailenizle birlikte Cunda adası alkolsüz otel seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.