Balnet
Kazdağları

Kazdağları

Kazdağı, doğal ve kültürel kaynak değerleriyle oldukça zengin bir yerdir. Doğal güzellikler, yerlatı ve yerüstü su kaynakları, soğuk ve sıcak şifalı sularıyla tam bir hayat kaynağıdır. Kazdağı'na özgü bitki örtüsü ve bitki türleriyle sadece Türkiye'nin değil dünyanın da ekosistemlerinden biridir. Kazdağları mitolojik öykülerinde ana vatanı, kanyonları, şelaleleri, derin vadileri, nehirleriyle doğal turizm cennetidir. Truva Savaşı'na yol açan o ilk güzellik yarışması burada yapıldı. Sarıkız efsanesi Kazdağı'nda yaşandı ve hala dilden dile dolaşıyor.

Kazdağı Milli Parkı 21.452 hekrarlık alanı kapsayan bu alan güneyde Edremit Körfezi, kuzeyde Karamenderes Çayı, doğuda Zeytinli Çayı ve batıda Mıhlı çayı arasında kalıyor. Kaz Dağları'nın jeolojij konumu, farklı birki örtüsü, toprak yapısı ve iklimi sayesinde yüksek oranda oksijen üretiyor.

Kazdağları Bölgesine Yakın Konumlar

Kazdağları bölgesine bağlı veya Kazdağları bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Kazdağları'ya Gidenler Yorumluyor

Kazdağları'da yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Balıkesir / Kazdağları
"Tatil Dediğiniz Böyle Bir Yerde Olur.."
Tek kelimeyle huzuru bulacağınız bir yer. Kazdağları. Sağlık sebeplerinden dolayı geldiğimiz ve bundan sonra başka bir yer dusunmeyecegimiz tatil yeri.. Saliha ablanın güler yüzü hoş sohbeti insana ayrica huzur veriyor🥰;🥰;
+ devamını gör
9.6
Balıkesir / Kazdağları
"Pavel'in Yeri Butik Otel"
Pavelin Yerine 600 metre kala aracımız arıza yaptı. İstanbul'dan geldiğimiz için ne yapacağımızı şaşırdık kaldık. Oteli arayıp Kemal bey aracımız arıza yaptı dedim. 15 dakika içerisinde usta ile beraber geldiler. Gelirken ustayı da aramış sağolsun. Çakır usta aracı alıp gitti. Bizde eşim kızım ve ben otele gittik. Kemal bey o kadar ilgilendi ki mahçup olduk. Cunda'dan gelip bir gece kalacaktık. Ertesi gün Çakır Usta aradı aracınız hazır. Ancak bir gece daha kaldık. Çünkü tesis tam bir hayvanat bahçesi 3 yaşındaki kızımız Biber, yavruları, kazlar, tavşanlar ve güvercinlere çok alıştı. Son gün olmamasına rağmen Kemal bey odamızdaki sobayı yaktı. Nostalji yaşadık. Kötü başlayan maceramiz çok harika sona erdi. Teşekkürler.
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Kazdağları
"Pavel'in Yeri Butik Otel"
Doğa ile başbaşa bir ortam. Doğadan önce tavırları ile size huzur veren işletmeciler. Otelde konaklama değilde yakın akraba ziyareti yapmiş ruh hali ile geri dönüş.
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Kazdağları
"İnek Obası Çadır Kamp"
İnek Obası`ndan Hasan boğuldu çok yakın suyun kaynağında girin. Ayrıca kamp`ta bol oksijen, hijyen ve güler yüz var. Tesis güvenli ve gece tesis güvenliğiniz açısında devamlı kontrol altında. 2 sıcak sulu duşu 4 ad. Wc si var. Ayrıca en güzeli ayrı bir mangal alanı mevcut köyde kasaptan eti alın gelin yeter herşey düşünülmüş. Harika olan bir şeyi daha eklemek isterim. Güzel vakit geçirebileceğiniz sanat etkinlikleri oluyor. Sinema gösterimi, söyleşiler, tiyatro oyunları tam anlamıyla muhteşem. Kahvaltı yoğun günlerde açık büfe çıkıyor, fiyatı çok uygun ve harika, restaurant hizmei mevcut. Fiyatlar uygun ve yemekler çok lezzetli. Küçük bir market var bisküvi, cips, çikolata tarzı şeyler var.Hasanboğuldu ve Sütüven şelalesine yürüme mesafesin de 500 metre yolu düzgün ve asfalt olmasından dolayı rahat rahat denize inip bölgeyi gezebiliyorsunuz. Yolunuz düşerse mutlaka konaklayın, tatil yaptığınızı anlarsınız ve evinizde gibi hissedersiniz. Açıkçası bir kamptan fazlası yani.  
+ devamını gör