Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Dikili Otelleri Listesi - 2020 Tüm Otel Fiyatları

Yükleniyor..
Di̇ki̇li̇'de kriterlerinize uyan 48 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Dikili Otelleri Hakkında

Ege bölgesinde bulunan İzmir ilinin kuzeyinde yer alan doğal zenginlikler bakımından oldukça donanımlı bir ilçesidir. İzmir şehir merkezine en yakın olan ilçelerden biridir. Doğu yönünde Bergama ilçesiyle kuzey yönünde Balıkesir ile komşudur. Batı ve Güney yönleri ise Ege denizine bakmaktadır. Midilli adasına da oldukça yakındır.

Doğal güzellikleri ve temiz havası ile birlikte mavi ve yeşilin eşsiz uyumunun görülebileceği sayılı yerlerden biridir. İklim özellikleri bakımından İzmir’in genelinde olduğu gibi Akdeniz iklimi karakterine sahiptir. Yaz ayları sıcaklık yüksek ve kurak geçerken kış ayları ılıman ve yağışlı bir şekilde geçmektedir. İklimin bu özelliklerinden dolayı ziyaretçiler ziyaretlerini genel olarak ilkbaharın son dönemlerinde  ve sonbaharın ilk aylarında yapmayı tercih ederler.

Bölgede çok sayıda kaplıca, şifalı su, şelale gibi doğal güzellikler bulunmaktadır. Yaklaşık kırk kilometrelik bir sahil hattına sahip olan Dikili de bir çok plaj bulunmaktadır. Bölgenin geçim kaynakları temel olarak tarım hayvancılık ve turizm olmak üzere üç yönlüdür. Bunun yanı sıra madencilik faaliyetleri yapılmaktadır. Bölge granit taşı bakımından oldukça zengin yataklara sahiptir.

Arıcılık ve balıkçılık da bölge halkı tarafından yürütülen ekonomik faaliyetler arasındadır. Jeotermal enerji sayesinde tarım alanında seracılık faaliyetleri oldukça gelişmiştir. Türkiye deki en büyük seraları burada görebilmek mümkündür. Dikili tarihi dönemlerden bu yana bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığı için bölgede antik kentler ve tarihi birçok yapı bulunmaktadır.

Bu bilgiler ışığında eşsiz doğasıyla birlikte Dikili tatil planı yapanlar için planlarına mutlaka dahil etmeleri gereken bir yer konumundadır. Ayrıca oldukça gelişmiş bir vaziyette olan turizm sektörünün etkisiyle Dikili otelleri tatilcilere eşsiz konforu ve üst düzey hizmet kalitesiyle unutamayacakları bir tatil imkanı sunuyor. Üstelik fiyat konusunda da müşterilerini mağdur etmeyecek bir politika benimsenmiş durumda.

Dikili’de Tatil Yapmak 

Dikili oldukça berrak olan denizi ve mavi bayrak almaya hak etmiş bir çok plajıyla tam bir tatil beldesi konumundadır. Ayrıca diğer tatil beldelerine oranla daha az insanın bulunması sebebiyle boğucu kalabalıklardan uzak ve sakin bir yerdir. Her gün belirli saatlerde limandan kalkan teknelerle adaları ve koyları gezme imkanı da vardır.

Sahile yakın yerlerde oldukça lezzetli balık yemekleri yapan balık restoranları da vardır. Ayrıca deniz haricinde de bölgede gezilebilecek bir çok yer vardır. Eski Rum mahalleleri kiliseler görebileceğiniz tarihi yapılar arasında.

Bölgenin sembolü haline gelmiş Aşıklar Şelalesi de görülmesi gereken yerler arasında. Ayrıca burada Ege’ye has birbirinden lezzetli zeytinyağlı yemekleri de tatma imkanı sunan bir tesis de mevcut.   Dikili de  barınma konusunda ise bölgenin birçok yerine dağılmış vaziyette konforu ve hizmet kalitesi tatmin edici düzeyde olan Dikili otelleri bu ihtiyacı karşılıyor. Genel manada sakinliği doğal güzellikleri temiz ve berrak suyu ve oldukça elit bir yapıya sahip olan plajlarıyla Dikili tatil yapmak için gayet uygun bir yer olarak göze çarpıyor. 

Neden Dikili Otelleri Tercih Edilmeli

Yorucu iş maratonları ve şehrin gürültüsünden biraz uzaklaşmayı herkes ister. Bu yüzden izin günleri için bir çok insan tatil planları yapar. Yapılan bu tatil planları için her şeyin sorunsuz işlemesini tatilde rahat rahat kafa dinlemeyi ve gezmeyi isteriz. Konaklama konusu yüzünden yaptığımız tatil planlarının  fiyaskoya dönüşmesini ise hiçbirimiz istemeyiz.

Tam da burada konuya Dikili otelleri dahil oluyor. Dikili otelleri işinde hayli tecrübeli personel kalitesi, sunduğu imkanlar ve hizmet kalitesi bakımından kesinlikle kafanızda tereddüte yer bırakmayacak bir tercih olacaktır. Ayrıca oteller plajlara, eğlence mekanlarına restoran ve kafelere de oldukça yakın bir şekilde konumlandırılmıştır. Çiftlere özel odalar da bulunmaktadır. Her odada odaya özel tuvalet ve banyo mutlaka bulunmaktadır.

Yıllardan beridir  turizm sektöründe hizmet veren bu eşsiz mekanlarda konforu sonuna kadar yaşayabilir ve tatiliniz tadını rahatça çıkarabilirsiniz. Ayrıca otellerin bazılarında havuz seçeneği de mevcuttur. Deniz, küçük çocuğu olan aileler  açısından iyi bir tercih olmayacağı için havuzlu oteller bu konuda yerinde bir tercih olacaktır. Fiyat politikaları bakımından ise Dikili otelleri müşterilerini mağdur etmeyecek onlara fiyat performans açısından en iyi hizmeti verebilecek bir fiyat tarifesi benimsemiştir.

Dikili Otelleri Sık Sorulan Sorular
Di̇ki̇li̇'deki havuzlu oteller hangileri?
Di̇ki̇li̇'de havuzlu otellerden bazıları: Cumhur Yeşilirmak Çiftliği, Kalem Adası Oliviera Resort, Çandarlı İşeo Otel. Tam liste: Dikili Havuzlu Oteller
Di̇ki̇li̇'de denize sıfır oteller hangileri?
Di̇ki̇li̇'deki denize sıfır otellerden bazıları: Zeytin Apart Otel, Erdal Aile Pansiyonu. Tam liste: Dikili Denize Sıfır Oteller