Balnet

Muhafazakar Oteller '2021' Helal Otel Fiyatları

Yükleniyor..
Kriterlerinize uyan 30 tesis bulundu.
Filtrele

Muhafazakar Oteller Hakkında

İslami tatil, İslam kurallarına uyan Müslüman ailelere yönelik gelişen bir turizm alt kategorisidir. Bu kategoride helal turizm adında bir kavram gelişmiştir. Bu kavrama göre turizm sektöründe verilen hizmetlerin helal, yani İslami emir ve yasaklara uygun bir şekilde verilmesi amaçlanır. Alkol, kumar, domuz eti gibi İslam dininin yasakladığı konular turizm hizmetleri arasında yer almaz. Burada konaklayan misafirler bu tür faaliyetlere katılmadığı gibi bu faaliyetler tesiste de yer almaz. Standart otellerde muhafazakar tatil tercih edenler için çok geniş seçenekler sunulabilir.

Ancak İslami oteller tümüyle aynı talep ve beklentilere sahip muhafazakar misafirler için özel tasarlanır. Yani bu tesislerde helal olarak adlandırılan hizmetler bir alternatif olarak sunulmaz. Bunun yerine, herkese aynı şekilde helal olarak nitelendirilebilecek bir servis anlayışı yapılır. İslami oteller standart otellerden farklı olarak günün hiçbir saatinde alkol servisi yapmaz.

Talep halinde dahi alkol servisi almanız mümkün değildir. Alkolün yanı sıra başka alanlarda da muhafazakar oteller özel şartlara sahiptir. İslami tatil son yıllarda dünyanın birçok bölgesinde olduğu gibi ülkemizde de hızla gelişen bir alandır. Muhafazakar tatil arayışında olan konuklar için özel hizmetler sunan alkolsüz herşey dahil oteller, İslami hassasiyete sahip kişilerin rahatlıkla tatil yapabilmeleri için çok sayıda imkan sunmaktadır. İslami tatil köyleri dini gereklilere uygun bir şekilde tatil yapmak için standart otellerdekine benzer hizmetler geliştirerek misafirleri için en yüksek servis kalitesiyle sunar.

Müslüman turistler ve muhafazakar tatil tercih eden yerli misafirler diyet, kıyafet veya ritüeller açısından ihtiyaçlarını karşılayan yerler aramaktadır. Alkol, domuz eti, çıplaklık ve kumar gibi İslami açıdan yasak sayılan durumlar mutaassıp oteller için yasak alanlarıdır. Ayrıca farklı bütçe gruplarına uygun ucuz İslami oteller de bulunur. Sayfamızda bulunan İslami tatil imkanı sunan otelleri inceleyerek size en uygun tesisi görüntüleyebilir ve tatilinizi şimdiden planlayabilirsiniz. 

İslami Oteller

Tatil artık hemen hemen herkesin yılın hangi dönemi olursa olsun tercih ettiği bir alışkanlıktır. Tatilin alışkanlık haline gelmesiyle birlikte birçok kişi kendi talep ve beklentilerine uygun tatil seçeneklerinin arayışındadır. Standart tatil paketleri söz konusu olduğunda deniz, kum, güneş üçlüsünden oluşan yaz tatili seçenekleri genellikle popülerdir. Bununla birlikte, yılın her döneminde tatil imkanı sunan tesisler de vardır. Tatilini dini inançlarının gereklerine göre yapmak isteyen kişiler ve aileler de İslami tatil için uygun seçenekleri araştırmaktadır. İslami otel tesislerinde erkekler ve kadınlar için ayrı yüzme havuzları, spa salonları ve masaj tesisleri vardır. Türkiye, Malezya, Endonezya ve daha birçok ülke, muhafazakar turistlerin dini inançlarına uygun olanaklar rahatça tatil yapacağı muhafazakar oteller ile öne çıkmaktadır. Bununla birlikte Türkiye, bu alanda en çok öne çıkan ülkedir. Ülkemizde İslami tatil imkanı sağlayan çok sayıda İslami otel bulunmaktadır. Kampanyalı muhafazakar oteller tatillerini bu şekilde yapmak isteyen kişiler ve aileler için kolaylık sağlamaktadır. Helal oteller konusunda uluslararası kabul görmüş bazı standartlar bulunur. İslami tatil köyleri aynı zamanda alkol veya domuz eti ürünlerinin servis edilmediği, namaz zamanlamalarının duyurulduğu ve isteğe bağlı olarak dini programların yayınlandığı paketler de sunmaktadır. İslami oteller listesi bu özelliklere sahip İslami oteller hakkında detaylı bilgiler sunar. Siz de, beklentilerinizi karşılayan en iyi muhafazakar oteller arasından seçiminizi yaparak sevdiklerinizle birlikte keyifli bir tatil planlayabilirsiniz.

