Balnet
Bölgeler
Avşa Adası Pansiyonlar 281 Gökçeada Pansiyonlar 203 Erdek Pansiyonlar 152 Ayvacık Pansiyonlar 127 Ayvalık Pansiyonlar 116 Edremit Pansiyonlar 87 Assos Pansiyonlar 76 Gökçeada Uğurlu Köyü Pansiyonlar 63 Ayvalık Merkez Pansiyonlar 63 Gökçeada Yeni Bademli Pansiyonlar 61 Küçükkuyu Pansiyonlar 57 Burhaniye Ören Pansiyonlar 53 Erdek Ocaklar Pansiyonlar 50 Altınoluk Pansiyonlar 46 Marmara Adası Pansiyonlar 43 Akçay Pansiyonlar 43 Avşa Yiğitler Köyü Pansiyonlar 40 Marmaris Pansiyonlar 37 Kazdağları Pansiyonlar 35 Dikili Pansiyonlar 29 Ayvalık Sarımsaklı Pansiyonlar 29 Marmaris Merkez Pansiyonlar 28 Foça Pansiyonlar 24 Erdek Merkez Pansiyonlar 22 Erdek Düzler Pansiyonlar 20 Cunda Pansiyonlar 19 Assos Sokakağzı Pansiyonlar 18 Milas Pansiyonlar 16 Eski Foça Pansiyonlar 14 Assos Sivrice Pansiyonlar 13 Milas Ören Pansiyonlar 12 Asos Behramkale Pansiyonlar 11 Datça Pansiyonlar 10 Didim Pansiyonlar 9 Fethiye Pansiyonlar 8 Marmaris Siteler Pansiyonlar 8 Dikili Bademli Pansiyonlar 8 Didim Altınkum Pansiyonlar 7 Bodrum Pansiyonlar 6 Çalış Plajı Pansiyonlar 5 Çandarlı Pansiyonlar 5 Güre Pansiyonlar 4 Yeni Foça Pansiyonlar 4 Ovabükü Pansiyonlar 4 Datça Mesudiye Pansiyonlar 4 Palamutbükü Pansiyonlar 3 Bodrum Merkez Pansiyonlar 3 Fethiye Ölüdeniz Pansiyonlar 2 Didim Akbük Pansiyonlar 2 Bozcaada Pansiyonlar 2 Ortaca Pansiyonlar 2 Ortaca Dalyan Pansiyonlar 2 Ayvalık Altınova Pansiyonlar 2 Bodrum Akyarlar Pansiyonlar 2 Çeşme Pansiyonlar 1 Yalıkavak Pansiyonlar 1 Sarımsaklı Badavut Pansiyonlar 1

Uygun Fiyatlı Pansiyonlar '2020' Tüm Pansiyonlar

Yükleniyor..
Kriterlerinize uyan 137 tesis bulundu.
Filtrele

Toplam 137 tesisten, 1 - 100 arası listeleniyor.

Pansiyonlar Hakkında

İster kış ister yaz tatili olsun, muhteşem bir konaklama hedefliyorsanız hazırlıklarınızı şimdiden yapmalısınız. Tatil planınızı yaparken kalacağınız yerin niteliği büyük önem taşır. Hem hesaplı hem de daha sakin bir tatil tercih edenler için pansiyonlar uygun bir seçenektir. Ülkemizde tatil için pansiyon seçeneğini tercih edenler farklı bölgelerde yüzlerce alternatifle karşılaşabilir. Bu küçük işletmeler, bir haftadan uzun kalan gezginler için özel fiyatlar sunabilir, tarihi binalarda bulunabilir, aile tarafından işletilebilir ve genellikle daha sınırlı hizmet sunsalar da otel gibi diğer konaklama tesislerinden daha ucuzdur. Bu ucuzluk, kalite standardı korunduğu takdirde tatil için mükemmel bir alternatiftir. Fiyat – performans oranı değerlendirildiğinde pansiyon tatili oldukça cazip fırsatlar sunar. Pansiyon fiyatları konuma ve sunduğu imkanlara göre değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak uygundur. Özellikle orta bütçe gruplarına hitap eder. Turist oranı son derece yüksek olan ülkemizde hem yerli hem de yabancı turistler pansiyon tesislerini tercih ederek daha sakin ve daha hesaplı tatil yapabilir. Üstelik çok iyi konumlarda, oldukça popüler rotalarda dahi pansiyon tesislerinde kalarak üst düzey bir tatil yapmak mümkün olabilir.
Yarım ve tam olarak iki ayrı şekilde değerlendirilen pansiyon kavramı, tesisin sunduğu hizmetlere göre değişkenlik gösterebilir. Yarım pansiyon nedir ve tam pansiyon nedir şeklinde araştırma yapan kişiler, pansiyon tesislerinde hangi tür hizmetleri alacaklarını merak eder. Yarım pansiyon kahvaltı içerir. Tam pansiyon ise kahvaltı dışında öğün de verilir. İki seçenek de farklı beklentilere cevap verir. Burada önemli olan, önceliklerin ve beklentilerin ne yönde olduğudur. Yarım pansiyonda kalan misafirler kahvaltılarını tesiste yaptıktan sonra gezintiye çıkabilir ya da denize gidebilir. Öğle ve akşam yemeklerini dışarıda yerler. Tam pansiyon ise bu anlamda misafirler için daha çok rahatlık sağlar çünkü yemek imkanı vardır. Bu durumda misafirlere gezmek, denize gitmek veya başka şekilde aktivitelerde bulunmak için daha çok zaman kalır. Böylece, yeme içme konusunda herhangi bir endişeye sahip olmadan eğlence odaklı bir tatil daha kolay hale gelir.

