Balnet
Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip

Küçükkuyu Muhafazakar Oteller

Yükleniyor..
Küçükkuyu'da kriterlerinize uyan 2 tesis bulundu.

Küçükkuyu Muhafazakar Otelleri Hakkında

Eski adı ile İda, yeni adı ile Kaz Dağı, tarihte bir medeniyetin doğuşuna şahitlik eden bir coğrafyadır. Antik Yunan’ın fikri temellerinin atıldığı o zamanın kutsal yerlerinin başında gelen Kazdağlarının eteklerinde kurulan şehirler zamanının en parlak yerlerinden olmayı hak etmişlerdir. Muhteşem doğal güzellikleriyle ve tarihte de günümüzde de yıldız gibi parlayan yerler bugün turizmde bir marka haline gelmişlerdir. Alp dağlarından sonra en çok oksijen barındıran havası, şifalı termal kaynakları, eşsiz koyları ve doğal güzellikleriyle bir cazibe merkezi haline gelmişlerdir. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı olan Küçükkuyu kasabası zengin tarihi geçmişi ile hem bir kültür merkezi hem de doğasıyla güzel tatil imkânı sunan bir turizm kasabasıdır. Ülke insanının her kesimine hizmet edebilecek birikime sahip olan Küçükkuyu özellikle muhafazakâr kimlikteki insanımıza eksiksiz hizmet verebilen tesislerin varlığı ile dindar ve muhafazakâr insanların en gözde tatil yeri olmayı başarmıştır. Tesislerde ve konaklama yerlerinde ülke insanının bu hassasiyetine özen göstermesi her geçen gün tercih edilen yerlerin başında gelmesini sağlamıştır. Her ne kadar yabancı turist ağırlasa da Küçükkuyu çoğunlukla yerli turizme hizmet etmektedir. 
Muhafazakâr insanlara göre hizmet anlayışı geliştiren Küçükkuyu muhafazakâr otelleri tesislerinde yemek, içmek, eğlence ve müzikten her alanda değerlere göre seçim yapmaları sayılarının her geçen yıl artmasına sebep olmuştur.

Muhafazakâr İnsanların Tatil Beklentileri

Dini duygularının gerektirdiği şekilde yaşayan ve tercihlerini ona göre yapan insanlara kısaca muhafazakâr insan diyebiliriz. Tercihlerini bu yönde yaptıkları için tatil tercihlerini de yaparken genellikle bu hassasiyetlere göre yaparlar. Konaklayacağı otelin kendi değerlerine uygun olmasına özen gösterirler. Otelin yemeklerinden tutun, müzikleri, eğlence konseptti ve elemanların durumuna kadar belli ölçülerine uymasını isterler. Bu turizm sektöründe gerçekten büyük bir alan açmıştır. Her geçen gün de büyüyen tesis talepleri Muhafazakâr Otel diye bir tanımı kullanıma sokmuştur. Her bölgede olduğu gibi Küçükkuyu da muhafazakar oteller alanında hizmet veren kaliteli tesislere sahip olmuştur. 
Muhafazakâr otel genellikle aile tipi otellerdir. Ailenin mahremiyetini muhafaza ederek planlanmış havuzlar, plajlar veya lokantalar tamamen bu ihtiyaç için düşünülmüştür. Küçükkuyu alkolsüz muhafazakar oteller ve otele ait tesislerin iyi planlanmış geleneksel aile yapısına hizmet verecek bir şekilde yapılması hizmet kalitesi ve memnuniyetini de üst seviyeler çıkarmıştır.
Muhafazakâr otellerin aslında diğer otellerden birkaç yapısal farktan başka bariz bir farklılığı yoktur. Alkolsüz olması, havuz varsa havuzların ayrı olması ve bayanlara ait plajlarının olması gibi temel hizmet farklılıkları vardır. Küçükkuyu muhafazakar oteller bu tipten otellere en güzel örnek teşkil edecek şekilde yapılanmıştır. Muhafazakâr otel derken hizmet kalitesi ve planlaması ön plana çıkmaktadır. Geleneksel aile yapısını tanıyan her işletme, gerekli hizmetleri verebilecek kadar tecrübeye sahip ise ideal bir işletmedir diyebiliriz. 
Fiyatlandırma konusunda her otelin kendi standartlarına göre ayarlamaları varsa da pek pahalı bir ücrette değildir. Küçükkuyu muhafazakar oteller fiyat bakımından diğer tatil bölgelerine göre daha avantajlıdır diyebiliriz. Yoğun talepler doğrultusunda her bölgede sayıları hızla artan muhafazakar oteller dindar ve gelenekçi insanlara göre hizmet çeşitliliklerini her geçen gün artırarak sektörde oluşan talebe cevap vermektedirler.