Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Balıkesir Pansiyon - 2020 Balıkesir Pansiyon Fiyatları

Yükleniyor..
Balıkesir'de kriterlerinize uyan 553 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Balıkesir Pansiyonları

Balıkesir, Kuzey Ege Bölgesi’nde yer alan şirin illerimizden biridir. Yöreye canlılık veren çok fazla unsur bulunmaktadır. Bu unsurların başında ise, oksijen cenneti olması ve güzel tatil yörelerine sahip olması gelir. Balıkesir, Ege Bölgesi’ne ait iklim özelliklerini gösterdiği gibi yer yer karasal iklim özelliklerini de gösterecektir. Özellikle, denize kıyısı olan ilçelerinde, Akdeniz İkliminin etkileri hâkimdir.

Balıkesir’in Görülmesi Gereken Yerleri

Balıkesir, denilince ilk akla gelen, deniz tatilidir. Oysa Balıkesir’in deniz turizminin haricinde de tercih edilme nedenleri bulunur. Bunlar arasında, Sağlık turizmi, tarih turizmi de önde gelen nedenlerdir. Tarihin en eski çağlarından bu yana çok faza uygarlığa ev sahipliği yapmış, bir coğrafyadır. İonlar, Helen Uygarlıkları, Bizans Medeniyetlerinin izleri yer almaktadır. Bunun örneklerini, Kaz Dağları eteklerindeki eski uygarlık kalıntılarından görmek mümkündür. Sunaklar, tapınaklar ve ibadethane kalıntıları, bunun en açık örnekleridir. Balıkesir, temiz havası ile doğada tatil yapmak isteyenler için de önerilir. Uygun Balıkesir pansiyonları bu konuda hizmet vermektedir.

Balıkesir’in Temiz Havası ve Doğası

Balıkesir, doğa tatili yapmak isteyenler için de önerilecek yerler arasındadır. Bu konuda, ucuz Balıkesir pansiyonları her bütçeye uygun tatil imkânı sunacaktır. Özellikle Kaz Dağları, oksijen bakımından tercih edilen yerler arasında, ilk sıralarda gelmektedir. Kuş sesleri içerisinde çam ağaçları arasında, yayla havasını almak isteyenlere, bu yöre önerilir. Yörenin en önemli gelir kaynaklarından birisi de çam fıstığıdır. Kaz Dağları etekleri, çam ağaçları ile doludur. Tabiat tatili yapmak isteyenler için de Balıkesir pansiyonları fiyatları açısından, uygun çözümler sunacaktır.

Balıkesir’in Mavi Bayraklı Plajları

Balıkesir’in birçok plajı, mavi bayraklıdır. Bu plajların en önemli özellikleri, son derece uzun olmalarıdır. Bu plajlara verilecek örnekler arasında, Sarımsaklı ve Ören plajları gelir. Birçok sahili altın rengi kumlara sahiptir. Özellikle Sarımsaklı Plajı hem denizinin güzelliği hem de plajın uzunluğu bakımından, dikkat çekicidir. Pansiyon olarak da son derece temiz ve rahat tesisler, yer almaktadır. Ayvalık ve Cunda Adası da mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır. Ayvalık içerisinde yer alan Şeytan Sofrası, manzarası ile görülmesi gerekir.

Cunda Adası’nda Sunulan Lezzet Çeşitliliği

Cunda Adası, lezzetli balıkları ve yörenin zeytinyağlı ve ot yemekleri ile ün salmış yerlerinden biridir. Cunda Adası’na ulaşım, son derece kolaydır. Ayvalık’tan tekneler yardımı ile gidilebildiği gibi, adayı kara ile birleştiren köprüden, araç yardımı ile de gitmek mümkündür. Adanın kendine has bir atmosferi bulunmaktadır. Eski yel değirmeni ve tarihi kilisesi, görülmesi gereken yerler arasındadır. Cunda Adası’nda da çok sayıda butik otel, apart ve balayı otelleri yer almaktadır. Ayrıca, her bütçeye uygun nezih pansiyonları da bulunmaktadır. Cunda Adası, tarihi taş sokakları ile görülecek yerler içerisindedir.

Balıkesir, Herkese Uygun Farklı Alternatifler Sunar

Balıkesir, herkese uygun farklı alternatifler sunan bölgeler içerisindedir. Sağlık turizmi yapmak isteyenler için de önerilecek Edremit ve Güre Kaplıcaları, ilk sıralarda gelir. Buralarda çok fazla tesis bulunmaktadır. Şifalı termal suları, çok sayıda rahatsızlığa iyi gelecektir. Belli dönemler halinde, pansiyon ya da apart otellerde kalma imkânı bulunur. Ayrıca, farklı otel konseptleri de yer almaktadır. Balıkesir, deniz ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler için de tercih edilir. Balıkesir’in deniz kenarında bulunan tatil yöreleri, oldukça fazladır. Tarihi, doğası ve huzurlu atmosferi ile Balıkesir’de herkese uygun tatil seçeneği bulunmaktadır.