Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Çanakkale Muhafazakar Oteller

Yükleniyor..
Çanakkale'de kriterlerinize uyan 15 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Çanakkale Muhafazakar Oteller

Türkiye’nin boğazlarından birinin bulunduğu Çanakkale, iki kıtanın ucunun bir araya geldiği, doğal güzellikleri ve tarihimizin kahramanlık destanının yazıldığı zafere ev sahipliği yapmasıyla önemli bir turizm merkezi olmaktadır. Her mevsimde ziyaret edilen nadide turizm bölgelerinden biri olan şehir, muhteşem doğası, denizi ve plajlarıyla yaz turizminin Marmara Bölgesi’nde yer alan bir incisidir. Haziranda başlayan deniz sezonu Eylül ayına kadar devam eden Çanakkale, uçsuz bucaksız sahilleriyle tam bir tatil cenneti olmaktadır. Körfezden kaynaklı serin sularıyla yaz sıcağında ferahlamak isteyenlere önemli fırsat sağlayan şehir, doğal güzellik, kültürel zenginlik ve köklü tarihiyle ziyaretçilere farklı bir atmosfer yaşatmaktadır. Çeşitli konaklama imkânının yer aldığı Çanakkale birçok otel imkânıyla her kesimden insanın ihtiyacını karşılamaktadır. Bu çeşitlilikten biri olan muhafazakâr otel imkânı da İslami Tatil yapmak isteyenler için uygun Çanakkale muhafazakar oteller iyi bir alternatif olmaktadır.

Çanakkale Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Şanlı Türk tarihinin en önemli simgesi olan Çanakkale denince akla ilk gelen düşmana karşı kazanılan büyük zafer olmaktadır. Asil Türk tarihinde yer alan zaferinin yanı sıra çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmasıyla ve doğal güzellikleriyle her açıdan yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir. Marmara Bölgesi’nde yer alan şehir, Marmara Denizi ve eşsiz sahilleriyle birçok otel alternatifi sunmaktadır. Bu otel alternatiflerinden biri olan Çanakkale muhafazakar oteller fiyatları ile uygun imkana sahiptir. Tarihi güzellikler ziyareti için bahar aylarının en ideal zamanlar olduğu Çanakkale, hem şehir merkezine yakın hem sahil merkezlerine yakın konaklama seçenekleriyle büyük kolaylık sağlanmaktadır.

Çanakkale’de Ulaşım Şartları

Ulaşım olarak kolay bir noktada olan Çanakkale, karayolu ve deniz yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul’dan iki ayrı güzergâhın bulunduğu şehre, Edirne-Keşan ve Bursa üzerinden olmak üzere iki ayrı şekilde ulaşılmaktadır. Tekirdağ ve Keşan yolu için Gelibolu ve Eceabat üzerinden feribot 2 saat daha zaman kazanılmakta ve Ankara güzergâhı için Eskişehir ve Bursa yolundan gelmek gerekmektedir. Şehir içi ulaşımın sağlanması için minibüslerle şehrin her noktasına gitmek mümkün olmakta ve taksi seçeneği ile sporseverler için bisiklet kiralama imkânı da bulunmaktadır.

Çanakkale’de Gezilecek Yerler    

Çanakkale’de bulunan bir ada olan Bozcaada’da yer alan Ayazma Plajı, berrak suyu ve eşsiz sahiliyle önemli bir yere sahiptir. Dardanos Plajı, Gelibolu Plajı, Kilitbahir Plajı ve Çanakkale Halk Plajı gibi önemli plajlarıyla yaz turizmi için önemli bir yere sahip olan Çanakkale, Kilitbahir Kalesi, Çimenlik Kalesi, Çanakkale Şehitleri Anıtı, Anzak Koyu, Truva Antik Kenti, 57. Alay Şehitliği ve Anıtı gibi birçok önemli tarihi dokuları da bünyesinde barındırmaktadır. Çanakkale İslami Tatil için ucuz Çanakkale Muhafazakar Oteller için de ideal tesislere sahiptir.

Muhafazakar Otel Nedir?

2016 yılından itibaren muhafazakâr otel konusunda önemli bir aşama kaydeden Türkiye, dünyada 550 tane bulunan bu otellerin 350 tanesine sahip olmaktadır. Farklı bir konsept olarak turizmde yeni bir anlayışın ortaya çıkmasını sağlayan muhafazakar oteller, normal otellerden farklı olarak birkaç hususu değiştirerek İslami kurallara uygun tatil yapmayı mümkün hale getirmektedir. Ailelerin gidebildiği bu oteller,  yeni evli çiftlere huzurlu ve güzel bir tatil imkanı sunmaktadır. Normal otellere göre birkaç farklılığı bulunan bu oteller;
•    Helal yiyecek,
•    Alkolsüz İçecek,
•    Kadın erkek farklı olmak üzere Yüzme Havuzu, Spa ve Sağlık Hizmetleri,
•    Bayanlar için dışarıdan görünmeyecek şekilde plaj dizaynı,
•    İslami kurallara uygun deniz kıyafetleri giyinmek şartıyla karma plaj,
İbadet imkânı sağlayan Mescitler, gibi özellikleriyle diğer otellerden ayrılmaktadır.

Çanakkale Muhafazakâr Otelleri Hakkında  

Birçok tatil seçeneği ile önemli bir yere sahip olan Çanakkale’de, İslami Tatil yapılmasını mümkün kılan muhafazakâr oteller çeşitliliği de bulunmaktadır. Termal otelleri ile muhafazakâr tatil imkânını birçok alternatifle hizmete sunan şehir, İslami kesimin beklentilerini karşılayan tesisleri ve inanca uygun koşulları ile her kesimden insana hitap etmektedir. Türk mutfağına özgü yemekleri, ailelere uygun olarak dizayn edilmiş odaları, abdest almak için özel lavabolarıyla Çanakkale’de yer alan muhafazakâr oteller, tatilini İslami kurallar doğrultusunda gerçekleştirmek isteyen insanlar için büyük kolaylık sağlamaktadır.