Balnet

Avşa Adası

Avşa Adası Marmara denizinde tatil beldesi bir adadır. Ada 7 km ye 4 km boyutu ile Marmara denizindeki 3. büyük adadır. Ada etrafı birbirinden güzel koylarla ve plajlarla çevrilidir.

Avşa Adası merkezi üç mahalleden oluşmakla birlikte merkezi sayılan Avşa ve Avşa Adası Yiğitler Köyü popüler yerleşim yerleridir. Aslında Avşa ve Deniz mahalleleri birleşik oldukları ve Deniz mahallesi de Avşa olarak anıldığından adı çok duyulmamıştır. Avşa tatil yerleri içerisinde popülerliği arttıkça Avşa tatil merkezi haline gelmiş ve bölge halkı da evlerini pansiyona dönüştürerek turizm tesisi haline getirmişler. Bölgede sürekli yeni otel, yazlık, apart yapımı sürmekte. Özellikle Yiğitler Mahallesi havuzlu otelleri ile ün yapmaktadırlar. 

Bölge insanı geçimini tarım ve turizm ile sağlamaktadır. Tarım ürünü olarak üzüm ve zeytin yetiştiriciliği ön plandadır. Buna bağlı olarak Avşa’da şarap üretimi ve zeytinyağı üretimi de yapılmaktadır. Özellikle şarap konusunda Avşa Adası adını duyurmuştur.

Avşa Adası Nereye Bağlı?

Avşa Adası Marmara Denizi’nin Güney Batısında yer alan Balıkesir İli Marmara Adası Belediyesine bağlıdır. Erdek, Tekirdağ, Bursa ve İstanbul’dan doğrudan deniz ulaşımı bulunmaktadır.

Balıkesir Avşa adası'na ulaşım konusunda ki detaylı bilgiyi burada ki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Avşa Adası Nasıl Bir Yer?

Avşa Adası harika koylar ile çevrili bir tatil merkezidir. Ada hem sakinliği hem eğlenceyi bir arada barındırmaktadır. Adanın Avşa bölümü daha çok disko ve barların bulunduğu eğlence merkezleri ile ün yapmıştır. Aynı zamanda sakinlik arayanlar için Avşa Yiğitler Köyü tam bir huzur merkezidir. 

Avşa Adası denizi nasıl?

Temiz deniz denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olan Avşa Adası plajlarının güzelliği ile de dikkat çekmektedir. Hızlı derinleşmeyen özelliği ile güvenle girilebilecek bir denize sahiptir. Haziran sonu Ağustos başı arasındaki bölümünde genelde ılık diyebileceğimiz bir su sıcaklığı varken yaz başı ve sonu daha serin bir denizle karşılaşabilirsiniz. Fazla tuzlu olmayan denizi çıktığınızda Ege ve Akdeniz gibi yapış yapış bir his bırakmaz.

Avşa Adası denize girilecek yerler ve plajlar listesine burada ki yazımızdan keşfedebilirsiniz.

Avşa Adası'nı kimler tercih ediyor?

Avşa Adası'nı önceleri sadece aileler tercih ederken son yıllarda popülaritesinin artması ile eğlence mekanları ile gençler arasında tercih edilir olmuştur. Adanın bir tarafı sakinlik ve huzur bir tarafı hareketli ve eğlence mekanları ile dolu olduğundan her türden insan için tercih edilir bir tatil merkezidir.

Avşa'da Kalınacak Yerler

Avşa otelleri, pansiyonları ve kiralık yazlıkları ile kalınabilecek bir çok konaklama tipine sahiptir.

Avşa ve Yiğitler bölgesinde özellikle denize yakın bölümlerde ücretsiz kahvaltı ve tam pansiyon seçenekleri ile rahat edeceğiniz fazla fiyatlı olmayan Avşa otelleri harika seçenek olabilir. Avşa otelleri herşey dahil konseptini genel olarak uygulamak ile birlikte bazı dönemsel kampanyalar olabilir. Avşa tatil fırsatlarını değerlendirmek için sitemizde ki fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Avşa sahil bölgesinde denize sıfır birçok otel bulunmaktadır. Bu oteller hem Avşa hem de Avşa Yiğitler Köyü bölgesinde denize sıfır otel bulmanız mümkün. Otellerin çoğunluğu kendine ait plaja sahip.

Avşa tatilinizde aileniz ile kalabileceğiniz temiz, mutfaklı ve genelde bahçe içindeki evlerden oluşan aile işletmeleri olan Avşa Adası pansiyonları ekonomik bir konaklama çözümüdür. Avşa merkezde daha ağırlıklı karşılaşacağınız pansiyonlar Deniz Mahallesinde ağırlıklı olarak bulunmaktadır.

