Balnet

Gökçeada Uğurlu Köyü

Türkiye'de güneşin en son battığı köy. Gökçeada'nın güneyinde yaklaşık 35 km mesafede yeni oluşturulmuş bir köy. 80'li yıllarda oldukça verimli toprakları olan bu bu mevkiye  Muğla ve Erzincan bölgesinden aileler yerleştirilmiş. Köyde Bağcılık çok meşhur. Zamanında limni adasına ulaşım için düşünülmüş birde liman inşa edlmiş.

Kimler tercih ediyor ? 

Köyde tatil için gelen herkez rahat edebilir fakat muhafazakar kesim ve tesettürlü aileler için uygun bir tatil ve konaklama yeri. 

Nerede kalabilirim ? 

Gökçeada Uğurlu köyünde Pansiyon tatili oldukça popüler. Köyde 20 ye yakın pansiyon işletmesi var. Tamamı amatör aile işletmeleri olan bu pansiyonlar konaklama ihtiyacının önemli bir kısmını karşılıyor. 

Gökçeada Apart

Ayrıca Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında kiralık evler ve yazlıklar bulmak mümkün. Apart olarak da kiralık yer bulabilirsiniz. Pansiyon işletmeleri haricinde geniş bahçeli köy evlerinde tatil yapabilirsiniz.
Gökçeada'nın sakinliği ve temiz havası ile bilinen Yörük Köyünü keşfedenler  ve daha sonra mutkala yerleşme hayali kuruyorlar ve satılık yazlık arıyorlar. Tatil amaçlı gelipte satılık yazlık fiyatı sormayan nerededeyse yok gibidir. 

 

Günlük Kiralık Evler

Yaz aylarında özellikle köyün otel pansiyonlarında tam doluluğun yaşandığı dönemde köylüller yaşadıkları evleri günlük haftalık ya da aylık olarak tatil yapmak isteyenlere kiraya veriyorlar. Köyde Emlakçı yok fakat otel ve pansiyon işletmecileri size bu konuda yardımcı olacaktır 
Apartları incele
 

Gökçeada Uğurlu Plajı

Gökçeadanın en sakin denize girilebilecek yerlerinden biri günbatımı ile öne çıkıyor. Doğal akvaryum gibi, suyu berrak ve temiz, ayrıca derin değil ve çocuklar için uygun. Dilerseniz şemsiyenizi kendiniz getirebilir, ya ad şezlon ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Yaz aylarında plajda büfe açılıyor, yemek ve içecek sıkıntısı olmuyor. Çevrede ayrıca içkisiz mekanlar da  mevcut

Uğurlu Limanı ve İskele

Adanın Limni ile iletişimini sağlamak ve balıkçıların kullanımı için bir liman inşa edilmiş. Orta büyüklükteki teknelerin yanaşabildiği bu liman 

Çadır Alanı

Köy ile deniz arasında ağaçlık bir alan mevcut ve kendi çadırını getiren aileler ağaç altında çadır kurabiliyorlar. Köylü tarafından benimsenmeyen bu kamp alanı genelde bakımsız. Ailece gelinmesi uygun olmayabilir. 

Keşfet

Köye geldiğinizde en güzel yapacağınız şey köy hayatında bir tatilin keyfini çıkarmak. Egenin serin sularında denize girmerek tadını çıkarmanın haricinde köy bahçelerinden sebze ve meyve toplayablir, sonbaharda gelirseniz kışlık turşu ve benzeri hazırlıkları yapabilirsiniz. 

Türkiye'de Ada kültüründe islami hassasiyetlere özen gösterilen nadir seçeneklerden bir tanesi. Türkiye'de İslami hassasiyetlere ada kültürü için dikkat edilen ve özel gösterilen nadir tatil bölgelerinden bir tanesi. Köyde bulunan 300 m uzunluğundaki plajında, Gökçeada'nın kalabalıklaştığı zamanlarda uç kesimlerler, kendiliğinden gelenekleşen bir kural ile Kadınlara ayrılıyor. Kadınlar ve erkekler bir birine karışmadan denize girilebilen her iki kesiminde rahat ettiği bir ortam oluşuyor. Oldukça uzun ve güzel bir halk plajı mevcut. Saklı Liman denize girilebilecek alternatif plaj
 

Satılık Arsa ve Evler

Köye yerleşmeye karar verdiyseniz, köyün iyi tanımalısınız. Köyün neresi makbul, nereleri tutulmuyor bilmelisiniz. Köyde satılık yer bakmadan önce mutlaka bir süre yaşamalısınız. Yaz aylarına Gökçeadaya geldiğinizde Emlak Konusunda İsmail Horasan'dan emlak danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.
İsmail Horasan : 0530 412 12 40

Gökçeada Uğurlu Köyü Konaklama İmkanları

Gökçeada Uğurlu Köyü'te tatil yapmak isteyenlerin konaklama için tercih edebileceği çeşitli tipte tesisler vardır.

Gökçeada Uğurlu Köyü Popüler Mekan Listeleri

Gökçeada Uğurlu Köyü'te ziyaret edebileceğiniz mekanlar.

Gökçeada Uğurlu Köyü Bölgesine Yakın Konumlar

Gökçeada Uğurlu Köyü bölgesine bağlı veya Gökçeada Uğurlu Köyü bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Gökçeada Uğurlu Köyü'ye Gidenler Yorumluyor

Gökçeada Uğurlu Köyü'te yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Çanakkale / Gökçeada / Gökçeada Uğurlu Köyü
"Mükemmel Tatilin Adresi"
Konum olarak çok güzel bir yerde onu açık ferah temizliği mükemmeldi. Misafir perverlikleri ise tarif edilemez. Bu sene çok huzurlu ve keyifli evimde hissettiren bir ortamda tatil yaptım sayelerinde. Kesinlikle tavsiye edilir..
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Gökçeada / Gökçeada Uğurlu Köyü
"Mükemmel Tatilin Adresi"
Konumu, güler yüzlü samimi her konuda yarcımdı ve özellikle tertemiz gerek iç gerek dış mekanıyla sizi kendi evinizde gibi hissettiren Ümmühan hanım ve ailesine çok teşekkürler..
+ devamını gör
9.4
Çanakkale / Gökçeada / Gökçeada Uğurlu Köyü
"İlkim Aile Pansiyonu"
Harika.Çok memnun kaldık.Kısmetse her sene aynı yere gitmek istiyoruz.
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Gökçeada / Gökçeada Uğurlu Köyü
"Burcu Pansiyon"
Tatil için kafa dinlemek istiyorsaniz gerçekten mükemmel bir yer 10 gün kaldım gerçekten temiz bir ortam bahçesi ve deniz manzarası eşsiz gerçekten ailecek çok memnun kaldık
+ devamını gör