Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Gökçeada Yeni Bademli Pansiyon - 2021 Gökçeada Yeni Bademli Pansiyon Fiyatları

Yükleniyor..
Gökçeada Yeni̇ Bademli̇'de kriterlerinize uyan 61 tesis bulundu.

Gökçeada Yeni Bademli Çok Arananlar

Diğer Tesisler

Gökçeada Yeni Bademli Pansiyonları Hakkında

Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada, Çanakkale’nin bir ilçesi olmakla birlikte yüzölçümü 286 km² ‘dir. Gökçeada, korunmuş doğal yapısı ile her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste kapılarını açmakta olduğundan en önemli geçim kaynaklarından biri turizmdir.

Gökçeada, tarih boyunca pek çok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmış olup bu uygarlıkların çoğu kalıntısını bünyesinde yaşatmaktadır. Bu sayede her yıl çok fazla tarih meraklısına kucak açan Gökçeada; müze, cami, kilise gibi yapıları tarih severler ile buluşturmaktadır. Adada bulunan volkanik kütleler nedeniyle yeraltı su kaynakları çoğunluktadır. Bu kaynak suları sayesinde ziyaretçiler, adanın pek çok yerinde çeşmelerle karşılaşmaktadır ve bu çeşmelerden güvenle su içebilmektedir.

Yaz aylarını oldukça sıcak geçiren Gökçeada’da neredeyse hiç durmadan esen lodos ve poyraz rüzgârları, bu sıcağın bunaltıcı etkisini azaltmaktadır. Hatta yaz mevsiminde yağmurlu geçen günleri bile bulunmaktadır. Adada sürekli hissedilen bu rüzgârların bir diğer avantajı ise adanın rüzgâr sörfüne ve kite surf’e elverişli olmasını sağlamasıdır. Gökçeada Yeni Bademli pansiyonları, adada yapılabilecek aktivitelere yakın olma özelliği ile bilinmektedir.

Neden Pansiyonda Tatil Yapılmalı

Tatilini planlayan bir ailenin ilk adımı mekân ve şehir seçimi olmaktadır. Burada devreye ekonomik durum ve tatilden beklentiler girdiğinden pansiyonlar son yıllarda oldukça tutulmaktadır. Özellikle tatil için ayrılan bütçenin minimumunu konaklamaya ayırmak isteyen kalabalık gruplar veya aileler Gökçeada Yeni Bademli pansiyonları tercih etmektedir. Gökçeada’nın doğal yapısı, huzurlu ve sakin bir tatil yapmak için oldukça elverişlidir. Aydıncık, Yıldız Koyu, Güzelce Koy, Yuvalı Sahilleri, Laz Koyu, Kapıkaya gibi pek çok doğal güzelliğe sahiptir.

Tatilciler burada yüzyıllardır varlığını koruyan çınar ağaçları altında piknik yapabilme imkânına sahiptir. Burada tatil yapmanın bir diğer avantajı ise Yıldızkoy’ da bulunan Sualtı Milli Parkı’na yapılan dalış turlarından faydalanabilmektir. Ada sokaklarında dolaşan tatilciler genelde taş yapılı binaların adaya kattığı canlılığa, doğallığa şahit olmaktadır.

Her yıl Gökçeada’ya gelen pek çok sayıda misafir, bu imkânlara daha rahat bütçe ayırabilmek adına pansiyonlarda kalmayı tercih etmektedir. Çünkü Gökçeada Yeni Bademli pansiyonları hem konforlu hem de misafirlerine kendi evlerindeki sıcaklığı hissettiren konaklama merkezleridir. Pansiyonda kalan tatilcilerin yemek ve temizlik işlerinden kendilerinin sorumlu tutuluyor olması, temizlik hassasiyeti olan kişiler için büyük avantajdır. 

Gökçeada Yeni Bademli Pansiyon Fiyatları

Gökçeada Yeni Bademli pansiyonları, yerli veya yabancı misafirlerine sunduğu imkânlar sayesinde her yıl çokça tercih edilmektedir. Bu pansiyonların tercih edilmesinin en önemli sebepleri özellikle kalabalık gruplar veya aileler için daha ekonomik olması ve denize veya merkeze yakın olmasıdır. Gökçeada Yeni Bademli pansiyonları, misafirlerinin konforlu bir tatil geçirebilmeleri için adada yapılabilecek pek çok aktiviteye yakın konumda bulunmaktadır. Otel konforunda bir tatil sunmasına rağmen fiyatları otel fiyatlarından daha ekonomik olduğundan konaklama konusundaki tercih listelerinin başında gelmektedir.