Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Foça Otelleri Listesi - 2021 Tüm Otel Fiyatları

Yükleniyor..
Foça'da kriterlerinize uyan 65 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Foça Otelleri Hakkında

Antik Yunan efsanesine göre çok uzun zaman önce kurulmuş olan yerleşim yeri ismini denizinde oldukça rastlanan fok balığından (Phokaia) almakta. Günümüze Foça olarak gelmiş. Aiollar tarafından M.Ö 11.yüzyılda kurulan kentin yerlileri, tarihte altın-gümüş karışımını kullanarak ‘elektron’ sikkeyi tarihte ilk basan toplum ünvanına sahip. 13.yüzyılda Çaka Bey tarafından alınmış ve onun yönetimine verilmiştir.
Yeni Foça Otelleri  Eski Foça Otelleri

Daha sonra Saruhanoğulları Beyliği’nin yönetimine geçen Foça, 1455 yılında Osmanlı Devleti padişahı II.Mehmed tarafından büyük fetihten sonra alınarak Osmanlı topraklarına dahil edilmiştir. Bu gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmış olduğundan dolayı Foça önemli bir arkeolojik merkez haline gelmiştir. 1953 yılından beri yapılmakta olan kazılarda bir çok tarihi eser bulunmuştur.

Foça, İzmir ilinin kuzey bölgesinde bulunan bir sahil ilçesidir. İlçenin kuzey tarafında Çandarlı, güney tarafında İzmir Körfezi, doğusunda Menemen, batısında ise Ege Denizi bulunduğundan üç tarafı denizlerle çevrili bir yarımada üzerine kuruludur. İzmir merkeze 70 kilometre uzunluğunda bir karayolu ile bağlanmaktadır.

Toplu taşıma ve alternatifleri ile ulaşım mümkün olmaktadır. İlçenin karşı tarafında bulunan adalar, Foça’yı doğal liman olma özelliğine taşımıştır. Her mevsim esen batı ve poyraz rüzgârlarına rağmen İzmir ili içinde en az yağış alan ilçelerden biri olması ise turizmin gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. Sene içerisinde Temmuz ve Ağustos ayları diğer aylara göre daha sıcak geçmektedir. Ege’de bulunan ve eski dokusunu korumakta olan nadir sahil yerleşimlerinden biridir. Eski Foça ve Yeni Foça olmak üzere iki bölümü bulunmaktadır.

Mavinin ve yeşilin bolluğu ile birlikte sahip olduğu otellerin kalitesinin her geçen gün artması turizmi canlandıran en temel etkendir. Foça’nın en önemli geçim kaynakları balıkçılık ve turizmdir. Bu nedenle konaklama tesisleri her geçen gün daha yoğun şekilde faaliyet göstermektedir. Foça otelleri bölgenin en canlı turizm tesisleri arasında yer almaktadır.

Foça’da Yaşam

Dar sokaklarında turist çocukların koşuşturduğu, balıkçı teknelerinin ardında mavinin her tonunun içinizi ısıttığı, sahilinden otellerine, otellerinden çarşısına insanların hep güler yüz saçtığı, farklı kültürlerin, farklı insanların, farklı medeniyetlerin bir araya geldiği ve çoğunlukla bir sorun yaşamadığı, küçük ama çok sıcak bir ilçedir Foça. Foça’nın en önemli geçim kaynakları balıkçılık ve turizmdir. Bundan dolayı Foça otelleri konaklayanlarına taze balık sunma imkanına sahip.

Otelin restoranında yada istediğiniz bir balık restoranında denizden yeni çıkmış tazecik balıkları tüketmek mümkün. Üstelik balıkçılar ile anlaşıp tekne turu yapmak veya onlarla birlikte balık tutmak da yapılabilen aktivitelerden. Turizm sektörü önemli bir geçim kaynağı olduğundan dolayı insanlar ziyaretçilere önem vermekte. Foça halkı turistlere alışkın olduğu gibi onlara yardımcı da olmakta. Yöre insanı ilçenin tarihine de oldukça hakim. Foça’da soylarının tükenmesinden korumak amacıyla devletin ve üniversitelerin araştırma merkezleri bulunuyor.

