Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip

Dikili Ucuz Otelleri Hakkında

Dikili, İzmir ilinin bir ilçesidir. Zeytin ağaçlarının dikildiği yere dikmelik denilmektedir. Söylentilere göre dikili ismi de bu dikmelikten gelmektedir. Başka bir rivayete göre de zamanında bu bölgeye İngiliz dükleri yani kraliyet mensupları gelip araştırma yaparlarmış, bundan dolayı dük-ili denilmiş ve zamanla dikili haline gelmiş. Milattan önce 4000 yıllarına kadar uzandığı tahmin edilen çok uzun bir geçmişe sahiptir Dikili. İlk Akaların yaşadığı tespit edilen bölgeye o dönemde Aterneus denilmekteymiş.

Zamanla birçok önemli padişah ve hükümdar bu bölgede bulunmuşlardır. Türk dönemi ise Bergamalı Karaosmanoğlu ile başlamış. 1920’li yıllarda Yunan işgaline maruz kalması dışında günümüze kadar Selçuklu, Osmanlı gibi Türk devletlerinin himayesinde olmuştur. 13 Ekim 1928 tarihine kadar Bergama’ya bağlı iken bu tarihte İzmir ilinin bir ilçesi olmuştur.

İzmir ilinin en çok turist çeken ilçelerinden biri olan Dikili, turizm alanında oldukça gelişmiştir. Her sene özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı birçok ziyaretçiye kapılarını açan ilçe konaklama alanında birçok alternatife sahiptir. Bu alternatiflerden biri olan Dikili ucuz otelleri, en başta ucuz olmasıyla oldukça ziyaretçi tarafından tercih edilmektedir. 

Yöre halkının başlıca geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır ve özellikle kerestecilik oldukça gelişmiştir. Kömür, mermer, kurşun, krom, gibi birçok madene sahip olduğundan dolayı bu alanlarda da gelişmiş olan ilçede aynı zamanda birçok tarım ürünü de üretilmektedir.

Turizme oldukça elverişli olan bölge adeta bir marka haline gelmiştir. Tatil bölgelerini sıralarken ismi mutlaka anılan bölge turizm ile bütünleşmiş durumdadır. Her sene ülkeye yabancı ülkelerden turist çekmesi sebebiyle ülkeye para akışını sağlamakta ve bu sayede hem turizme hem de ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır. 

Dikili ucuz otelleri, uzun zamandır varlığını korumakta ve gittikçe gelişmektedir. Bunun en büyük sebebi bölgedeki turizm anlayışının gelişmiş olması ve konum avantajının bulunmasıdır. İzmir gibi metropol bir şehrin ilçesi olması günübirlik gezilere de olanak sağlamaktadır.

Ucuz Otel Avantajları

Ucuz otellerin tercih edilmesinin başlıca sebebi elbette fiyatının uygun olmasıdır. Bunun yanı sıra uygun fiyata otel konforu sunması da büyük bir artıdır bu işletmeler için. Kimi işletmelerde ödenen ücrete kahvaltı ya da kahvaltı ve yemek dahil iken kimi işletmelerde ayrı ücrete tabii tutulur. Aynı zamanda çeşitli aktivite ve etkinliklere de sahip olan oteller vardır.

Bu aktivite ve etkinliklerin bazıları ücretsizken ücretli olanları da mevcuttur. Dikili ucuz otelleri, birçok sebepten dolayı ilçeyi ziyaret eden insanların konaklama ihtiyacını uygun fiyatlara karşılaması sebebi ile çok sayıda misafir tarafından tercih edilmektedir.

Dikili ucuz otelleri, yıllardır verdiği hizmetten memnun bırakırken sürekli gelişim göstermekle birlikte bu işletmelerin sayısı da artmaktadır. Hem bölgenin gittikçe daha popüler hale gelmesi hem de ucuz otel işletmelerinin sağladığı avantajlar sayesinde büyüyen sektör, sürekli gelişim halindedir.