İslami Tatil Yerleri

Özellikle Ortadoğu'daki helal turizmde tesettür otel, alkolsüz oteller ve dini oteller gibi tesisler anlamında ciddi bir potansiyel bulunmaktadır. Bu potansiyelde ülkemizin de payı büyüktür.  Türkiye’deki en iyi muhafazakar oteller yemek için İslami emirlere göre kesilmiş helal et kullanmaktadır. Ayrıca alkol servisi günün hiçbir bölümünde yapılmamaktadır. Diğer Müslüman çoğunluklu ülkelerden gelen turistlerin ihtiyaç duyabileceği çeviri hizmetleri ve diğer yardımları sağlamak için İslami oteller yerel dillere ve geleneklere hakim personellere de sahiptir. Muhafazakar tatil seçenekleri söz konusu olduğunda standart tatil alanlarında olduğu gibi burada da ülkemizde Ege bölgesi öne çıkmaktadır. Edremit, Burhaniye Ören ve Ayvalık’ta bulunan Ege İslami oteller, İslami standartlara göre dizayn edilmiş tatil programları sunmaktadır. İslami tatil köyleri muhafazakar tatil anlayışına göre bir tatil isteyenlerin gözdesidir. Edremit sahip olduğu eşsiz doğal güzelliklerle tatil için her yıl yerli ve yabancı binlerce misafiri ağırlamaktadır. Edremit’te standart otellerin yanı sıra muhafazakar tatil için de çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Farklı bütçe gruplarına hitap eden çok sayıda İslami otel seçeneği bulabilirsiniz. Bulunduğu konumun yanı sıra verdiği hizmetler de İslami otel tesislerindeki fiyatlandırmayı belirler. Ancak Ege İslami oteller hemen hemen her bütçe grubu için alternatiflere sahiptir. Beklediğiniz hizmetleri önceden belirlerseniz size hem maddi açıdan hem de hizmetler anlamında en uygun İslami oteller listesi oluşturabilir, bunlar arasından sevdiklerinizle birlikte tercih yapabilirsiniz. Ayvalık’ın yanı sıra Burhaniye Ören ve Ayvalık’ta yer alan alkolsüz herşey dahil oteller ile siz de ailenizle birlikte keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Burhaniye Ören sakin ve huzurlu bir tatil isteyen kişilerin gözdesi olmuştur. Özellikle son yıllarda bu amaçla gelen turistlerin büyük beğenisini kazanan Burhaniye Ören bölgesinde İslami tatil imkanı sağlayan onlarca tesis bulunmaktadır. Sayfamızda listelenen tesislere göz atarak siz de beklentilerinize en uygun İslami oteller hakkında bilgi alabilir, bundan sonra tercihinizi yapabilirsiniz. İslami oteller konusunda bir diğer popüler rota ise Erdek’tir. İsmini taşıyan körfezi ile büyüleyici bir doğal güzelliğe sahip olan Erdek’te muhafazakar oteller İslami tatil beklentinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Siz de ailenizle birlikte unutulmaz bir tatil yapmak için Ege İslami oteller seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.