Balnet
Avşa Yiğitler Köyü

Avşa Yiğitler Köyü

   Yiğitler Köyü'nün turist çekmesindeki en önemli sebep dingin atmosferi ile birlikte yaklaşık 1,5 km'lik kusursuz kumsalı ve sakin denizi. Köy merkezinde yer alan Yiğitler Plajı ile birlikte bölgede yürüyerek ulaşılabilen farklı plajlar da bulunuyor. Adadaki en güzel plajlardan biri olan Altınkum Plajı, Yiğitler Köyü'ne yürüyerek yaklaşık 10 dakika, Kadınlar Plajı ve Tavşanlı Plajı ise Yiğitler Köyü'ne yürüyerek yaklaşık 15 dakika mesafede.  

Eski adı Araplar olan köyde önceleri Arapların oturdukları söyleniyor. Arap donanması, İstanbul'u 672 - 678 yılları arasında kuşatmış, bu süre zarfında Avşa'da da yaşamış hatta Arap büyüklerinden bazıları bu köyde kalmışlar. Daha sonraları Rumlar ve onlardan sonra Trakya göçmeni Türkler yerleşmişler. Şarapçılık, balıkçılık ve taşçılık gibi işlerle uğraşan köy halkının yaşam standardı yüksek.

Avşa Yiğitler Köyü Nerede ?

   Avşa Adası'nın merkeziyle birlikte en çok turist çeken diğer bir noktası Yiğitler Köyü. Adanın doğusunda, merkeze yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunan turistik köye minibüslerle kısa sürede ulaşmak mümkün. Yiğitler Köyü'ne, Erdek'ten deniz taksi seferleri de bulunuyor. Ayrıca Yiğitler Köyü'nde misafirlerini merkez iskelesinden alıp, yine merkez iskelesine bırakan tesisler de mevcut. 

Kimler Tercih Ediyor ?

Avşa Adası'nın özellikle yaz aylarında oldukça kalabalıklaşan, hareketli ve canlı bir hal alan merkezinden uzaklaşmak, daha sakin, sessiz bir ortamda denize girip, güneşlenmek ve tatil yapmak isteyenler Yiğitler Köyü'nü tercih edebilirler.

Avşa Yiğitler Köyü Nasıl Gidilir ?

Avşa Adasına Limandan ayak bastığınızda dilerseniz kendi aracınız ile yaklaşık 10 dakika mesefadedir. Adaya gemi ile araçsız ziyaret ediyorsanız, Liman kenarındaki taksiler vasıtasıyla Yiğitler Köyüne ulaşabilirsiniz

Avşa Yiğitler Köyü Kadınlar Plajı

Avşa Adasını ziyaret eden muhafazakar aileler genelde Yiğitler bölgesini tercih eder. Bu sebeple bayanların daha rahat denize girebildiği, özel olarak bir statüsü olmasada halk tarafından - KADINLAR PLAJI - olarak adlandırılmıştır. Köyün 2 önemli plajından biridir. Deniz ve koy çevresi doğal olarak korunaklı bir yer olmasından dolayı kapalı kadınların çok rahat denize girdikleri ve rahat ettikleri bir plajdır. 
Balıkesir'in de kapalı aileler için uygun birkaç plajından biridir.
Kadınlar plajına Nasıl gidilir.
Plaja yaz aylarında belirli araıklarla dolmuşlar kalkar. Yürüyerek gitmek isterseniz 10-15 dakina yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Avşa Yiğitler Köyü Satılık Evler

Adanın sakin dingin bölgelerinden biri olan Yiğitlerde genelde 3 katlı binalar mevcut. Özellikle yaz dönemi yazlıkçıların akın akın geldiği köy, dışarıdan gelenleri de yerleşme konusunda tercih ettiği bir bölge olmuş. Her gün artan SATILIK EV ihtiyacı bölgedeki Emlakçılardan Ev fiyatları konusunda bilgi alınarak gideriliyor.

Avşa Yiğitler Köyü Arsa 

Yiğitler köyü doğal güzelliklerinden dolayı her geçen gün ilgi gören ve bu ilgi sonucunda da sürekli büyüyen bir bölge. Bölgeye dışarıdan yaşanan göç yeni yapı ihtiyacını doğurmuş ve arsa talepleri bu doğrultuda artmıştır. Avşa Merkez'in haricinde bu bölgede de birkaç emlakçı hizmet vermektedir. 

Avşa Yiğitler Köyü Konaklama İmkanları

Avşa Yiğitler Köyü'te tatil yapmak isteyenlerin konaklama için tercih edebileceği çeşitli tipte tesisler vardır.

Avşa Yiğitler Köyü Bölgesine Yakın Konumlar

Avşa Yiğitler Köyü bölgesine bağlı veya Avşa Yiğitler Köyü bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Avşa Yiğitler Köyü'ye Gidenler Yorumluyor

Avşa Yiğitler Köyü'te yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Balıkesir / Avşa Adası / Avşa Yiğitler Köyü
"Ok Apart Pansiyon"
yıllardır gidiyorum çok memnunum tam bir aile tesisi
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Avşa Adası / Avşa Yiğitler Köyü
"Oya Apart"
Öncelikle oya hanıma ve hüseyin beye sıcak,samimi konuşmalarından ilgi ve alakalarından dolayı sonsuz teşekkürler bize ev konforu yaşattılar çok keyifli bir tatil geçirdik ferah odaları geniş mutfağı balkonu çamaşır makinesi eksiksiz kesinlikle gidip bu mükemmel insanlarla tanışıp konaklamalısınız
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Avşa Adası / Avşa Yiğitler Köyü
"Tek Aqua Parkına Sahip Motel ♥"
Motel gayet güzel aile moteli herkeze tavsiye ederim
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Avşa Adası / Avşa Yiğitler Köyü
"Mükemmel Bir Motel Bahar Motel Avsa"
Bahar Motel e ailemle haziran ayında geldik mükemmel bir aile ortamı sayesinde güzel bir tatil geçirdik bütün herkese tavsiye eder Bahar Motel ailesine teşekkür ederiz
+ devamını gör