Balnet

Gökçeada

Gökçeada Çanakkale'nin 2 adasından bir tanesidir.  Yaz aylarında tatilciler ile dolup taşan adaya tek ulaşım çanakkale Gelibolu üzerinden gemiler ile yapılıyor. 
Kış nüfusu 10 bin civarında olan ilçe, yaz aylarında 6 kat artmaktadır. 

Gökçeada Uğurlu Saklı Liman

Gökçeada'da tatil ?

Ada da ortalama tatil süresi 1 haftadır. Bakir çok güzel koyları olan Gökçeada özellikle muhafazakar ailelerin gözdesidir. Tesettür ailelerin öncelikli tercihi apart pansiyonları ve köy evleri ile öne çıkan Uğurlu Köyü 'dür . Günübirlik tatil için pek uygun değildir  araç ile geliyorsanız 3 günde doya doya GÖKÇEADA tatilini bitirebilirsiniz. Her zaman gelemeyebileceğiniz için bizim tavsiyemiz en az 5-6 günlük bir tatil planlanmasıdır .

nerede kalınır ? 

220 civarında konaklama tesisi olan Gökçeada Türkiye'nin en popüler tatil destinasyonlarından biridir. Adanın her köyüne özellikle yaz aylarında ulaşım sıkıntısızdır fakat araçsız gezmek öyle keyifli değil. Çünkü çok güzel gezilecek yerler var.

Kaleköy

Eğlenmek için gelenler için Kaleköy uygun. Köydeki deniz manzaralı oteller ve restaurantlar oldukça popüler.   

Uğurlu Köyü

Ailece tatil için sessizliği ile öne çıkan Uğurlu Köyünü tercih edebilirsiniz. Köye yakın bahçere giderek dalından meyve toplayabilir, sebze meyve alışverişi yapabilirsiniz. Muhafazakar ailelerin tek tercihi.  

Aydıncık plajı Kefalos

Bölge çok bakir ve sessiz. Sorf amaçlı geliyorsanız tek alternatifiniz Aydıncık Plajı. Bölgede windsorf ve kite sorf yapılıyor. Belirli zamanlarda surf kursları ve yarışmalar da var. 

Gökçeada Merkez

Otantik köy evlerini, kısa ve dar sokaklarını gezmek için dieal. Araçsız geldiniz fakat her yeri gezmek istiyorsunuz, o zaman merkezde otel yada pansiyonlarda kalıp her yere kolayca ulaşabilirsiniz. Adanın merkezinde her şey mevcut.  

Ada da turizm, zeytincilik ve tarım temel geçim alanlarıdır.
Gökçeada denince aklınıza sokakları, rum evleri, dibek kahvesi, muhteşen sahili, ürümleri ve şarabı aklınıza gelicektir. Tabiki bunlarda adaya özgü ve turizm açısından oldukça önemli. Size adanın diğer yüzünden bahsetmek istiyorum. Ve tatilinizin bir kaç gününü buraları gezmek için ayırmalısınız.

Kısaca Gökçeada

Kaleköy ilk uğrak yerleri arasındadır. Yaz aylarında denizin üzerinde batan güneşi, Yunanista'a ait bir adayı izleyebilirsiniz.
Tepeköy Çıkaraltı; tarihi çınar ağaçı ve karadut ağaçlarının bulunduğu bu mesire yerinde mangal yapabilir, Yunanistan'ın Semadirek adasını net olarak görebilirsiniz. Yıldız Koyu; adanın denize girilen en güzel koylarındandır. Sualtı Milli Parkı'da bu koydan başlamaktadır. Marmaros Şelalesi, Mavi Koy, Gizli Liman, Eski Bademli, Tuz Gölü, Peynir Kayalıkları ve Aşıklar Koyu adanın mutlaka gezmeniz gereken yerleri arasındadır. Gökçeada Tarihi 

Gökçeda Deniz manzaralı restaurantlar

Gökçeada Popüler Mekan Listeleri

Gökçeada'da ziyaret edebileceğiniz mekanlar.

Gökçeada Bölgesine Yakın Konumlar

Gökçeada bölgesine bağlı veya Gökçeada bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Gökçeada'ya Gidenler Yorumluyor

Gökçeada'da yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Çanakkale / Gökçeada / Kaleköy Gökçeada
"Tertemiz, Sıcacık Bir Konaklama"
Küçük, tertemiz, sıcak, sevgi dolu, misafirperver, ihtiyacınız olan herşeyin bulunabileceği bir işletme. Şefika hanım, Recep bey misafirperverliğiniz için çok teşekkürler. Tercihimiz her zaman sizin işletmeniz olacaktır.
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Gökçeada / Gökçeada Uğurlu Köyü
"Mükemmel Tatilin Adresi"
Konum olarak çok güzel bir yerde onu açık ferah temizliği mükemmeldi. Misafir perverlikleri ise tarif edilemez. Bu sene çok huzurlu ve keyifli evimde hissettiren bir ortamda tatil yaptım sayelerinde. Kesinlikle tavsiye edilir..
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Gökçeada / Gökçeada Uğurlu Köyü
"Mükemmel Tatilin Adresi"
Konumu, güler yüzlü samimi her konuda yarcımdı ve özellikle tertemiz gerek iç gerek dış mekanıyla sizi kendi evinizde gibi hissettiren Ümmühan hanım ve ailesine çok teşekkürler..
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Gökçeada / Gökçeada Yeni Bademli
"Güven Pansiyon"
çok temiz, alternatif bir pansiyon.sahipleri çok güler yüzlü ve şeker.tavsiye ederim,her tatilde güven pansiyon 👍;
+ devamını gör