Bölgelere Göre Pansiyonlar

Pansiyonlar genellikle orta düzey bütçe grubundan misafirlere uygundur. Ancak bunun dışında birçok gezgin de pansiyon seçeneğini tercih edebilir. Daha hesaplı ve daha sakin bir şekilde tatilinizi geçirmek isterseniz pansiyonlar mükemmel bir alternatiftir. Pansiyon fiyatları tatilinizin diğer alanlarına daha çok para ayırmak isterseniz uygun olacaktır. Ayrıca birden çok kişiyle birlikte konaklayacaksanız maliyeti düşürmek adına pansiyon tercih edebilirsiniz. Türkiye’de tatil amaçlı pansiyonlar en çok Ege bölgesindeki şehir ve ilçelerde bulunur. Ayvalık pansiyonları Ege’nin incisi Ayvalık’ta harika bir tatil için tüm olanakları sunuyor. Yarım ve tam pansiyon seçenekleri arasından size en uygun olanını seçebilir, Ayvalık’ın büyüleyici doğası ve denizinde unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz. Pansiyon tesisleriyle öne çıkan bir diğer bölge olan Sarımsaklı’da da çok sayıda yarım ve tam pansiyon bulabilirsiniz. Sarımsaklı pansiyonları huzurlu ve mutlu bir tatil isteyenlerin gözdesi konumundadır. Pansiyon fiyatları Sarımsaklı bölgesinde oldukça uygundur. Dilediğiniz tesiste kalarak önceliklerinize en uygun tatili planlayabilirsiniz.

Olanaklarına Göre Pansiyonlar

Pansiyonlar çoğunlukla oda ve kahvaltı hizmetleri içerir. Odada ayrıca temizlik hizmeti de bulunabilir. Bunun dışında çeşitli ortak alanlar bulunur. Tam pansiyon nedir dediğimizde ise kahvaltı dışında da öğün hizmeti sunulan tesislerden bahsetmekteyiz. Pansiyonlar arasında bir dereceye kadar farklılık vardır, bunlar geleneksel işletmelerden daha modern yapıdaki kurumsal pansiyonlara kadar geniş bir yelpazede bulunabilir. Kahvaltı dahil pansiyonlar mükemmel bir kahvaltı ile güne başlayıp tatil gününe başlamak isteyen misafirlerin tercihi olmaktadır. Bunlar dışında havuzlu pansiyonlar da bulunur. Pansiyon konaklamanız sırasında tesisin havuzundan yararlanabilirsiniz. Böylece havuz için başka bir yere gitmenize gerek kalmaz. Denizsiz tatil olmaz diyenler için denize sıfır pansiyonlar iyi bir seçenektir. Denizin hemen yanında konumlanmış bu pansiyonlar kahvaltıdan hemen sonra sahile gitmek isteyen misafirler için en iyi hizmeti sunar. Ayrıca harika bir manzaraya da sahiptir. Muhafazakar önceliklere sahip kişiler ise alkolsüz pansiyonlar ile istedikleri şekilde bir tatil planlayabilir. Bu tesislerde hiçbir öğünde alkolsüz içecek servisi yapılmaz