Balıkesir Kahvaltı Mekanları

Balıkesi̇r'de 11 tesis listelendi.

Haftasonu Kahvaltı Mekanları

Balıkesir'de özellikle haftasonu kahvaltı için erken kalkmak zorunda değilsiniz. Birçok mekan gün sonuna kadar kahvaltı servisi yapmaktadır. Tek dikkat etmeniz gereken en iyi ve en rahat kahvaltı yapmak için en az 2 saat önceden masa rezervasyonu yaptırmaktır. Fakat en iyi kahvaltı masası için istediğiniz konumda,  mekanın en güzel yerinde, en rahat masasında kahvaltı yapmak için bir gün önceden masa rezervasyonu yapmanızdır.  Balıkesir'in en popüler menüsü zengin müşteri memnuniyetine önem veren 50'den fazla Kahvaltı mekanını sizin için araştırdık.   
Serpme Kahvaltı veren Mekanlar

Balıkesir'de Nerede Kahvaltı Yapılır

 • Avlu Kahvaltı mekanları 
 • Göl manzaralı su kenarı mekanlar
 • Merkezi konum olan mekanlarda
 • Atatürk Parkı çevresindeki mekanlar
 • Yol kenarı dinlenme tesislerinde
 • Havuz kenarında
 • Çay Ocakları hızlı kahvaltı 
Serpme Kahvaltı veren Mekanlar

Kahvaltılı Toplantı Mekanları

15 kişiden fazla kahvaltı yapacaksanız özel fiyat istemelisiniz. Toplu kahvaltı vermek istiyorsanız mekan genişliği uygun yerler seçmelisiniz. Balıkesir Merkez'de  Size özel garson istemeyi unutmayın.   
Serpme Kahvaltı veren Mekanlar

Serpme Kahvaltı Veren Kahvaltı Yerleri

--

BALIKESİR'DE NASIL KAHVALTILAR YAPILIYOR

En Güzel Açık Büfe Kahvaltısı Nerede ? 

Balıkesir Merkezde kahvaltı veren 50'ye yakın mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar arasında en popülerleri zengin menüze sahip, 

Balıkesir Açıkhavada Kır Kahvaltısı 

Özellikle son 10 yılda en popüler kahvaltı şekli açıkhavada yapılan kır kahvaltısı veren yerler olmuştur. 

Merkeze Yakın Kahvaltı Yerleri 

-- 

Tavsiye Edilen kahvaltı Mekanları

İnsanlar aileleri ile güzel vakit geçirmek ve güne güzel bir kahvaltı ile başlamak isterler. Balnet.net en güzel kahvaltı mekanları seçeneklerinin tümünü göstererek kişiler bulundukları yere ya da aradıkları özelliklere göre kahvaltı yerlerini seçebiliyor. Site arama bölümünden kahvaltı mekanları ile ilgili arama yapılır ve çok sayıdaki yer hakkında her türlü bilgiye hemen ulaşılabilir.

Kahvaltı Yapılacak Meşhur Yerler

Her kahvaltı bölgesinin özel bri yeri vardır. Manzarası ,ortamı ve farklı lezzetleri ile ünlenmiş bu yerler özellikle şehir dışından gelindindiğinde fazlası ile tercih edilir. Mutlaka kahvaltı yapılmasını önerdiğimiz 5 yer. 

 • İstanbul Boğazı kahvaltı  mekanları
 • Çanakkale boğaz manzaralı kahvaltı
 • Sapanca kahvaltı
 • Kartepe Kahvaltı mekanları
 • Balıkesir Kaymaklı kahvaltı

En İyi Köy Kahvaltısı Veren Mekanlar

Köy kahvaltısı bol çeşit ve doğal gıda ürünleri ile doğal ortamda yapılan kahvaltılardır. Köy kahvaltıları yöresel özelliklere göre farklı ürün seçeneklerinden oluşabiliyor. En iyi köy kahvaltısı veren mekanlar aramasını yapanlar, balnet.net üzerinden şu bilgilere ulaşabiliyor.

Açık büfe restaurant kahvaltı,
Kahvaltı ve et salonu,
Orman içerisinde kahvaltı ve ızgara,
Bahçede kahvaltı ve piknik,
Serpme kahvaltı yerleri,
Kahvaltı ve mangal bahçeleri,
Kır kahvaltısı,
Köy kahvaltı seçenekleri,
Doğal güzelliklere sahip bu yerlerde isteyen herkes köy kahvaltısı yapabiliyor ve yöresel ürünlerin eşsiz lezzetlerini tadabiliyor. En iyi köy kahvaltısı mekanlarını seçerken doğal güzelliklere göre seçim yapabilirsiniz.

