Puan
Tip
Değerlendirme
Olanak

Mamara Adası, İstanbul'a en yakın kaçış noktalarından biri olmakla birlikte aynı zamanda Marmara Bölgesi'ndeki nadir tatil beldelerinden biri. Turistik açıdan gelişimini sürdüren Marmara Adası'nda, otel, pansiyon ve apart seçenekleri bulunsa da butik otel tarzı konaklama tesisleri oldukça az. 

 

Ev pansiyonculuğunun epey yaygın şekilde yapıldığı Marmara Adası'nda, sadece oda hizmeti sunan oldukça uygun fiyatlı pansiyonlarla birlikte kendi yemeğinizi hazırlayabileceğiniz mutfaklı apartlar bulunuyor. 

 

Daha çok keşfedilmemiş bir bölgede, huzur içinde denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak isteyenlerle her açıdan mütevazı bir yaz tatili geçirmek isteyenlere hitap eden Marmara Adası otelleri arasında bu sebeplerden dolayı butik otel tarzı fiyatları genellikle ortalamanın üzerinde olan konaklama seçenekleri bulunmuyor. 

 

Adanın merkezi dahil çevresindeki beldelerde çoğunlukla küçük ve orta ölçekli Marmara Adası otel seçenekleri mevcut. Çoğu deniz kenarında veya denize yürüme mesafesinde olan bu otel ve pansiyonlar arasında havuzlu Marmara Adası otelleri de yer alıyor. 

 

Marmara Adası'nda butik otel seçenekleri bulunmasa da adanın merkezinde, Gündoğdu, Çınarlı ve Saraylar beldelerinde butik otel kalitesinde hizmet sunan tesisler bulunuyor.