Balnet
Kazdağları

Kazdağları

Kazdağı, doğal ve kültürel kaynak değerleriyle oldukça zengin bir yerdir. Doğal güzellikler, yerlatı ve yerüstü su kaynakları, soğuk ve sıcak şifalı sularıyla tam bir hayat kaynağıdır. Kazdağı'na özgü bitki örtüsü ve bitki türleriyle sadece Türkiye'nin değil dünyanın da ekosistemlerinden biridir. Kazdağları mitolojik öykülerinde ana vatanı, kanyonları, şelaleleri, derin vadileri, nehirleriyle doğal turizm cennetidir. Truva Savaşı'na yol açan o ilk güzellik yarışması burada yapıldı. Sarıkız efsanesi Kazdağı'nda yaşandı ve hala dilden dile dolaşıyor.

Kazdağı Milli Parkı 21.452 hekrarlık alanı kapsayan bu alan güneyde Edremit Körfezi, kuzeyde Karamenderes Çayı, doğuda Zeytinli Çayı ve batıda Mıhlı çayı arasında kalıyor. Kaz Dağları'nın jeolojij konumu, farklı birki örtüsü, toprak yapısı ve iklimi sayesinde yüksek oranda oksijen üretiyor.

Kazdağları Bölgesine Yakın Konumlar

Kazdağları bölgesine bağlı veya Kazdağları bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Kazdağları'ya Gidenler Yorumluyor

Kazdağları'da yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Balıkesir / Kazdağları
"Saklı Bahçe Restaurant"
Aile olarak gelinebilecek gayet guzel bir yer kaliteli elemanlari ve harika yemekleriyle 1 numara
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Kazdağları
"Saklı Bahçe Restaurant"
İnanılmaz mükemmel bi yer yemekleri de çok güzel, elemanların da güler yüzle samimiyetiyle beraber güzel bir işletme kurulmuş..
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Kazdağları
"Körfezin Vazgeçilmez Tek Adresi"
Doğayla iç içe kaliteli nezih ve güler yüzlü samimi bir işletme özellikle bizimle ilgilenen Gökhan beye samimiyetinden ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederiz.
+ devamını gör
8.8
Balıkesir / Kazdağları
"Kafa Dinlemek İçin Mükemmel Bir Yer"
Kesinlikle tavsiye ediyorum. 10 yılı aşkındır Saklı Bahçe müşterisiyim ve çevresindeki tüm restoranlara gidiyorum. Hepsi birbirinden güzel çalışan personellerede ayrıcı çok teşekkür ediyorum ilgi alakalarından dolayı. Hayırlı bereketli işleriniz olsun.
+ devamını gör