Burhaniye Ören

Burhaniye Ören

  Ören, Ege Bölgesi'nde Burhaniye ilçesine bağlı şirin bir tatil beldesidir. Güneyinde Ayvalık, kuzeyinde Kaz Dağlarıyla çevrilidir. Türkiye'nin en geniş plajlarından birine sahiptir. Mavi bayraklı denizi, altın sarısı kum plajı, plaja kadar uzanan çam ormanlarıyla tatilcilere huzurlu bir ortam sunuyor. Ören eski antik Adrimittion şehrinin üzerine kurulmuş. Ören, denizi, plajı, doğası, mistik havası, bol oksijen deposu Kazdağlarıyla adete Saklı Cennet.
Ören'de sezon geç açılır erken kapanır. Dolayısıyla  tıklım tıklım dolu olduğu dönem temmuz ayı başı başlar ve Ağustos ayının sonuna kadar devam eder. Eylül'de ağırlıklı olarak bölgeyi bilen tatilciler gelir. En güzel tatil, balık sezonunun açıldığı, Kazdağlarından gelen serinlikle havaların güzelleştiği zamanlardır .

Temmuz ayının ilk haftasından itibaren bölge dolup taşmaya başlar. Oteller de ve pansiyonlarda yer bulmak zorlaşır. Bölgeye gelenler ağırlıklı olarak deniz ve plaj için geldiklerinden önce denize ve plaja yakın olan oteller dolar.  Ardından Ören'in ara mahallelerinde açılmış pansiyonlar dolmaya başlar

Bölgede otelden çok pansiyon mevcut. ortalama otel sayısının % 35 Otel statüsündedir. Kalan miktar Pansiyon ve Apartlardan oluşmaktadır. 

Burhaniye Ören Bölgesine Yakın Konumlar

Burhaniye Ören bölgesine bağlı veya Burhaniye Ören bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Burhaniye Ören'e Gidenler Yorumluyor

Burhaniye Ören'de yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Balıkesir / Burhaniye Ören
"Temiz Hava Bol Oksijen Keyifli Tatil"
2019 yazında kaldık 2020 yılı yazını iple çekiyoruz. Ailecek çok keyifli tatil geçirdik. Apart çok temiz çok çok temiz. Eşyalar yeni ve yeterli personel çok ilgili. Kendi evimiz olsa bu kadar rahat edemezdik. Tatilini Apart da geçirmek isteyenlerin ilk tercihi olmalıdır.
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Burhaniye Ören
"Ela Ela Bungalow Evler"
kasım ayinda gitdim tesis süper personel olarak hepsi güleryüzlü cana yakın ben çok memmun kaldım tavsiye ederim yine gidecem yer süper herşeyi ile temiz ortam mehmet beye harun bey ilgilerinden dolayi teşekür ederim
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Burhaniye Ören
"Güliz Apart"
Çok güzel bir apart tam aile yeri ören şahane
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Burhaniye Ören
"Ela Ela Bungalow Evler"
Doğa ile birleşik bir ortam çok memnun kaldık ilgi ve alakanizdan teşekkür ederiz.
+ devamını gör