Marmara Adası

Marmara Adası

Marmara Adası 10 adadan oluşur. En büyüğü Marmara Adasıdır. Bir diğeri Avşa Adası Marmara'ya bağlıdır. Küçük ve çok az yaşam olan Ekinlik Adası 3. adadır. Bilinen bir diğer adası da Paşalimanı adasıdır. 

Sakinliği, sessizliği ve yeşilliği ön plandadır. Hayat yavaş ilerler

Marmara Adası'nın merkezi dışında 5 tane yerlerim yeri vardır. Asmalı, Saraylar, Topağaç, Çınarlı Köyü ve Gündoğdu'dur. Adaya özgü ada çayı'nın ve ada dondurmasını yemeden dönmemelisiniz. Huzurlu bir tatil için deniz, kum ve güneş üçlemesinin bir arada olduğu, günbatımının eşsiz manzarasını, kartpostallardaki tablo misali yeşilini, serinlemek için denizin mavisiyle buluştuğu adrestir Marmara Adası. 

Otel Pansiyon ve diğer konaklamalar

Adada 50-60 kadar konaklama tesisi var. Bunların bazıları Merkez'de, merkeze yakın olan Aba Plajında, Saraylar bölgesinde ve Çınarlı Köyündedir.
 Tesislerin 20 kadarı otel, diğerleri pansiyon ve apart kategorisindedir.  Adada genelde yarım ve tam pansiyon öğün seçeneği ile tatil yapabilirsiniz. Herşey dahil otel yoktur.  
Oteller   Pansiyonlar

Nasıl Gidilir ?

 Adaya ulaşım Tekirdağ ve Erdek'ten deniz yoluyla sağlanmaktadır.

Marmara Adası Hangi ile Bağlı ? 

Marmara Adası Türkiye'de insan yerleşimi olan birkaç adadan biridir. Marmara Denizi'nde Balıkesir ilinin bir ilçesidir.

Ne Yapılır

Mutlaka aracınız ile gelin. Plajlarında Marmara denizinin serin sularında tatilin keyfini çıkarın.  Yapılacaklar listesine göz atın


 

Marmara Adası Bölgesine Yakın Konumlar

Marmara Adası bölgesine bağlı veya Marmara Adası bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Marmara Adası'ya Gidenler Yorumluyor

Marmara Adası'da yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Balıkesir / Marmara Adası
"Güzel Bir Tatil İçin Adasu Otel"
İstanbula yakın ama bir okadar da uzak, tatil ve dinlenmek için kaçabileceğimiz yeni evimiz. Odaları konforlu, geniş bir bahçeye sahip, kahvaltısı anne evindeki gibi 🥰 otelin işletmecileri Zarife hanım ve Bahar sizi aileden gibi hissettiriyor 🥰 Kesinlikle tekrar tekrar gidilmeli 👍 e daha ne duruyoruz hadi gidelim. Bahar’cım tekrar geliyorum 😂
+ devamını gör
9.5
Balıkesir / Marmara Adası
"İstanbula Yakın Mükemmel Doğa Ve Deniz"
Hafta sonu için gitmiştik. Çok güzel ve dinlendirici iki gün geçirdik. Çok güler yüzlü ve ilgililer. Odalar ve banyo gayet temiz. Adaya ilk defa gittim ve çok güzel bir doğası var özellikle trekking için mükemmel.
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Marmara Adası
"Adasu Otel"
Çok güzel bir otel. Odalar pırıl pırıl, mis gibi kokuyor. Bahçede güzel vakit geçirdik. Sabah kahvaltısı ağaçların altında açık alanda oluyor, kullanılan ürünlerde oldukça kaliteli genelde ev yapımı ürünler ve kendi bahçelerinin ürünlerini kullanıyorlar, bizi en çok bu tarafı etkiledi. Samimi bir ortamı var. Biz çok memnun kaldık. Özellikle sakinlik ve huzur arayanlara şiddetle tavsiye ederim.
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Marmara Adası
"Buyuk Bahçeli Muhteşem Kahvaltılı"
Yeni açılmış tertemiz, sakin, kafa dinlemelik bir otel. Çocuklu aileler için cok uygun, içinde salıncaklar, hamaklar ve kocaman bir trambolin var. Kahvaltısı baya iyi. Sahipleri cok ilgili ve güler yüzlü. Denize çok yakın, plajın hemen girişinde. Bahçesi büyük, çocuklar bahçede çok eğlendi. Kahvaltı ederken yanımızda tavşanlar ördekler geziyordu. Biz çok rahat ettik. Tavsiye ederim
+ devamını gör