Balnet

Türkiye Kamp Alanları

Yükleniyor..
Kriterlerinize uyan 3 tesis bulundu.
Filtrele

Tatil için geleneksel olarak insanlar otel, pansiyon ve apart seçeneklerini değerlendirir. Bu tesisler farklı beklentilere sahip kişiler için hem konum hem de olanaklar anlamında çok sayıda imkan sunabilir. Bununla birlikte, son yıllarda alternatif tatil arayışları da yoğunluk kazandı. Doğayla iç içe ve daha sakin bir tatil isteyen kişiler kamp çadır tercih ediyor. Çadır kamp alanları çadırlarıyla gelen kişilerin konaklayabildiği güvenli yerler olarak öne çıkıyor. Aslında bir çadır tatili için belli bir yer bulmak zorunda değilsiniz. Ancak dağ gibi alanlarda kamp çadır seçeneği söz konusu olunca güvenlik endişelerini beraberinde getirir.

Türkiye Karavan Kamp Yerleri

Ayrıca tatiliniz sırasında yeni insanlarla tanışmak bir önceliğiniz olabilir. Bunun için, sizin gibi alternatif tatil arayışında olan kişilerle yakın olmak isteyebilirsiniz. Çadır kamp yeni başlayanlar için zorlayıcı olabilir. Bu yüzden bu alanlarda başlamak doğru bir adım olacaktır. Açık havada harika bir gün geçirmek hem macera hem de eğlenceyi bir arada yaşayabileceğiniz bir tatil deneyimi sunar. Gerekli hazırlıkları yaptığınız takdirde herhangi bir sorunla karşılaşmadan çadır kamp tatili yapabilirsiniz. Önceden bu konuda bir bilgi ve deneyiminiz yoksa çadır kamp tatili yapan kişilerden tavsiye alabilir, onların söyleyeceklerini dikkate alarak tatilinizi daha rahat bir biçimde geçirebilirsiniz. İster yeni ister deneyimli bir kampçı olun, çadır kamp tatilinizin en iyi şekilde geçmesi için uygun bir alan seçmenizin önemi büyüktür.

Çadır Kamp Alanları

Çadır kamp, aileniz ve arkadaşlarınızla ya da tek başınıza tatil yapmanın harika bir yoludur. Türkiye’nin birçok bölgesinde, kırsal alanlarda, milli parklarda veya başka yerlerde çadır kamp yerleri bulunur. Buralarda evinizin arka bahçesinde olma rahatlığıyla kamp yapabilirsiniz. Ancak evinizin arka bahçesinden farklı olarak birçok doğal güzelliğe yakın bir yerde konumlanmış olursunuz. Altınoluk otel, pansiyon ve apart tesislerinin yanı sıra alternatif tatil için de uygun bir destinasyondur. Altınoluk çadır kamp  alanları çadır kamp tatili yapmak isteyen kişiler için birçok yere sahiptir. Assos çadır kamp tatili için yer arayanların sıkça tercih ettiği bir başka rotadır. Tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan bölgede hem macera dolu bir kamp çadır tatili yapabilir hem de yeni insanlarla tanışarak sosyalleşebilirsiniz. Çadır kamp alanları deyince akla gelen bir diğer bölge ise Burhaniye Ören’dir. Burhaniye Ören çadır kamp tatili yapmayı hedefleyen kişilerin özellikle yaz aylarında tercih ettiği bir bölgedir. Burada hem denize yakın olmanın avantajlarını kullanabilir hem de gününüzün bir kısmını orman ve milli park gibi alanlarda geçirerek doğayla iç içe unutulmaz bir tatil tecrübesi yaşayabilirsiniz. Bir diğer çadır kamp rotası ise Küçükkuyu’dur. Küçükkuyu çadır kamp alanları tarih ve doğayı iç içe sunan bir alandır. Çadır kamp alanları için her yıl burayı yerli ve yabancı binlerce kişi tercih eder. Siz de onlardan biri olduğunuzda çadır kamp tatilinizi eşsiz bir deneyime dönüştürebilirsiniz.

Çadır Kamp Yerleri ve Fiyatları

Çadır kamp alanları aynı amaçla bir araya gelen kişilerin birlikte hoşça vakit geçirebildiği, doğanın kalbinde yer alan bölgelerdir. Kampların çoğunda piknik masası, arabanızı park edeceğiniz bir yer ve çadırınızı kurabileceğiniz bir yer bulunur. Birçoğunda ortak banyo ve akan su vardır. Çadır kamp yapma hem heyecan verici hem de huzur dolu bir aktivitedir. İlk kez kamp yapıyorsanız, çadır kamp malzemelerinden bazılarını ödünç almak veya kiralamak en iyisi olabilir. Daha deneyimli bir kampçı olduktan sonra malzemelerden bir kısmının ihtiyaçlarınızı karşılamada ikincil önemde olduğunu görecek ve belki de bunları sonraki kampınızda getirmeyeceksiniz. Çadır kamp için hazırlık yaparken, önemli bir şeyi unutmadığınızdan emin olmak için kullanışlı bir çadır kamp kontrol listesi kullanmalısınız. Çadır kamp yerleri fiyatları kendi çadır ve ekipmanlarınızı getirip getirmemenize göre değişkenlik gösterir. Kendi ekipmanlarınızı getirirseniz çadır kamp için ekstra ödeme yapmanıza gerek kalmaz, yalnızca işgal edeceğiniz alanın ücretini ödersiniz. Çadır kamp yerleri fiyatları orada çadır ve ekipman kiralamanız halinde biraz yükselebilir. Ancak kendi bütçenize uygun çadır kamp yerleri bulabilirsiniz. Bunun için internette kısa bir araştırma yapmanız dahi yeterli olacaktır. Sayfamızı inceleyerek size en uygun çadır kamp alanlarını bulabilir, beklentilerinize en uygun yeri seçerek burada sevdiklerinizle birlikte hoşça vakit geçirebilirsiniz.