Çanakkale

Çanakkale

Çanakkale, Türkiye'nin kuzeybatısında, kendi adıyla aynı adlı boğazın en dar kısmında yer alan bir kenttir. Çanakkale, yüzyıllar boyunca farklı toplumların egemenliğinde kalmıştır. Çanakkale Savaşı'nda çok sayıda şehit vermiş ve şehitler için şehirlik, anıt mezarlıklarının bulunduğu Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı,Assos ve Troya gibi eski uygarlıkların yaşadığı Çanakkale turizm açısından önemli bir yerdir. Çanakkale'de gezilecek yerler; Bozcadada, Gökçeada, Harp Eserleri Müzeleri, Antik Yunan Şehirleri, Kazdağı, Anıtlar, Kaplıca ve Termal Tesisler, Kilitbahir Kalesi, Çimenlık Kalesi, Çanakkale Deniz Müzerisi Komutanlığı, Ayvalı Çarşı, Çanakkale Boğazı ve Şehirlik Abideleri gezi turunun en başında gelmelidir. 

Çanakkale Bölgesine Yakın Konumlar

Çanakkale bölgesine bağlı veya Çanakkale bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Çanakkale'ye Gidenler Yorumluyor

Çanakkale'de yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Çanakkale / Eceabat
"Kusursuz Deniz"
fotoğraflar o denizin güzelliğini anlatmak için kifayetsiz kalmışlar ölüdeniz ve salda gölü karışımı olan bu şahane denizden asla çıkmak istemiyorsunuz.Mükemmel bir kamp alanı .istila edilmeden gidin kalın ruhunuzu hediyelendirin derim
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Gökçeada
"Gökcan Pansiyon"
Bu yıl ailece tatil yaptık. 2. yılımızda ve bu defa 10 gün tatilimiz olsun dedik. Harikaydı. Gökcan pansiyon ile Nilüfer hanım harikaydı. Tatildeyiz düşüncesiyle emanet gibi olmadık. Konakladığımız mekanı bizimmiş gibi o kadar benimsedik ki, sanki kendimize aitmiş gibi oldu. Sessiz, sakin, huzur... İhtiyacınız olan her şey hemen elinizin altında, yanı başınızda tiril tiril mis ve enfes... Mekanın yanı sıra Nilüfer Hanımın o samimiyeti, içtenliği, güler yüzü, ikramları, hediyeleri de çok güzel, mükemmel ötesi, kelimelere sığmıyor. Tabi kayın validesinin o tatlı dili ve bahçesinin o mis emekleri. Dolu dolu, doya doya bir tatilimiz oldu. Dönünce hüzün yaşadık, akrabalarımıza misafirliğe gitmişiz gibi olduk. Teşekkür ederiz Gökcan Pansiyon, teşekkür ederiz Nilüfer Hanım.. ELLERİNİZE, EMEĞİNİZE, YÜREĞİNİZE SAĞLIK..
+ devamını gör
8.9
Çanakkale / Ayvacık / Assos / Assos Sokakağzı
"Assos Şahin Pansiyon"
Şahin pansiyon yöredeki diğer pansiyonlara göre hem en uygunu, hem de tertemiz, zeytin ağaçları içinde bir yer. Denize çok yakın. Gidince inanın dönmek istemeyeceksiniz. Kahvaltı bol ve fazlaydı. Tıka basa doyarsınız. Tuncay Bey ve yardımcılarının samimiyeti ve hizmeti de eklenince herşey harika oldu. İki çocuğumla gidip hiçbir sıkıntı yaşamadan döndük. Hatta akşamları Tuncay bize ( özellikle oğlum Doğan a) okey de eşlik bile etti. Odalar tertemizdi. Anlayacağınız herşey çok güzeldi. Biz çok memnun kaldık. Kesinlikle yine nasip olursa gitmek istiyoruz. Tuncay bey e buradan selamlar.
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Ayvacık / Assos / Assos Kadırga Koyu
"Gözde Camping"
Tesis iyi, hepsinden iyisi tesis`e ait deniz kenarındaki dinlenme odaları ile akşam serinliğinde kendi teyibimiz ve içeceklerimiz yanımızda denizi seyretmek güzeldi. Hafta içi birgün kaldım. Hafta içi olduğu için sakin ve güzeldi. Deniz suyu çok temiz ve güzel. Tekrar aynı yerde tatil yapmayı arzu ediyorum.
+ devamını gör