Cunda Plajları

Cunda, tarihi evleri ve taş sokaklarıyla olduğu kadar eşsiz plajlarıyla da özellikle yaz sezonunda oldukça fazla ziyaretçi çekiyor. Son yıllarda Ege - Ayvalık bölgesinin en popüler turizm merkezlerinden biri olan ada, serin denizi, kumsalları, güneşi ve temiz havasıyla ayrıcalıklı bir nokta. En çok tercih edilen Cunda plajları ise;

Cunda Adası Denizi


Çataltepe Plajı: Berrak sularıyla ve daima hareketli oluşuyla adanın en eğlenceli Cunda plajlarından biri. Deniz, kum, güneş keyfiyle beraber meşhur Ayvalık tostu ve Susurluk ayranının da tadına bakabileceğiniz Çataltepe, yerli ve yabancı pek çok turistin uğrak noktası. 


Cunda Plajı: Her daim neşeli ve enerjik bir atmosfere sahip olan Cunda Plajı, şehrin tam ortasında kalmış küçük bir plaj fakat çoğu zaman kalabalık. Cunda plajına, adaya vardıktan sonra kısa bir yürüyüş mesafesiyle ulaşabilirsiniz. 

Arkadeniz Plajı: Sakinliği ile dikkat çeken bu plaj, Cunda'nın en sessiz yerlerinden biri. Dingin plaj, temiz kumsalı ve berrak deniziyle dikkat çekiyor. 

Pateriça Plajı: Sığ deniziyle dikkat çeken bu plaj çocuklu aileler için de oldukça ideal. Safir tonlarındaki denizin ve ince kumlu plajın güzelliğini eşsiz bir manzara ile birlikte yaşamak istiyorsanız Pateriça'yı tercih edebilirsiniz. Plaja ulaşımı "eski yol" denilen ve bölgeye giden minibüslerle veya özel aracınızla sağlayabilirsiniz.

Pateriça Koyu ve Deniz 


Ayvalık bölgesinde Cunda plajlarıyla beraber deniz, kum, güneş keyfi için tercih edilebilecek diğer bir alternatif de Ayvalık - Sarımsaklı Plajları. Adaya 15 dakika mesafede bulunan Sarımsaklı, mavi bayrak ödüllü plajlarıyla ünlü.