Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Çanakkale Otelleri Listesi - 2021 Tüm Otel Fiyatları

Yükleniyor..
Çanakkale'de kriterlerinize uyan 477 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Çanakkale Otelleri

Çanakkale, Marmara Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Bazı ilçeleri, Ege Bölgesi içerisinde de yer almaktadır. Genel olarak, topraklarının büyük bir çoğunluğu, Marmara Bölgesi’nde yer almaktadır. Çanakkale, muhteşem doğası ve denizi ile tatil yapılacak yerler içerisindedir. Ancak, Çanakkale’nin tek özelliği elbette bu değildir. Çanakkale’ye anlam katan özelliklerin başında, Milli Mücadelede,  verdiği kahramanlıklar gelir. 18 Mart 1915 yılında bir tarih yazan Türk Milleti, bu destanı Çanakkale topraklarında gerçekleştirmiştir.

Çanakkale’nin Tarihteki Önemi

Çanakkale, çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir ilimizdir. Filmlere konu olan meşhur Truva Atı, bu ilimizde yer alır. Helenistik dönem kalıntıları ve çok sayıda uygarlığın izlerini, bu topraklarda görmek mümkündür. Çanakkale’nin Türk Tarihi’ndeki yeri de apayrıdır. Her Türk gencinin görmesi gereken yerler içerisindedir. Bu nedenle, ailecek yapılacak kültür turları içerisinde, Çanakkale öncelikli gelecek yerler içerisindedir. Özellikle, Abide, Şehitlik, gezilmesi gereken yerler içerisindedir. Gezmek, görmek isteyen kişiler için, Çanakkale otelleri fiyatları bakımından da çeşitlilik göstermektedir.

Çanakkale’de Görülmesi Gereken Yerler

Çanakkale, ismi ile anılan Çanakkale Boğazı’nda yer alan ilimizdir. Çanakkale’de gezilecek çok fazla yer bulunmaktadır. Deniz tatili yapmak isteyenler için, uçsuz bucaksız plajları bulunan ilin, tarihi yerleri de öne çıkmaktadır. Deniz tatili düşünenler için, çok sayıda alternatif bulunur. İlk akla gelenleri de şunlardır:
•    Güzelyalı Plajı
•    Kabatepe Kumsalı
•    Assos Limanı
•    Dardanos Plajı
•    Habbale Plajı
Masmavi denizi, geniş kumsalları ile tercih edilecek yerler arasındadır. Burada, uygun Çanakkale otelleri herkes için farklı alternatifler sunacaktır.

Çanakkale’nin Tarihi Güzelliklerini Yakından Tanımak İsteyenlere Öneriler

Çanakkale’nin tarihi güzelliklerini yakından tanımak isteyenler için de farklı gezi rotaları bulunmaktadır. Özellikle, Milli Mücadelenin izlerini taşıyan ilde, Şehitlik, Namazgâh Tabyası, Askeri Müze ilk akla gelenlerdir. Roma ve Helenistik Çağa ait izleri görmek isteyenler için de müzeler bulunmaktadır. Truva Antik Kenti, Truva Heykeli, Troya Müzesi, Zeus Altarı ilk akla gelen yerler içerisindedir. Kültür turu yapmak isteyenler için, açık hava ve kapalı alan müzeleri de tercih edilecek yerler içerisindedir. Gerek kültür turu gerekse dinlenme maksatlı yapılacak tatillerde, ucuz Çanakkale Otelleri arayanlara farklı seçenekler sunulmaktadır.

Çanakkale’de Sessizlik Arayanlara Öneriler

Çanakkale’de sessizlik arayanlara öneri, Assos kıyılarında yapılacak tatildir. Kaz Dağları’ndan kıvrıla kıvrıla inildikten sonra, Ayvacık’a bağlı şirin sahil köylerinden biridir. Karşısında, Midilli Adası yer almaktadır. Sessiz, sakin atmosferi, masmavi denizi ile huzurlu tatil yapmak isteyenlere önerilecek yerler arasındadır. Yeni evlenen çiftlere de balayı otelleri açısından, uygun seçenekler sunar. Ayrıca, farklı konseptlerde şık butik oteller de bulunmaktadır. Burada, Tarihi Assos Kenti ziyaret edilebilir. Biraz yukarıda yer alan Behramkale gezilebilir. Farklı balık çeşitleri ve türlü mezeleri ile tercih edilecek yerler arasındadır. Assos, gün batışının en güzel izlendiği yerler içerisinde yer almaktadır.

Çanakkale Civarındaki Adalar

Çanakkale’ye bağlı, Bozcaada ve Gökçeada son dönemlerde, oldukça turist ağırlayan adalar konumundadır. Her iki adanın da mübadele öncesinde Rum ağırlıklı nüfusu bulunmakta idi. Bu nedenle adada Rumlardan kalan çok sayıda, eski taş evler ve kalıntılar yer alır. Mübadele sonrası Balkanlardan gelen vatandaşlarımız ile Türk nüfusu oluşmuştur. Yörenin kendine has lezzetleri, üzüm bağları meşhurdur. Bozcaada, taş sokakları ve plajı ile öne çıkan huzurlu tatil mekânlarındandır. Bozcaada Akvaryum Koyu, mutlaka görülmesi gereken yerler içerisindedir. Mavinin her tonuna rastlamak mümkündür.
Gökçeada ise, serin havası ile deniz sporlarını yapmak isteyenler için önerilir. Dalış sporları, deniz sörfü için farklı alternatifler sunacaktır. Çanakkale, doğası, tarihi ve ilçelerinin güzelliği ile gezilecek yerler arasında, ilk sıralarda yer alacaktır.

Çanakkale Otelleri Sık Sorulan Sorular
Çanakkale'deki havuzlu oteller hangileri?
Çanakkale'de havuzlu otellerden bazıları: Bungalow Hotel Crpdm, Atila Motel, İda Tur Motel. Tam liste: Çanakkale Havuzlu Oteller
Çanakkale'de denize sıfır oteller hangileri?
Çanakkale'deki denize sıfır otellerden bazıları: Kardelen Çamlık Pansiyon, Hotel O2, Özlem Motel Montenegro. Tam liste: Çanakkale Denize Sıfır Oteller