Balnet
Burhaniye Ören

Burhaniye Ören

  Buraniye Ören, Ege Bölgesi'nde Balıkesir Burhaniye ilçesine bağlı şirin bir tatil beldesidir. Güneyinde Ayvalık, kuzeyinde Kaz Dağlarıyla çevrilidir. Türkiye'nin en geniş plajlarından birine sahiptir. Yanıbaşındaki Gömeç ve Pelitköy mevki tam bir zeytin cennetidir. Özellikle Gömeç'e kadar uzanan Pelitköy bölgesi yazlıkçılar ile dolup taşar.
Ören Nerede Nasıl gidilir


Burhaniye Ören'de Tatil

Burhaniye Ören Mavi bayraklı denizi, altın sarısı kum plajı, plaja kadar uzanan çam ormanlarıyla tatilcilere huzurlu bir ortam sunuyor. Ören eski antik Adrimittion şehrinin üzerine kurulmuş. Ören, denizi, plajı, doğası, mistik havası, bol oksijen deposu Kazdağlarıyla adete Saklı Cennet.

Ören , Öğretmenler mahallesi ve iskele olarak üç yerel bölge ile anılır.
Ören'de sezon geç açılır erken kapanır. Dolayısıyla  tıklım tıklım dolu olduğu dönem temmuz ayı başı başlar ve Ağustos ayının sonuna kadar devam eder. Eylül'de ağırlıklı olarak bölgeyi bilen tatilciler gelir. En güzel tatil, balık sezonunun açıldığı, Kazdağlarından gelen serinlikle havaların güzelleştiği zamanlardır .

OTEL FİYATLARINI İNCELE

Temmuz ayının ilk haftasından itibaren bölge dolup taşmaya başlar. Oteller de ve pansiyonlarda yer bulmak zorlaşır. Bölgeye gelenler ağırlıklı olarak deniz ve plaj için geldiklerinden önce denize ve plaja yakın olan oteller dolar.  Ardından Ören'in ara mahallelerinde açılmış pansiyonlar dolmaya başlar. Bölgede otelden çok pansiyon mevcut. ortalama otel sayısının % 35 Otel statüsündedir. Kalan miktar Pansiyon ve Apartlardan oluşmaktadır. 

Burhaniye Ören Bölgesine Yakın Konumlar

Burhaniye Ören bölgesine bağlı veya Burhaniye Ören bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Burhaniye Ören'e Gidenler Yorumluyor

Burhaniye Ören'de yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Balıkesir / Burhaniye / Burhaniye Ören
"Fatih Apart"
Ailem ile yaptığım tatilde bir çok aparta göre Fatih apartın dairenin güzelliği ile temizliğinden yanı sıra geniş balkonlar ve bahçesi harikaydı ve herkesin geleceği bir apart Fatih beyin ilgisi için çok teşekkür ederiz
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Burhaniye / Burhaniye Ören
"Ela Ela Bungalow Evler"
Birbirinden bağımsız, her odaya ait özel mutfağı olan, çok güzel bir bahçesi olan, temiz tam kafa dinleme mekanı. Kesinlikle tavsiye edilir.
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Burhaniye / Burhaniye Ören
"Club Tiran"
11 senedir örene ve tiran pansiyona gidiyoruz. Tayfun Bey ve Selvi Hanımın güler yüzlülüğü, samimiyeti herşeye bedel. Odalar birbirinden bağımsız olduğu için rahatsızlık duymuyorsun. Bir kere orta bahçenin geniş ve yeşillik olması çocukların oyun oynaması için ideal.
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Burhaniye / Burhaniye Ören
"Rahat Bir Tatil Gecirdik"
Burhaniye Ören'de Rahat huzur veren bir tatil gecerdik. Samimi ve hizzeti cok iyi
+ devamını gör