Balnet

Tarihi yerlere meraklıysanız Çeşme Ildır veya halkının telaffuzu ile Ildırı sizin için uygun bir tatil beldesi. Çeşme'ye giderken sağda kalan ve yalnızca yarım saatlik bir mesafede bulunan bu şirin tatil kasabası İzmir Ildır nerede sorularının tam olarak cevabını veriyor. Ildır nereye bağlı olduğunu tahmin edeceğiniz üzere Çeşme'nin bir mahallesi ve Çeşme'nin popüler tatil noktalarından yalnızca birisidir. Çeşme Ildır köyü daha çok kısa konaklamalar için uygun olsa da eğer biraz kafa dinleyip rahatlayayım diyeceğiniz yerlerden birisidir. Bölge çok fazla tarihi kalıntı barındırdığından bir kaç gün ayırmanız iyi olacaktır.

Çeşme Ildır otelleri sayıca çok fazla olmamakla birlikte bölge turizmi açısından yeterlidir. Ildır otel seçenekleri arasında oda kahvaltı ve yarım pansiyon seçeneklerini görebilirsiniz. Ildır butik otel işletmeleri açısından da uygun bir kaliteye sahiptir. Burada kalma amacınıza göre kendinize uygun bir otel veya apart otel bulabilirsiniz. Ildır apart oteller konaklama ihtiyacınız için iyi bir seçenek olabilir.

Her Bütçeye Uygun Seçenekleriyle Ildır Otel Fiyatları

Konaklama için tercih edeceğiniz Çeşme Ildır otelleri fiyatları açısından ortalama denilebilecek bir seviyededir. Bölgenin daha çok tarihi geziler açısından tercih edilmesi nedeniyle doluluk oranları geniş zaman yayılmış bir durumdadır. Ildır apart oteller yine aynı kategoridedir.

Doluluk oranlarının yoğun olduğu zamanlara denk gelmemek için rezervasyonlu gelmeniz iyi olur. Ayrıca bölge Çeşme merkez ve yakın konaklama alanlarına fazla yakın olmadığından gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız ayrı bir önem taşımaktadır.

Tam pansiyon otel tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Veya geniş aile olarak gelecekseniz pansiyonlar da ekonomik olabilmektedir. Tatil için Ildır’a geldiğinizde yemek mekanlarının geldiğiniz dönem göre ortalama ve üst fiyatlarda olabileceğinden bu tavsiyelerimize uymanız doğru olacaktır.

Tarihi Destinasyonlarıyla Çeşme Ildır Gezilecek Yerler

Ildır gezilecek yerler açısından zengin bir coğrafyaya sahiptir. Erythrai ören yeri arkeolojik kalıntıların bulunduğu bir alandır. Erythrai adı Ildır’ın eski tarihlerdeki adıdır. Buraya Kızılkent de denilmektedir. Bu adı Yunanca Erythoros’tan aldığı ve kırmızı anlamında olduğu bilinmektedir. Bir de yerleşim yerinin toprak rengi kırmızıya yakın bir renkte olduğundan Kızılkent olarak anılıyor olabilir.

Erythrai Arkeolojik bölgesinde bir antik tiyatro kalıntısını görebilirsiniz. Yine Athena tapınağı ve eski yerleşime ait sur kalıntıları ve Heroon antik mezarı gezebileceğiniz yerlerdendir. Tarihi noktaları gezmenin yanı sıra Ildır'da ne yapılır diye düşünmeden her anınızı dolu dolu geçirebileceğiniz bir çok aktivite de bulabilirsiniz. 

Deniz, kum ve güneş tatilini yaşamak isteyenler için küçük birkaç Çeşme Ildır plajı bulunmakla birlikte en güzel yüzülecek bölgeler adalardır. Buraya tekneler ile rahatlıkla gidip gelebilirsiniz. Adalarda ihtiyaçlarınızı karşılayacak yerler olmadığından su ve yiyecek götürmeniz faydalı olacaktır.

Balık sever birisi iseniz buranın çipurası en iyi balıklardan denilebilir. Mutlaka denemelisiniz. Ayrıca İzmir Ildır köyü sokaklarında gezerken bir çok satıcıdan çok farklı bitkilerden yapılmış reçeller görebilirsiniz. Enginar ise Ildır ile özdeşleşmiş durumda.

Bölge insanın genel uğraşı balıkçılık ve tarım. Turizm yeni yeni geliştiğinden yöre halkı da bu değişime ayak uydurmuş durumda. Yavaş yavaş Ildır tatil köyü durumuna gelmekte. İzmir Ildır otelleri de buna bağlı olarak git gide sayıca ve kalitece artmaktadır.

Ildır Çeşme otelleri tatilinizi burada geçirmek için size hizmet vermeye hazır. Doğal ortamını ve tarihi dokusunu görmek için mutlaka tercih edeceğiniz bir yer olan İzmir Çeşme Ildır köyü bir çok diziye de ev sahipliği yapmış. Sessiz, sakin bir ortam ve huzurlu bir tatil için mutlaka Ildır körfezini tercih etmelisiniz.