Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Balıkesir Otelleri Listesi - 2020 Tüm Otel Fiyatları

Yükleniyor..
Balıkesir'de kriterlerinize uyan 650 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Balıkesir Otelleri

Balıkesir, Anadolu'nun kuzeybatısında ve büyük bir kısmı Marmara'da olmak üzere diğer kısmı Ege'de yer alan bir ildir. Doğusunda Bursa ve Kütahya, batısında Çanakkale ve mavi Ege denizi, güneyinde de İzmir ve Manisa vardır. Bu jeopolitiği ile Türkiye'nin Ege ve Marmara'ya açılan yeşil manzarasıdır. Marmara ve Ege denizi kıyılarında olduğu için çok eski tarihlere tanıklık etmiştir. Arkaik çağının MÖ. 3000 yıllarına kadar bir geçmişi vardır. Bu bölgenin antik çağlardaki ismi MYSİA idi. Tarih kokan bu yerde Balıkesir otellerini uygun fiyata bulabilirsiniz. Balayı otelleri, ucuz Balıkesir otelleri vardır. 

Balıkesir Tatil Olanakları Nelerdir?

Tarih ve doğal güzelliklerin bir arada bulunduğu, konaklamak için uygun Balıkesir otelleri bulunduğu ve balayı otelleri bulunduğu bir yerdir. Doğal güzellikler bir yana tarihi güzellikler bir yana. Selçuklu Devleti zamanından kalan eserler, kurtuluş savaşı döneminden eserler, antik çağlardan eserler. Birçok tarih dönemine ev sahipliği yapmış Anadolu yarımadasında, tarihi eserlerle dolu bir kültür merkezidir. 

Balıkesir’de Gezilebilecek Yerler

Balıkesir otelleri fiyatları bakımından uygun olduğu kadar gezilecek yerleri bakımından da çok zengin ve ideal yerler arasındadır. Bu yerlere örnek verecek olursak;
•    Kapıdağ Yarımadası
•    Gönen
•    Cunda Adası
•    Yıldırım Camii ve Külliyesi
•    Balıkesir Kuvayı Milliye Müzesi
Bunlara ek olarak sayabileceğimiz yerlerden Kyzikos Antik Kenti, Koca saat, Zağnos Paşa Camii ve Külliyesi’de gayet güzeldir. Balıkesir butik oteller bulunduğundan dolayı konaklamanız sorun olmayacaktır.

Balıkesir İnsanının Misafirperverliği

Hoşgörü ve anlayışın hâkim olduğu Balıkesir’de halk geçimini ağırlıkla tarımdan sağlamaktadır. Zeytin cenneti olarak bilinen körfez bölgesi iklimsel olarak zeytin yetiştirmeye çok uygundur. Zeytinden hariç olarak şeker pancarı, tahıl ürünleri, domates, kavun gibi ürünler halkın geçiminde önemli rol oynamaktadır. Balıkesir’in Yağcıbedir Halıları meşhurdur ve dünya çapında bir üne sahiptir. Dünya genelinde pazarı vardır bu halıların. 
Yöre halkının hem ülke hem de kendi ekonomilerine büyük katkıları vardır. Tatil yapmak için Uygun Balıkesir otelleri konaklama için güzel imkanlar sunuyor. Deniz kıyısında veya doğayla iç içe Balıkesir butik otellerde konaklayabilirsiniz. Şehrin kalabalığından uzaklaşmak ve kafa dinlemek için tatil yapabilirsiniz. Veya yeni evlendiyseniz Balıkesir’de balayı otelleri bulabilir, uygun fiyatlar ile konaklayabilirsiniz. Sosyal olarak çok gelişmiş ve eğitimdeki yüksek performansı ile 1992 yılında kurulmuş Balıkesir Üniversitesi çağdaş kişililik için örnek bir yerdir. İlim ve sanayi yapısı git gide gelişmektedir. 

Balıkesir Coğrafi Güzellikleri

Balıkesir ili Türkiye'nin kuzeybatısındadır. Ege ve Marmara denizleriyle birliktedir. Fakat büyük çoğunluğu Ege denizi, bölgesindedir. Kuzeyinde Çanakkale, Kuzeyinde Marmara Denizi, Güneyinde Manisa ve Kütahya doğusunda Bursa bulunur. Balıkesir'in ilçe sayısı 19'dur. Belde sayısı ise 31'dir. Gezmek için gayet ideal bir yerdir ve Ucuz Balıkesir butik oteller mevcuttur. Denize girmek isterseniz deniz kıyısında Balıkesir butik oteller bulabilirsiniz. Ormanla veya doğallıkla iç içe olmak isterseniz yeşil ile beraber Balıkesir otelleri fiyatları sizler için idealdir.

Balıkesir’de Ulaşım

Balıkesir’e tatile geleceğiniz zaman ulaşım sizin için sorun olmayacaktır. Yeşil ve mavinin bir bütün halinde olduğu manzaralı yollar ile şehre seyahat edeceksiniz. Şehre geldiğiniz zaman eğer turizm ayı ise trafik normalinden biraz yüksek seyredebilir fakat ulaşımınıza engel olmaz. Uygun Balıkesir Otellerine ulaşmak oldukça kolay olacaktır. Eğer aracınız yok ise toplu taşıma araçlarını kullanarak kolayca ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Gezmek için çok yer var, vaktim az diyorsanız araç kiralayarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Marmara bölgesinin gözde şehirlerinden Balıkesir’de konaklamak ve Ucuz Balıkesir butik oteller bulmak zor olmayacağından Balıkesir’e gitmemeniz için neden kalmadı.

Balıkesir Otelleri Sık Sorulan Sorular
Balıkesir'deki havuzlu oteller hangileri?
Balıkesir'de havuzlu otellerden bazıları: Erpey Ferah Otel, Ali Baba Butik Otel, Mutlu Köy Nostalji Butik Otel. Tam liste: Balıkesir Havuzlu Oteller
Balıkesir'de denize sıfır oteller hangileri?
Balıkesir'deki denize sıfır otellerden bazıları: Antandros Motel, Anı Apart Otel, Elmas Anne Apart . Tam liste: Balıkesir Denize Sıfır Oteller