Kır Kahvaltısı 

İnsanlar kalabalıktan ve stresten uzak mekanlarda kır kahvaltısı yapmak isterler. Yoğun çalışma hayatında yorgunluk atmak ve stresten kurtulmak için kır kahvaltıları tercih edilir. Bahar mevsimlerinde ve yaz aylarında mekanlara göre ayrı güzellikleri vardır.

Daha çok hafta sonlarını açık alanlarda ve doğal ortamlarda geçirmek isteyenler kır kahvaltı seçeneğini tercih ediyor.

Kır kahvaltısı hizmeti sunan tesislerde, çok sayıda peynir çeşidi, tereyağ, bal, közlenmiş biber, köy ekmekleri gibi birçok çeşit bulunur. Kahvaltı sofralarında tercihe göre omlet, menemen, organik reçeller, sebze kızartmaları gibi aklınıza gelebilecek tüm seçenekler sunulur. Kahvaltı mekanları seçimi yapılırken, görsellerden ve sunulan hizmet seçeneklerinden faydalanılabiliyor.

Serpme Kahvaltı

Serpme kahvaltı, masa üzerine tüm kahvaltı çeşitlerinin tabaklarla sunulmasıdır. Kahvaltı için masaya oturanlar, kahvaltıda yenilebilecek birçok ürün çeşidini masada bulur ve istediği ürünlerin tadına bakarak keyifli bir kahvaltı yapar. Kahvaltı seçenekleri ile ilgili en güzel yerleri arayanlar, sunulan kahvaltı hizmetleri hakkında da bilgi alabilirler. Serpme kahvaltıyı tercih edenler, verilen hizmetler hakkında bilgi alarak planlamalarını yapabilirler. Serpme kahvaltına neler var?

Sınırsız çay,
Tüm peynir çeşitleri tabakları,
Tüm zeytin çeşidi tabakları,
Sucuklu yumurta,
Menemen,
Salam,
Tereyag,
Bal,
Helva,
Domates,
Yeşillik çeşitleri,
Simit, poğaça ve ekmek,
Kahvaltı planlamalarını yaparken, serpme kahvaltı menüsü bilgilerini öğrenebilir ve ürün çeşitlerine yer mekan tercihlerini yapabilirsiniz.

Açık Büfe Kahvaltı
En güzel kahvaltı mekanları, serpme ya da açık büfe kahvaltı seçeneklerini sunarken kahvaltı menülerinde tüm ürün çeşitlerine yer verirler. Açık büfe kahvaltılar için tüm ürünler bir yerde sergilenir ve kişiler, istedikleri kahvaltı ürünlerini istedikleri oranda alarak yemeye başlayabilirler.

Özellikle kalabalık grupların yer aldığı yerlerde açık büfe kahvaltı seçenekleri daha çok sunuluyor. Balnet  üzerinden tatil ve kahvaltı yerleri seçimlerini yapmaya çalışanlar sunulan hizmetler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirken, açık büfe kahvaltıda sunulan ürün çeşitlerini de görebiliyor. Açık büfe kahvaltılarda kişiler istedikleri oranda ürün alabildikleri için ürün israfının daha az olduğu belirtiliyor. Kahvaltı menüsünde, en az 6 çeşit peynir, 4 çeşit zeytin, farklı meyve türlerine ait reçeller, bal, kaymak, pekmez, menemen gibi sağlıklı ve lezzetli ürünler yer alıyor.

Deniz Manzaralı Kahvaltı Mekanları
Deniz manzarası her zaman insanlara rahatlık hissi vermektedir. Deniz manzaralı kahvaltı mekanları, müşterilerin lezzetli ürünlerin tadına bakarak kahvaltı yapmalarını sağlarken, yorgunluklarını atmalarını ve kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlıyor. Balnet.net  kahvaltı mekanları seçeneklerini inceleyenler, konuma, manzaraya ve doğal yapıya göre seçim yapabiliyorlar.

Otel, pansiyon ve apart kategorileri bölümünden yer seçimi yapmak isteyenler denize sıfır seçeneğini kullanabiliyor. Denize sıfır tesisler, müşterilerin deniz manzaralı kahvaltı yapması için kahvaltı alanlarını özel ayarlıyorlar. Deniz manzaralı kahvaltılar, serpme kahvaltı ya da açık büfe kahvaltı seçenekleri ile sunuluyor. Kategori bölümünden seçimler yapılırken tüm detaylar görülebiliyor ve seçim işlemleri daha kolay oluyor.

Toplu Kahvaltı Organizasyonları
Sohbet ortamında keyifli dakikalar geçirmek isteyenler aile, arkadaş ya da iş arkadaşları ile birlikte kahvaltı organizasyonları planlayabiliyor. Toplu kahvaltı organizasyonlarında, katılımcı sayısına göre açık büfe kahvaltı seçenekleri tercih ediliyor. Çeşitli iş toplantıları ya da eğlenceler için topla kahvaltı organizasyonları düzenlenebiliyor.

