Balnet
Gökçeada

Gökçeada

Gökçeada Çanakkale'nin 2 adasından bir tanesidir.  Yaz aylarında tatilciler ile dolup taşan adaya tek ulaşım çanakkale Gelibolu üzerinden gemiler ile yapılıyor. 
Kış nüfusu 10 bin civarında olan ilçe, yaz aylarında 6 kat artmaktadır. 

Gökçeada Uğurlu Saklı Liman

Gökçeada'da tatil ?

Ada da ortalama tatil süresi 1 haftadır. Bakir çok güzel koyları olan Gökçeada özellikle muhafazakar ailelerin gözdesidir. Tesettür ailelerin öncelikli tercihi apart pansiyonları ve köy evleri ile öne çıkan Uğurlu Köyü 'dür . Günübirlik tatil için pek uygun değildir  araç ile geliyorsanız 3 günde doya doya GÖKÇEADA tatilini bitirebilirsiniz. Her zaman gelemeyebileceğiniz için bizim tavsiyemiz en az 5-6 günlük bir tatil planlanmasıdır .

nerede kalınır ? 

220 civarında konaklama tesisi olan Gökçeada Türkiye'nin en popüler tatil destinasyonlarından biridir. Adanın her köyüne özellikle yaz aylarında ulaşım sıkıntısızdır fakat araçsız gezmek öyle keyifli değil. Çünkü çok güzel gezilecek yerler var.

Kaleköy

Eğlenmek için gelenler için Kaleköy uygun. Köydeki deniz manzaralı oteller ve restaurantlar oldukça popüler.   

Uğurlu Köyü

Ailece tatil için sessizliği ile öne çıkan Uğurlu Köyünü tercih edebilirsiniz. Köye yakın bahçere giderek dalından meyve toplayabilir, sebze meyve alışverişi yapabilirsiniz. Muhafazakar ailelerin tek tercihi.  

Aydıncık plajı Kefalos

Bölge çok bakir ve sessiz. Sorf amaçlı geliyorsanız tek alternatifiniz Aydıncık Plajı. Bölgede windsorf ve kite sorf yapılıyor. Belirli zamanlarda surf kursları ve yarışmalar da var. 

Gökçeada Merkez

Otantik köy evlerini, kısa ve dar sokaklarını gezmek için dieal. Araçsız geldiniz fakat her yeri gezmek istiyorsunuz, o zaman merkezde otel yada pansiyonlarda kalıp her yere kolayca ulaşabilirsiniz. Adanın merkezinde her şey mevcut.  

Ada da turizm, zeytincilik ve tarım temel geçim alanlarıdır.
Gökçeada denince aklınıza sokakları, rum evleri, dibek kahvesi, muhteşen sahili, ürümleri ve şarabı aklınıza gelicektir. Tabiki bunlarda adaya özgü ve turizm açısından oldukça önemli. Size adanın diğer yüzünden bahsetmek istiyorum. Ve tatilinizin bir kaç gününü buraları gezmek için ayırmalısınız.

Kısaca Gökçeada

Kaleköy ilk uğrak yerleri arasındadır. Yaz aylarında denizin üzerinde batan güneşi, Yunanista'a ait bir adayı izleyebilirsiniz.
Tepeköy Çıkaraltı; tarihi çınar ağaçı ve karadut ağaçlarının bulunduğu bu mesire yerinde mangal yapabilir, Yunanistan'ın Semadirek adasını net olarak görebilirsiniz. Yıldız Koyu; adanın denize girilen en güzel koylarındandır. Sualtı Milli Parkı'da bu koydan başlamaktadır. Marmaros Şelalesi, Mavi Koy, Gizli Liman, Eski Bademli, Tuz Gölü, Peynir Kayalıkları ve Aşıklar Koyu adanın mutlaka gezmeniz gereken yerleri arasındadır. Gökçeada Tarihi 

Gökçeda Deniz manzaralı restaurantlar

Gökçeada Popüler Mekan Listeleri

Gökçeada'da ziyaret edebileceğiniz mekanlar.

Gökçeada Bölgesine Yakın Konumlar

Gökçeada bölgesine bağlı veya Gökçeada bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Gökçeada'ya Gidenler Yorumluyor

Gökçeada'da yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Çanakkale / Gökçeada / Gökçeada Yeni Bademli
"Efendi Dayının Yeri"
Daha önce 2 kere geldim buraya ve çok memnun kaldım. Apart sahipleri çok cana yakın ve güleryüzlü insanlardı.Gerek sahile yakınlığı gerek evin konforu ve temizliği çok iyiydi. Gözümü kırpmadan öneririm. En kısa sürede tekrar gitme ümidiyle...
+ devamını gör
9.4
Çanakkale / Gökçeada / Gökçeada Uğurlu Köyü
"İlkim Aile Pansiyonu"
Harika.Çok memnun kaldık.Kısmetse her sene aynı yere gitmek istiyoruz.
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Gökçeada / Gökçeada Yeni Bademli
"Gökcan Pansiyon"
Bu yıl ailece tatil yaptık. 2. yılımızda ve bu defa 10 gün tatilimiz olsun dedik. Harikaydı. Gökcan pansiyon ile Nilüfer hanım harikaydı. Tatildeyiz düşüncesiyle emanet gibi olmadık. Konakladığımız mekanı bizimmiş gibi o kadar benimsedik ki, sanki kendimize aitmiş gibi oldu. Sessiz, sakin, huzur... İhtiyacınız olan her şey hemen elinizin altında, yanı başınızda tiril tiril mis ve enfes... Mekanın yanı sıra Nilüfer Hanımın o samimiyeti, içtenliği, güler yüzü, ikramları, hediyeleri de çok güzel, mükemmel ötesi, kelimelere sığmıyor. Tabi kayın validesinin o tatlı dili ve bahçesinin o mis emekleri. Dolu dolu, doya doya bir tatilimiz oldu. Dönünce hüzün yaşadık, akrabalarımıza misafirliğe gitmişiz gibi olduk. Teşekkür ederiz Gökcan Pansiyon, teşekkür ederiz Nilüfer Hanım.. ELLERİNİZE, EMEĞİNİZE, YÜREĞİNİZE SAĞLIK..
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Gökçeada / Gökçeada Yeni Bademli
"Huzurlu Bir Tatil Oldu"
Biz bahçesini çok beğendik. Çiçekler içinde huzurlu bir ortama olanak sağlıyor. Ve gerçekten temizdi herşey. Mangal, fırın , bulaşık makinası yok, çamaşır makinası ortak fakat konumu, bagcesi ve temizliği bizi çok etkiledi. Memnun kaldık, tavsiye ederiz.
+ devamını gör