Balnet
Konsept
Olanak
Tip
Konum

Gökçeada Muhafazakar Tatil

Yükleniyor..
Gökçeada'da kriterlerinize uyan 10 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Gökçeada Muhafazakar Otelleri Hakkında

Çanakkale ilinin bir ilçesi olan Gökçeada, Türkiye’de bulunan adalar içerisinde en büyüğü olma özelliği ile dikkat çekmektedir. Gökçeada, doğal yapısının yüzyıllardır korunması sayesinde her yıl pek çok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmektedir. Aynı zamanda tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yaptığından ada, her sokağında farklı farklı uygarlıklardan izler taşımaktadır. Antik Yunan döneminde “İmroz” ismi ile anılan ada, 70’li yıllardan itibaren Gökçeada olarak anılmaktadır.

Gökçeada’ da hemen hemen her mevsim oldukça sıcak geçmektedir. Ancak her mevsim esen rüzgârı sayesinde tatil için gelen misafirler bu sıcak havanın bunaltıcı etkisinden kurtulmaktadır. Gökçeada’ da esen sürekli rüzgârların bir diğer avantajı ise adanın rüzgâr sörfüne elverişli olmasını sağlamasıdır. Ada, yeraltı su kaynakları bakımından da oldukça zengindir.

Bu sayede ziyaretçiler ada gezileri esnasında pek çok yerde değişik şekilde tasarlanmış çeşmelerle karşılaşmakta ve bu çeşmelerden güvenle su içebilmektedir. Gökçeada halkı için özellikle yaz mevsiminde en temel geçim kaynağı turizmdir. Ancak bunun yanında tarım ve hayvancılık ile de uğraşmaktadırlar. Özellikle zeytin yetiştiriciliği konusunda Türkiye’de akla gelen yerlerden ilki olması sebebi ile ada gezilerinde ziyaretçiler pek çok zeytin ağacı ile karşılaşmaktadır.

Önceden Gökçeada’da tatil yapmak isteyen kişilerin en büyük sıkıntısı ulaşımın zorluğu idi. Ancak özellikle son yıllarda yapılan yatırımlar sayesinde artık ziyaretçiler oldukça rahat ve konforlu yolculuklarla Gökçeada’ya ulaşabilmektedir. Gökçeada’ ya ulaşım sadece deniz yoluyla sağlanabilmektedir. Ancak seferlerin sıklığı sebebiyle ziyaretçiler bu konuda sorun yaşamamaktadır.

Arabalı feribot veya deniz otobüsü kullanılmaktadır. Yolculuk Çanakkale’den yaklaşık 50 dakika sürmektedir. Diğer birçok tatil konseptinde olduğu gibi Gökçeada muhafazakar oteller anlamında da büyük bir atılım sağlamış ve önemli bir turizm merkezi haline gelmiştir.

Gökçeada Tatili Nasıldır

Güneşin batışını izlemek elbette her yerde insana keyif ve huzur vermektedir. Ancak Gökçeada’yı bu konuda Türkiye’nin her bölgesinden ayıran özellik güneşin battığı son yer olmasıdır. Yani eğer burada güneşin batışını izlerseniz Türkiye’de güneşin battığını gören son kişi sizsiniz demektir. Güneşin, Gökçeada’nın eşsiz manzaralarının arasında kayboluşuna şahit olmak ve bu huzuru hissetmek buraya gelen her tatilcinin başlıca planlarının arasında bulunmaktadır.

Muhafazakar Tatil

Tatil ayları yaklaştıkça birçok insan için tatil yapılacak bölge seçildikten sonra en önemli unsur konaklamadır. Bu konuda artık Türkiye’de çok fazla otel seçeneği bulunmaktadır. Özellikle kadın kadına yapılan tatillerde muhafazakâr oteller tercih edilmektedir. Muhafazakâr otelleri diğer otellerden ayıran en önemli özellik yüzme havuzlarının kadın ve erkekler için ayrı olmasıdır. Sunulan hizmet konusunda normal otellerden pek farkı bulunmamaktadır. Kadın ve erkeklerin yapılan aktivitelerin çoğunda aynı ortamda bulunmasında dini açıdan sıkıntı gören insanlar için muhafazakâr oteller keyifli bir tatilin tam adresidir.

Gökçeada, her yıl ağırladığı çok sayıda yerli ve yabancı turist için otel konusunda kendini fazlasıyla geliştirmiş sayılı tatil merkezlerindendir. Özellikle otel konusundaki çeşitliliği misafirlerin kendi zevklerine ve isteklerine göre bir tatil yapabilmesi için idealdir. Gökçeada, dini hassasiyetlere özen gösteren muhafazakâr otel konusunda da kendini geliştirmiştir.

Gökçeada’da gelenek haline gelmiş bir kural ile plajın bazı noktaları kadın tatilciler için ayrılmaktadır. Bu konuda Gökçeada halkı oldukça anlayışlıdır ve adaya gelen misafirler de bu geleneğe saygı göstermektedir. Gökçeada’nın Uğurlu Köyü ise içki satışı yapılmaması ve dolayısıyla içki kullanılmaması sebebiyle muhafazakâr bir tatil yapmak isteyenler için vazgeçilmez bir merkezdir.

Gökçeada muhafazakâr otelleri, Uğurlu Köyü’nde bulunmakta olduğundan tatilciler otelde olduğu kadar otel çevresinde de istedikleri tatilin keyfini çıkarabilmektedir. Gökçeada muhafazakâr oteller, misafirlerinin güne yerel lezzetlerle başlamasına imkân sunan mükemmel ve doğal kahvaltıları ile oldukça ilgi çekmektedir. Ayrıca plaja yakın mesafede bulunduğundan tatilcilerin yorulmadan, yaklaşık 10 dakika yürüyüşlerle denize ulaşması mümkündür.

Gökçeada muhafazakâr oteller, misafirlerine yürüyüş ve bisiklet turu imkânı da sunmaktadır. Gökçeada muhafazakâr oteller, çocuk oyun alanları ile her yaştan misafirin kalbini fethetmektedir. Bahçelerinde akşam saatlerinde ailece geçirilecek keyifli çay saatleri için özel alanlar bulunmaktadır.

Gökçeada muhafazakâr oteller, normal otellerden farklı özelliklere sahip olmasına rağmen fiyat konusunda diğer otellerden pek farkı bulunmamaktadır. Her keseye hitap edebilen fiyat çeşitliliği ile tatilcilerin verdikleri paranın karşılığını fazlasıyla alması için sunulan hizmetlerin kalitesi her yıl artmaktadır. Tatilini burada geçirecek kişilere iyi tatiller dileriz.