Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Çanakkale Pansiyon - 2021 Çanakkale Pansiyon Fiyatları

Yükleniyor..
Çanakkale'de kriterlerinize uyan 360 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Çanakkale Pansiyonlar

Ülkemizde tatil ve seyahat amaçlı olarak gezilebilecek çok sayıda şehir bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de Çanakkale'dir. Çanakkale gerek tarihi açıdan gerekse doğal açıdan büyük bir öneme sahiptir. Şehirde öncelikle çok önemli antik kentler bulunuyor. Bunun yanı sıra kale ve benzeri tarihi yapılar da önemlidir. Şehirde bulunan adalar ise hem doğal hem tarihi özellikleri ile fazlasıyla ön plana çıkıyor. Çanakkale iline gelecek olanlar bunlar ve benzeri birçok güzel alanı ve yapıyı ziyaret edebilir. Aynı zamanda uygun Çanakkale pansiyonlar aracılığı ile de herkes bütçesine göre konaklama imkânından yararlanabilir. 

Çanakkale'de Nereler Gezilebilir?

Çanakkale, gezilecek yer bakımından fazlasıyla seçenek sunan bir şehirdir. Bu sayede de insanlar tarafından çok sık ziyaret edilen şehirde arasında yer almayı başarıyor. Tarihi, kültürel, doğal yerleri ile ön plana çıkan şehir ortalama 4 – 5 günde gezilebilir. Çok büyük bir şehir olmadığı için gezmesi de bir hayli kolaydır. Çanakkale pansiyonlar fiyatları da uygun olduğu için konaklama için yüksek maliyetler ortaya çıkmaz. Bir pansiyonda konaklanarak tarihi ve doğal yerler gezilebilir.

Çanakkale Kültürel Gezi Alanları

Çanakkale'de kültürel olarak önemli olan birçok tarihi alan bulunuyor. Özellikle antik kentler şehirde görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Troya Antik Kenti, UNESCO Dünya Mirası Listesi içinde bulunan bu yer Çanakkale'de mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir antik kenttir. Aynı zamanda Assos Antik Kenti de günümüzde çok önemli tarihi bir alan olarak Çanakkale de yer alıyor. Babakale isimli kale ise tarihi bir yapı olarak fazlasıyla ilgi çekiyor. Şehirde gezilecek bir başka önemli alan ise Şehitler Abidesi'dir. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı içinde yer alır ve herkes tarafından ziyaret edilmesine önem verilir.

Doğal Güzellikler Olan Adalar

Çanakkale sadece tarihi ve kültürel alanları ile değil, doğal bölgeleri ile dikkat çekmeyi başarıyor. Bu doğrultuda da şehirde doğallığı sevenler için de birçok seçenek bulunuyor. Özellikle adalar ziyaret edilebilir. Gökçeada, Türkiye'nin en büyük adasıdır ve huzurlu, sakin bir atmosferi vardır. Adada zengin aktivite seçenekleri vardır ve güzel manzarası ile dikkat çeker. Aynı zamanda Bozcaada da hem doğal hem de tarihi açıdan güzel bir yerdir. Bu iki ada, Çanakkale'de gezilecek en iyi yerler arasında bulunuyor.

Çanakkale Konaklama Seçenekleri

Çanakkale, konaklama bakımından fazlasıyla gelişmiş bir şehirdir. Şehirde hem kaliteli hem de konforlu birçok konaklama seçeneği bulunuyor. Ucuz Çanakkale Pansiyonlar ile fazla para harcamadan iyi bir yerde kalınabilir. Pansiyonların genel özellikleri şu şekildedir:
•    2 ya da tek kişilik odalar vardır. Aile odaları da olabiliyor.
•    Kahvaltı veya açık büfe seçeneği de pansiyona bağlı olarak bulunabilir.
•    Sınırsız internet imkânı
•    Duş ve banyo, WC
•    Uygun fiyatlar ve rahat konaklama
•    Pansiyona bağlı olarak Televizyon
Çanakkale ilinde yer alan pansiyonların genel olarak çoğunda bu özellikler mevcuttur. Böylece bir yandan şehri gezerken bir yandan da rahat bir şekilde dinlenmek ve konaklamak mümkün olur. Şehir merkezine yakın oteller ile ulaşım da çok kolaydır.