Böyle bir organizasyon planlaması yapmayı planlayanlar balnet en iyi kahvaltı mekanları arasından seçim yaparak belirledikleri tarihe göre rezervasyon yapabiliyorlar. Toplu kahvaltı organizasyonları yaparken, kahvaltı menüsü ile birlikte, masa düzeni, sandalye çeşitleri gibi birçok planlama yapılır. Tesislerin sundukları hizmetlerin neler olduğu öğrenildikten sonra kahvaltıda olması istenilen ürünler belirtilir ve o ürünlerin mutlaka servis edilmesi sağlanır.

Kahvaltı Türleri
Bazı zamanlarda kahvaltıyı dışarıda yapmak ve sevdiğiniz kişilerle bir araya gelmek insanları mutlu etmektedir. En güzel kahvaltı mekanlarını seçenler, kahvaltı türlerinden faydalanabiliyor ve tüm kahvaltılık ürünlerin tadına bakabiliyorlar. Kahvaltı türleri, açık büfe ve serpme kahvaltı olarak sunulabiliyor. Her iki kahvaltı türünde de benzer menüler yer alabiliyor.

Kahvaltı mekanları müşterilerine kahvaltı menülerini sunarken daha çok yöresel ürünlere ve mevsim ürünlerine yer verirler. Doğal ürünlerin yer aldığı kahvaltı türleri daha dikkat çekici ve sağlıklı oluyor. Kahvaltı türleri, atıştırmalık çeşitlerden oluşuyor. Birçok lezzetin bir araya geldiği kahvaltı masalarında herkesin severek yiyebileceği ürün çeşitleri yer alıyor.

Sağlıklı Bir Kahvaltı İçin
Sağlık her zaman önemlidir ve insanlar doğal beslenmeye önem vermelidir. En iyi kahvaltı mekanları seçimleri yapılırken, sağlıklı bir kahvaltı için neler yenilmeli konusunda da bilgi sahibi olmak gerekiyor. Sağlıklı bir kahvaltı, güne daha dinç ve sağlıklı başlamayı sağlar. Sağlıklı kahvaltılarda, daha fazla vitamin ve mineral alınır. Kilo kontrolü sağlanır ve kolesterol tüketimi daha az olur. Sağlıklı kahvaltı hem yetişkinler hem de çocuklar için çok önemlidir. Sağlıklı bir kahvaltı için az yağlı proteinler, tam tahıllar, az yağlı süt ürünleri, meyve ve sebzelere ağırlık verilir. En iyi kahvaltı mekanları şeker içermeyen %100 meyve içecek seçeneklerini sunarlar.

Erken Rezervasyonun Önemi

En güzel kahvaltı mekanları çok sayıda kişi tarafından tercih ediliyor. Bazen toplu organizasyonlar düzenlendiği için günü birlik kahvaltı ziyaretlerinde yer bulma sorunu yaşanabiliyor. Yer bulma sorunu yaşamamak ve toplu organizasyonlarda katılımcı sayısına göre yer ayarlayabilmek için erken rezervasyon büyük önem taşıyor.

Balnet Mekanlar  bölümünden mekan seçimi yaparken, kahvaltı organizasyonu planladığınız gün ve saat için rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Aileniz ve arkadaşlarınız ile keyifli bir vakit geçirmek ve en güzel manzarada kahvaltı yapabilmek için mutlaka erken rezervasyon yapmalısınız. Erken rezervasyon gittiğinizde yerinizin hazır olmasını ve beklemeden kahvaltıya başlamanızı sağlar.

Kahvaltı Tavsiyeleri

Kahvaltı için hazırlıklar yaparken, mekan seçimlerinde sunulan seçenekler tek tek değerlendirilir. Kahvaltı tavsiyeleri incelenir ve menüde neler olduğu görülür. Herkes iyi bir kahvaltı sofrasında neler olmalı, nerede ne yenmeli konusunda bilgi sahibi olmalıdır.

 • Cafe Gool
 • Tellioğlu Değirmen
 • Onhan Otel
 • Pier Cafe

Balıkesir Kahvaltı Mekanları Sık Sorulan Sorular

Balıkesir'de kahvaltı yapabileceğiniz 50 den fazla mekan vardır. Açık havada kır kahvaltısı, değirmende açık büfe kahvaltı ve Balıkesir Merkezde birçok yerde serpme kahvaltı yapabilirsiniz.

Toplu olarak sabah kahvaltısı yapabileceğiniz yerler, genelde otel restoranlarıdır. Hafta içi restoran olarak hizmet veren bazı tesislerde hafta içi ve hafta sonu kahvaltılı toplantılara hizmet vermektedir.