Balnet

Eceabat

Eceabat, Çanakkale iline bağlı 12 köylü bir ilçedir. Gelibolu Yarımadası'nın güneyinde yer alır  Eceabat üçgen biçimindedir.
Çanakkale Boğazı'nın kıyısında küçük bir koyda konumlanmış olan Eceaba, Çanakkale il merkezine 14 km mesafededir.

Gökçeada'ya feribola ulaşmak için mutlaka içinden geçilir.


Kısaca Eceabat
Bölgede zeytincilik ve balıkçılık yaygındır. Eceabat - Çanakkale arası her gün feribot seferleri vardır. Eceabat, Çanakkale Savaşı'na tanıklık ettiği için ayrı bir öneme sahiptir. Çevresinde mutlaka gitmeniz gereken yerlerin arasında; Tarihe Saygı Anıtı, Seyit Onbaşı Anıtı, Çanakkale Şehitler Abidesi, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı Eski Savaş Alanları, Anafartalar, Kilitbahir Kalesi, Bigalı Köyü Atatürk Evi, Anzak Koyu, Dur Yolcu Anıtı, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi ve Kilye Koyu gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Çanakkale Savaşı'na da tanıklık eden bu güzel ilçemizin ekonomik gelir kaynağı tarım ve balıkçılıktır. Yemyeşil alanları, güzel ormanları, plajları ve tertemiz deniziyle her yıl binlerce turistin uğrak yeridir. Eceabat ilçemiz, Çanakkale Şehitliği'nin burada olması nedeniyle tarih ve kültür kokmaktadır. Ormanının ve pırıl pırıl koylarının bulunması da daha çok ilgi çekmesine neden olmaktadır.

Eceabat'taki gizli koylar, buraya büyüleyici bir hava katmaktadır. Bu beldede bağcılık, zeytincilik, sebzecilik ve meyve yetiştiriciliğiyle yöre halkı uğraşmaktadır. Eceabat ilçesinde turizmin yanı sıra bu tür faaliyetler de yapılmaktadır. Bu ilçemizde gezilip görülmeye değer birçok tarihi yerler vardır. Eceabet ilçemiz, turizm faaliyetlerinin çok yoğun olduğu yerlerden birisidir. Eceabat otelleri bu anlamda özellikel yerli turizmin son yıllarda ivme kazandığı bölgeler arasındadır. Bununla beraber çok sayıda yabancı turist de tatil için Eceabat otelleri yönünde tercih yapmaktadır.

Muhteşem Bir Doğada Tatil İmkanı

Eceabat doğası, tarihi ve deniziyle huzur ve rahatlığın adresi de denebilir. Bir avantajı da şehitliklere yakın olmasıdır. Eceabat'a gelen turistler elbette ki buradaki şehitlikleri görmeden gitmeyeceğinden dolayı şehitliklere yakın yerlerde otel kurmak oldukça mantıklı bir harekettir. Eceabat'a sırf şehitlikleri görmek için gelen turistler geceyi Eceabat'taki oteller ile geçirecektir.

Yani konumu dolayısıyla Eceabat otelleri oldukça şanslıdır.  Bir başka avantajı ise sahil şeridi üzerinde bulunmasıdır. Hem tarihi yerlere yakın oluşu hem de denize oldukça yakın oluşu oldukça büyük bir artıdır. Çünkü buraya gelen yerli ve yabancı turistler, Eceabat'ın hem kültürel ögelerini görmek isteyecektir hem de denizinden ve kumundan faydalanmak isteyecektir. Bunların ikisini de yapmak isteyen bir turist, yerleşim olarak kesinlikle Eceabat otelleri ve tesislerini seçmelidir.

Eceabat, tatilcilerine uygun ve güzel seçenekler sunmuştur. Her kesimden halkı kendi bünyesinde barındırabilmeyi hedeflemiştir. Bunu destekler nitelikte olan şey ise birden çok bütçeye uygun Eceabat otelleri ve çeşitli tatil tesislerinin bulunmasıdır. Her bütçeye uygun olmasının yanı sıra Eceabat'ın iklimi de oldukça sıcaktır. Yazları sıcak, kışları ise yağışlıdır.

Hava hep nemli olduğundan dolayı asla çok soğuk olmaz. İkliminin  bu kadar güzel olması hem turizm sektörüne hem de hayvancılık ve balıkçılığa yansımıştır. Hatta öyle ki Çanakkale'den çıkan balık türlerinin yarısından fazlasının bu bölgeden çıkarıldığı biliniyor. Hem iklimi bu kadar elverişli hem de tarihle bu kadar iç içe olan bir yerin turistik açıdan çok gözde olması da şaşırılır bir durum değildir.

Her geçen yıl daha da artan turist sayısıyla Eceabat, Çanakkale'nin turistik olan gözde yerlerinden sadece bir tanesidir. Siz de hem doğa hem de tarihi mirasın bir arada bulunduğu benzersiz bir bölgede sevdiklerinizle birlikte unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak isterseniz Eceabat otelleri bu açıdan doğru bir tercih olacaktır. Uygun fiyatlı olmasına rağmen hizmet kalitesini üst düzeyde tutmayı başaran Eceabat otelleri tatilinizin en iyi şekilde geçmesi için tüm şartları sağlayacaktır.

Eceabat Konaklama İmkanları

Eceabat'ta tatil yapmak isteyenlerin konaklama için tercih edebileceği çeşitli tipte tesisler vardır.

Eceabat Merak Edilenler

Eceabat'ı daha yakından tanıyın.

Eceabat Bölgesine Yakın Konumlar

Eceabat bölgesine bağlı veya Eceabat bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Eceabat'a Gidenler Yorumluyor

Eceabat'ta yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Çanakkale / Eceabat
"Mükemmel"
Arkadaşlarımla balık avına geldiğimiz Eceabat ilçesinde ırmak aile pansiyonunda konakladık öncelilkle çok temiz çok ilgili işletmeciler kolariferli sıcacık Eceabat a gelecek olanlara tavsiye ederim.
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Eceabat
"Irmak Aile Pansiyonu"
Harika insanlar tertemiz bir pansiyon. Eceabat`ta gideceklere tavsiye ederim.
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Eceabat
"Irmak Aile Pansiyonu"
Muhteşem hizmet muhteşem temizlik Eceabat'ta tavsiye ederim
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Eceabat
"Kusursuz Deniz"
fotoğraflar o denizin güzelliğini anlatmak için kifayetsiz kalmışlar ölüdeniz ve salda gölü karışımı olan bu şahane denizden asla çıkmak istemiyorsunuz.Mükemmel bir kamp alanı .istila edilmeden gidin kalın ruhunuzu hediyelendirin derim
+ devamını gör