Avşa Apartları kalabalık aileler için uygun bir konaklama seçeneği. Avşa apartları aileniz ile rahat edeceğiniz şekilde dizayn edilmiştir. Bağımsız bir tatil anlayışı ile tatil yapmak isteyenler ve kalabalık aileler için ideal olan Avşa kiralık yazlıklar ekonomik fiyatları ile Avşa Adasında bulunmaktadır.

Avşa Adası Yorumları Nasıl?

Balıkesir Avşa Adası yorumları incelendiğinde bir çok kişi tarafından olumlu olduğu görülmektedir. Bir çok tatilci tekrar Avşa Adasına geleceklerini belirtmişler. 

Avşa Adası Tatilinde Nereleri Gezelim?

Avşa’da tatil yaparken sadece denize girmek sizi kesmiyorsa gezebileceğiniz birçok yer var.

  • Adada doğa gezisi yapabilirsiniz.
  • Şarap fabrikalarını gezebilirsiniz.
  • Alibaba Türbesi’ni ziyaret edebilirsiniz.
  • Tekne turu ile Avşa koyları gezilebilir.

Avşa Adası'nda gezip görebileceğiniz bir çok alan bulunmakta. https://balnet.net/avsa-adasi-gezilecek-yerler sayfamızdan Avşa Adası'nda gezilmesi gereken yerleri anında keşfedin.

Tatil Boyunca Avşa Adası'nda Neler Yapılır?

Avşa plajları ve temiz denizin tadını çıkarın ve bol bol yüzün

  1. Çarşısında alışveriş yapmayı ihmal etmeyin
  2. Tekne turuna katılarak adanın etrafını ve komşu adaları gezin
  3. Eğlence seviyorsanız eğlence mekanlarındaki Avşa gece hayatı aktivitelerine katılın

Tatiliniz boyunca Avşa Adası'nda yapılacaklar listesine en detaylı şekilde burada ki https://balnet.net/avsa-adasi-ne-yapilir sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Bölgesine Yakın Konumlar

Avşa Adası bölgesine bağlı veya Avşa Adası bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Avşa Adası'ya Gidenler Yorumluyor

Avşa Adası'da yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Balıkesir / Avşa Adası / Avşa Yiğitler Köyü
"İşletmeciler Harika"
Geçen yaz tesis ile tanıştık. Daha önce farklı bir yere rezervasyon yaptırdık ama memnun kalmadığımız için çıkış yaptık. Aslında geri dönecektik ama internette bu sitede bu tesisi bulduk. İyiki de bulmuşuz. İşletme sahibi Ayşegül abla çok sıcakkanlı. Herşey mükemmeldi. Denizi çok güzel. Odalar tertemiz. Ayşegül abla bu sene yine geleceğiz :)
+ devamını gör
9.2
Balıkesir / Avşa Adası
"Bütçeye Uygun"
Eylül ayında tatil için gittiğim ve bu site sayesinde keşfettiğim aile apartı. Memnun kaldım.
+ devamını gör
7.7
Balıkesir / Avşa Adası / Avşa Yiğitler Köyü
"Altınkum Tatil Konakları"
Yemekleri çok güzel beğendim. Çalışanlar çok iyi başta Ramazan bey olmak üzere çok iyi bir çalışan herşey güzel emrinize sağlık.
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Avşa Adası
"Ay Işığı Apart"
Ayışığı apartta ailece, oldukça keyifli ve huzurlu bi tatil yaptık. Herşeyden önce böyle bi dönemde hijyen ve temizlik ön planda tutuluyor. Girdiğiniz andan itibaren apartta temizlik kokusu mevcut ve odaları tertemiz. İkinci bi vazgeçilmezi de manzarası, tüm Avşa'da konum ve manzara olarak bu kadar bütünleşmiş bir apart daha yok. Uyandığınızda tertemiz bir mavilik sizi karşılıyor. Sonuncusu ve en önemlisi apart sahipleri Işık hanım ve kardeşi oldukça sıcak ve samimi, tanıştığınız andan itibaren güven veren tavırları zaten tatilin başında huzurlu bi tatil olacağını size belli ediyor. Her ikisine de ilgi ve alakalarından ve bize bu keyfi sundıklarından dolayı ailem ve kendim adına çok teşekkür ederim. Avşa`daki tek adresim artık Ayışığı Apart. Seneye görüşmek üzere Avşa 😊👋
+ devamını gör