Foça’da uzun süredir yapılmakta olan festivaller son yıllarda Uluslararası boyuta ulaşarak birçok ziyaretçinin uğrak yeri olmuştur. Foça otelleri de bu ziyaretçilere daima kapısını açık tutmuştur. Eğlenmek için gelen bu ziyaretçiler festivalin tadını çıkarırken aynı zamanda tercih ettikleri Foça otelleri onlara hem her bütçeye uygun fiyatları hem de sunduğu imkanlarla daha da konforlu bir tatil vadediyor.

Foça otelleri ziyaretçileri denize girip güneşlenerek yazın keyfini çıkarmakla birlikte Foça’nın tarihi güzelliklerini keşfedebiliyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Foça, bu medeniyetlerin izlerini taşımakta. M.Ö 11.yüzyıldan günümüze kadar gelen sürecin birçok kalıntısı mevcut. Hem tarihi hem konforlu bir tatil yapıp denize doymak isteyenler için Foça otelleri biçilmiş kaftan.  Tüm dünyadan gittikçe artarak ziyaretçi akınına uğrayan Foça ilçesi ve Foça otelleri ziyaretçilerini bekliyor.

Foça Otel Fiyatları

Foça’da bulunan otel fiyatları, otelin sunduğu aktivitelerin çeşitliliğine göre değişmektedir. Ancak müşteri memnuniyeti ön planda tutulduğundan dolayı sunduğu imkanlara kıyasla Türkiye geneline oranla verilen paranın hakkını fazlasıyla verebilmektedir. Foça otelleri, tatilini Foça’nın doğal güzelliklerinde geçirmek isteyen ziyaretçiler için özel indirimler sunmaktadır.

Bu otellerde çiftlere özel oda seçenekleri sunulduğu gibi ziyaretçiler için ücretli veya ücretsiz aktiviteler de bulunmaktadır. Fiyatlar değişmekle beraber her keseye hitap edebilecek çeşitli oteller bulunmaktadır. Kahvaltıyı ücretsiz sunan oteller çoğunluktadır.

Foça otelleri, tarihi güzellikleri keşfetmek isteyen ziyaretçilerinin konforlu ve keyifli vakit geçirmelerine olanak sağlamak için her geçen yıl daha kaliteli hizmet vermektedirler. 

 

Foça Balayı Otelleri 

Foça, İzmir ilinin kuzey tarafında bulunan bir sahil ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Çandarlı, güneyinde İzmir Körfezi, doğusunda Menemen, batısında Ege Denizi bulunduğundan üç tarafı denizlerle çevrili bir yarımada üzerine kuruludur. İzmir merkeze 70 kilometre uzunluğunda bir karayolu ile bağlanmaktadır. Toplu taşıma ve alternatifleri ile ulaşım mümkündür. İlçenin karşı tarafında bulunan adalar, Foça’yı doğal liman olma özelliğine taşımıştır. Her mevsim esen batı ve poyraz rüzgârlarına rağmen İzmir ili içinde en az yağış alan ilçelerden biri olması turizmin gelişimine katkı sağlamaktadır.

Sene içerisinde Temmuz ve Ağustos ayları diğer aylara oranla daha sıcak geçmektedir. Ege’de bulunan ve eski dokusunu koruyabilen nadir sahil yerleşimlerinden biridir. Eski Foça ve Yeni Foça olmak üzere iki bölümü bulunmaktadır. Mavinin ve yeşilin bolluğu ile birlikte sahip olduğu otellerin kalitesinin her geçen gün artması turizmi canlandıran en temel etkendir. Foça’nın en önemli geçim kaynakları balıkçılık ve turizmdir. Bu nedenle konaklama tesisleri her geçen gün daha yoğun şekilde faaliyet göstermektedir. 

Foça’da Balayı

Düğün telaşı bittikten sonra, o yorgunluğu güzel bir tatille atmak hem gelin hem de damat için oldukça önemlidir. Kimilerine göre evliliğin en güzel kısmı olduğu söylenen balayı için ülkemizde ve yabancı ülkelerde pek çok seçenek bulunmaktadır. Balayı yerini belirlemede en önemli etkenler bütçe ve eşlerin birlikte huzurlu vakit geçirmesini sağlayan doğal ortamdır. Foça, balayı çiftlerinin aradığı huzurun ve sakinliğin tam merkezidir.

