Balnet
Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Assos Denize Sıfır Oteller ve Pansiyonlar

Yükleniyor..
Assos'ta kriterlerinize uyan 119 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Assos Denize Sıfır Oteller Hakkında

Assos tarihin kurulan ilk modern şehirlerinden biridir. Yunan şehir devletlerinin en ileri ve en merkezi kentlerinden biridir. O zamanların her şehrinde bir devlet otoritesi olduğu için ‘şehir devletleri’ kavramı ortaya çıkmıştır. Genelde Yunan şehir devletleri denize kıyısı olan yerleşim yeri olmaya müsait coğrafyadan seçilirdi. Assos hem Asya’ya hem de Avrupa’ya denizden bağlantı sağlayabildiği için doğal güzelliğinin yanı sıra bir nevi stratejik bir önemi de vardı. Felsefenin ilk ortaya çıkış yeri, Aristo’nun kurduğu felsefe okullarının temeli de bir nevi burada atılmıştır. Assos hem ticaret hem de kültürün merkezi konumuna gelmiş ve bugün de tarihsel kimliğini ve önemini kaybetmeden varlığını devam ettirmektedir.

Günümüzde Assos Antik Kent kimliğiyle kültürel turizmin mihenk taşlarından biridir. Yerli yabancı turizme büyük katkılar sağlayan yerleşke bugün konaklama tesislerinin çeşitliliği ve kalitesi ilde de kendinden sık sık söz ettirmeyi başarabilen turizm yörelerimizden biridir. Assos deniz seviyesinden 250 metre yükseğe kurulmuştur. Denize hâkim bir yeri ile eşsiz doğa manzarasını birlikte tatilcilere sunması Assos’u tatil için vazgeçilmez yerlerin arasına sokmuştur. Assos’ta tatil çok farklı atmosferde geçer. Bunun sebebi sahip olduğu tarihsel zenginliklerinden kaynaklanmaktadır. 
Son zamanlarda diğer tatil yörelerine örnek teşkil edecek kadar konaklama çeşitleri ve kalitesi ile en üst sıralara tırmanmıştır. Assos denize sıfır otel konusunda özellikle fark yaratmayı başarmıştır. Antik kentin değerini bilen, dikkatli ve planlı bir yapılaşma ile korunan tarihi zenginliklerin atmosferinde Assos’ta denize sıfır otel de kalmanın bir ayrıcalık olduğunu ancak bu deneyimi yaşayanlar bilir. Tarihin ve tarihi eserlerin zenginliğinin farkında olarak, tanıyarak ve hissederek Assos’ta denize sıfır otel de kalmak gerçekten insana çok farklı duygular yaşanmasına neden olur. Tarih insana bir şey katar mı tatil için? Assos’un denize sıfır otelleri ve tesislerinde birkaç gün kaldığınızda bunu anlayabilirsiniz?

Assos Antik Kentte Tatil Yapmak Ayrıcalıktır

Tatil yapmak artık insanlarımızda bir istekten öte bir ihtiyaç halini almıştır. İnsanlar zevklerine göre ve tatildeki beklentilerine göre tatil planlamalarını yaparlar. Buna göre araştırma yapıp nasıl bir tatil formatı istiyorlarsa ona göre yer ve tesis seçerler. Bu tercihlerini yaparken içinde sadece deniz, eğlence, dinginlik ve sakinlik mi olacak ya da hem bunları yaşayıp hem de kültürel anlamda fikir dünyalarına değer katacak yerler mi tercih edilecek gibi konular düşünülüp karar verildikten sonra planlama sonlandırılır. Bütün planlamaların hepsi tek bir tatil yerinde karşılamak için yeterli olacak yer Assos olduğu anlaşıldığında tatilcilerin tercihi haline geliyor. Hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle insanları büyüleyen Assos antik kenti tatilcilerin beklentilerini sonuna kadar karşılayabilecek otellere sahiptir. Assos’ta denize sıfır oteller özellikle verdiği hizmetler ve doğanın sunduğu görsel güzellikler ile adeta rüya gibi bir tatil geçirebilme imkânı sağlar insanlara. O yüzden evet Assos’ta denize sıfır otellerin birinde tatil yapmak gerçekten insanı ayrıcalıklı kılar.

Assos Antik Kentte Deniz Sıfır Oteller Pahalı mıdır?

Kesinlikle hayır pahalı değildir. Fiyat kıyaslaması yaptığınızda ölçü çok önemlidir. Nerenin hangi kalitedeki oteline göre kıyaslama yaptığımız çok önemlidir. Akdeniz bölgesindeki otellerle kıyaslayacaksak Assos denize sıfır otel konusunda fiyat bakımından gerçekten çok avantajlıdır. Konaklama tesislerinin kalitesi bakımında Assos birçok turizm bölgesinden açık ara öndedir diyebiliriz. Her kesimden ve her bütçeden insanların rahatlıkla tatil yapabileceği tesislerin sayısının her geçen gün artması Assos’un bu konuda ne kadar başarılı olduğunun göstermektedir.