Balnet
Akçay

Akçay

 Edremit  ilçesine bağlı Akçay beldesi, ilçe merkezine 8 km mesafededir. Edremit Körfezi'nin tam ortasında konumlanmıştır. Akçay, masmavi denizin, Kazdağlarının yemyeşil doğasıyla kesiştiği yerdir. Akçay, oksijen deposu temiz havası, kum plajı, zeytin ve çam ağaçları, termal kaynaklarıyla Kuzey Ege'nin incisidir. Soğuk suları ile meşhurdur. 

Akçay; Kazdağları'nın ormanlarla kaplı doğası ile Ege'nin serin denizini birleştiren noktada, Balıkesir Edremit'e bağlı huzur dolu bir tatil beldesi. Yerleşmiş binlerce yazlıkçısı, Kordon boyu, Sarıkız heykeli, denizin içinden fışkıran tatlı su kaynağı ile Edremit Körfezi'nin en çok ilgi çeken noktalarından.

Kuzeyinde Kazdağı olan Akçay, Edremit Körfezi'nin ortasında, Kuzey Ege Denizi'nin kıyısında yer alıyor. 
Edremit Körfezinde kış döneminde de oldukça aktif bir hayat olan Akçay, 365 gün yaşayan bir belde. 
Yaz aylarında yazlıkçıların gelmesi ve otellerin de dolması ile nufusu kış dönemine göre %300 artmaktadır

Akçay Bölgeleri

  • Yeni Mahalle
  • İkizçay
  • Altınkum
  • Zeytinli

Akçay Sahil ve Deniz    Akçay'da, Kazdağları’ndan akan çay ve dereler, özellikle yaz aylarında piknik sahası olarak iç turizmin canlanmasında önemli pay sahibi.   Akçay'da bulunan tesisler hakkında daha detaylı bilgi için Akçay Otelleri sayfasını inceleyerek size uygun oteli bulabilirsiniz.

Akçay'da sardalya balığı yemelisiniz. Yılın her mevsimi bulmanız mümkün. Akçay kordonunda sakızlı ve tarçınlı dondurmasının tadına bakmalısınız. Akçay'a geldiyseniz Kazdağlarından gelen buz gibi kaynak suyun aktığı, orman içindeki Hasan Boğuldu'yu ziyaret etmelisiniz. 

Akçay Zeytinli Pansiyonları

Akçay Altınkum Otel  Pansiyonları

Akçay Bölgesine Yakın Konumlar

Akçay bölgesine bağlı veya Akçay bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Akçay'a Gidenler Yorumluyor

Akçay'da yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Balıkesir / Edremit / Akçay
"Benjy Pansiyon"
Temiz güzel ve rahat edilecek bir pansiyon. Her yere yürüyerek gidebileceğiniz bi yerde.   
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Edremit / Akçay
"Akçayda Bir Numara"
Pansiyon sahibi Bünyamin Bey ve çalışanları çok nazik ve ilgili insanlar. Vakit geçirmek için geniş bir bahçeye ve terasa sahip bir işletme. Plaj pansiyona çok yakın ve yürüme mesafesindedir. Zaten pansiyondan kafanızı çıkardığınızda plajı göreceksiniz. Kahvaltılarındaki çoğu ürün kendi üretimleri. Özellikle kivi reçelini ve acukasını şiddetle tavsiye ederim. Covid önlemlerini alınmış olup müşteri sağlığı önemseniyor. Akçayda bir numaramız Benjy Pansiyon.
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Edremit / Akçay
"Efeler Otel"
Karantina günlerimizi geçirmek üzere ilk defa 2 aile olarak geldiğimiz Efeler otel çalışanlarının ve işletme sahibi Temur AKDEMİR (Demir) Bey`in tarafımıza göstermiş oldukları misafirperverlikleri, sıcak aile ortamı ve hoş sohbetlerinden dolayı çok teşekkür ederiz. İlk fırsatta da yaz tatilimizi burada geçirmek için geleceğiz. Tatilinizde evinizi aratmayacak bir ortam arıyorsanız tavsiyemizdir. SAĞLIK ve KILCI aileleri..
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Edremit / Akçay
"Akçay Pansiyon tavsiyem"
akçaya konaklamaya gelenlere tavsiye edebileceğim bir pansiyon gerek odaların temizliği güler yüzlü işletmecileri ile harika tatil yapabileceğiniz bir yer ben tanıdıklarıma her daim tavsiye ettiğim bir pansiyon
+ devamını gör