Gelin ve damat kendilerini dünyanın karmaşasından soyutlayıp birlikte geçirecekleri bir ömrün temellerini atabilirler. Foça balayı otelleri, çiftlere sunduğu manzaralarla ve özel imkânlarla çokça tercih edilmektedir. Örneğin tekne turları, motosiklet veya araba turları ile çiftlerin baş başa romantik anlar geçirmesine olanak sağlar. Oteller bu konuda birbirleriyle adeta çiftlere ikinci bir yuva olmak arzusu ile yarışmaktadırlar. Çoğu otelde bulunan İtalyan restoranları çiftlerin birlikte keyifli ve romantik bir akşam yemeği yemelerine olanak sağlamaktadır. Foça balayı otelleri, bölgesel lezzetlerden oluşan kahvaltıları ile güne güzel bir başlangıç yapmanızı sağlamakla birlikte kahvaltının insana kattığı mutluluğu maviliklerin ve yeşilliklerin içinde hissetmenizi sağlar.

Çoğu otelde bulunan ücretsiz bisiklet turları çiftlerin, Foça’nın doğal güzelliklerini keşfetmesini sağlamaktadır. Oteller her insanın zevkine hitap edebilecek çeşitliliktedir. Bu sayede çiftler isterse antik yapıda olan bir otelde kalıp geçmişin kokusunu duyabilecek, isterse daha modern bir otelde kalabileceklerdir. Antik yapıda olanından modern olanına kadar her otel, çiftlerin konforlu bir tatil yapabilmesi için özenerek dizayn edilmiştir. Hemen hemen her otelin bahçesi özellikle akşamları oturup çay içebilmek için doğayla iç içe olacak şekilde tasarlanmıştır.

Foça balayı otelleri, çiftlere sunduğu rehber imkânı ile zaman kaybı olmadan Foça ilçesini ve ilçenin tarihi güzelliklerini keşfetmelerini kolaylaştırmaktadır. Foça balayı otelleri, balayı çiftlerine özel indirimler sağladığından her keseye ve her kesime hitap etmektedir. Bu sayede pek çok çift tarafından tercih edilmektedir. Çoğu butik oteller özel odaları ile çiftlerden oldukça ilgi görmektedir. Çiftler Foça’da balayı yaparken aynı zamanda düğün fotoğrafları için ilçeyi doğal bir fon olarak kullanmaktadır. Özellikle Küçükdeniz Limanı üzerinde bulunan oteller doğal yaşamla iç içedir.

Çiftlere gece-gündüz fark etmeden güvenli yürüyüşler yapabileceği alanlar sunmaktadır. Rezervasyon esnasında gelen özel talepler değerlendirilmekte olduğundan tatilini burada geçiren çiftler otellerinden memnuniyetle ayrılmaktadır. Foça balayı otelleri, deniz kıyısında veya denize kısa yürüme mesafesinde bulunmaktadır. 

Foça Balayı Otel Fiyatları

Foça’da bulunan otel fiyatları, otelin sunduğu aktivitelerin çeşitliliğine göre değişmektedir. Ancak müşteri memnuniyeti ön planda tutulduğundan aynı fiyata Türkiye’nin herhangi bir yerinde daha güzel bir tatil yapılması zordur.

Foça balayı otelleri, balayını Foça’nın doğal güzelliklerinde geçirmek isteyen çiftler için özel indirimler sunmaktadır. Bu otellerde çiftlere özel oda seçenekleri sunulduğu gibi yine çiftlere özel ücretli veya ücretsiz aktiviteler de bulunmaktadır. Fiyatlar değişmekle beraber her keseye hitap edebilecek çeşitli oteller bulunmaktadır. Kahvaltıyı ücretsiz sunan oteller çoğunluktadır.

Foça Otelleri Sık Sorulan Sorular
Foça'daki havuzlu oteller hangileri?
Foça'da havuzlu otellerden bazıları: Club Rose Bay Hotel, Amphora Hotel Foça, Göker Apart Otel. Tam liste: Foça Havuzlu Oteller
Foça'da denize sıfır oteller hangileri?
Foça'daki denize sıfır otellerden bazıları: Foça Kumsal Hotel, Club Mackerel Foça, Florida Tatil Köyü. Tam liste: Foça Denize Sıfır Oteller