Balnet

Akçay

 Edremit  ilçesine bağlı Akçay beldesi, ilçe merkezine 8 km mesafededir. Edremit Körfezi'nin tam ortasında konumlanmıştır. Akçay, masmavi denizin, Kazdağlarının yemyeşil doğasıyla kesiştiği yerdir. Akçay, oksijen deposu temiz havası, kum plajı, zeytin ve çam ağaçları, termal kaynaklarıyla Kuzey Ege'nin incisidir. Soğuk suları ile meşhurdur. 

Akçay; Kazdağları'nın ormanlarla kaplı doğası ile Ege'nin serin denizini birleştiren noktada, Balıkesir Edremit'e bağlı huzur dolu bir tatil beldesi. Yerleşmiş binlerce yazlıkçısı, Kordon boyu, Sarıkız heykeli, denizin içinden fışkıran tatlı su kaynağı ile Edremit Körfezi'nin en çok ilgi çeken noktalarından.

Kuzeyinde Kazdağı olan Akçay, Edremit Körfezi'nin ortasında, Kuzey Ege Denizi'nin kıyısında yer alıyor. 
Edremit Körfezinde kış döneminde de oldukça aktif bir hayat olan Akçay, 365 gün yaşayan bir belde. 
Yaz aylarında yazlıkçıların gelmesi ve otellerin de dolması ile nufusu kış dönemine göre %300 artmaktadır

Akçay Bölgeleri

  • Yeni Mahalle
  • İkizçay
  • Altınkum
  • Zeytinli

Akçay Sahil ve Deniz    Akçay'da, Kazdağları’ndan akan çay ve dereler, özellikle yaz aylarında piknik sahası olarak iç turizmin canlanmasında önemli pay sahibi.   Akçay'da bulunan tesisler hakkında daha detaylı bilgi için Akçay Otelleri sayfasını inceleyerek size uygun oteli bulabilirsiniz.

Akçay'da sardalya balığı yemelisiniz. Yılın her mevsimi bulmanız mümkün. Akçay kordonunda sakızlı ve tarçınlı dondurmasının tadına bakmalısınız. Akçay'a geldiyseniz Kazdağlarından gelen buz gibi kaynak suyun aktığı, orman içindeki Hasan Boğuldu'yu ziyaret etmelisiniz. 

Akçay Zeytinli Pansiyonları

Akçay Altınkum Otel  Pansiyonları

Akçay Bölgesine Yakın Konumlar

Akçay bölgesine bağlı veya Akçay bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Akçay'a Gidenler Yorumluyor

Akçay'da yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Balıkesir / Edremit / Akçay / Akçay Altınkum
"Çimen Butik Otel"
süper bir otel çok beğendim
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Edremit / Akçay
"Benjy Pansiyon"
Benj Pansiyona ilk defa gelmemize rağmen, hiç yabancılık çekmedik. Kendi evimizdeymişiz gibi hissettik, bilhassa kendi ürünlerinden olan kahvaltı çok özeldi. Ayrıca Bünyamin beyin konuksever güler yüzü için çok teşekkür ederiz.
+ devamını gör
9.6
Balıkesir / Edremit / Akçay
"Mùkemmel Bir Tatilin Adresi"
Benjy Pansiyon Akçay'daki evimiz gibi. Bu sene 3. gidişimizdi. Çok güzel bir tatil yaptık eşimle beraber. Kahvaltı mükemmeldi, personeli Bünyamin bey Melda hanım Tahir bey ve sahibi Sevgi hanıma teşekkür ederiz. Tam bir aile sıcakliğında bir pansiyon herkese tavsiye ederiz.
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Edremit / Akçay
"Alisa Apart Pansiyon"
Tertemiz, konum olarak Harika. Aysu hanım ve eşi Dr.Adnan Beyin ilgi ve misafirperverliği eklenince tatilin keyfine diyecek yok. Gönül rahatılğyla konaklayabilecek bir yer. Teşekkürler.
+ devamını gör