Balnet

Ayvalık Sarımsaklı

Sarımsaklı, Küçükköy beldesine bağlı Ayvalık'a 8 km uzaklıkta tatil beldesidir. Sarımsaklı plajı 7 km uzunluğu, 100 m genişliğe sahip altın sarısı kumsala sahiptir. Mavi Bayraklı denizi temiz ve dalgasızdır. Denizin içeriside aynı şekilde kumsaldır. Sahil boyunca cafeler, restaurantları, alışveriş yerleri Altınova sahiline doğru uzanır.
 

 


Sarımsaklı Merkez , Badavut ve Oteller bölgesi olarak 3 farklı noktası mevcuttur. 

Bölgedeki Oteller, Pansiyonlar ve Apartlar ile ger bütçeye uygun konaklama imkanı bulunmaktadır. Sarımsaklı plajında denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Günbatımının o eşsiz manzarasını Şeytan Sofrası'ndan izleyebilirsiniz. Akşamları canlı müzik eşliğinde barlarda ve gece kulüplerinde eğlenebilirsiniz.

İsmi, bölgedeki eski Rum yapılarının inşasında kullanılan sarımsak taşından gelen beldenin kesintisiz 7 kilometreyi aşan kumsalları mavi bayrak ödülüne sahip. Beyaz kumlu plajları ve turkuaz rengi deniziyle büyüleyici bir görüntüye sahip olan Sarımsaklı, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.
 

Göz alabildiğine uzanan ve sonu yokmuş gibi görünen Ayvalık Sarımsaklı plajlarının paralelinde pek çok Sarımsaklı otelleri ve Sarımsaklı eğlence mekanları bulunuyor. Çoğu uygun fiyatlı olan bu tesisler arasında havuzlu Sarımsaklı otelleri olduğu gibi Sarımsaklı pansiyonları ve Sarımsaklı apartları da mevcut.

Ayvalık’ın otel ve plaj bölgesi Sarımsaklı, Ayvalık’a 8 km uzaklıkta, Küçükköy beldesi sınırları içinde yer alıyor. 7 km uzunluğunda ve 100 m. enindeki Sarımsaklı Plajları, uzun bir kumsala ve temiz bir denize sahip. Plajlar halka açık ve ücretsiz. Sarımsaklı batıdan esen ve öğle saatlerinde başlayan imbat ile serinliyor. Sahil boyunca uzanan kafelerde içeceğinizi yudumlayabilir; arkadaşlarınız veya ailenizle hoş vakit geçirebilirsiniz. Yeşilin tüm renkleri, mavinin en güzel tonu ve kilometrelerce uzanan altın renkli kumsalı ile yerli ve yabancı turistin Kuzey Ege’deki adresi Sarımsaklı...

Sarımsaklı Plajı

Beş yıldızlı otellerden, mütevazı pansiyonlara, balık restoranlarından, küçük büfelere kadar Ayvalık'ın en önemli turistik yöresi olan ve dünyaca ünlü Rio sahillerinden daha geniş bir alanı kapsayan Sarımsaklı'da, kumsalın en büyük özelliği kumunun vücuda yapışmaması. Turkuaz rengi denizi ise akvaryum güzelliğinde.

Ayvalık- Sarımsaklı arasında çok sık ve yaz aylarında gece geç saatlere kadar minibüs seferleri var. Sarımsaklı’dan sağa dönüp devam ettiğinizde yol sizi küçük koylara götürecek. Bu koylardan en güzeli ise Şahinkaya(Badavut). Sarımsaklı plajlarının devamı olan ve huzurlu bir ortamda denize girebileceğiniz Badavut, Sarımsaklı plajına göre daha sakin. Ayrıca, Badavut'ta, Sarımsaklı'dan ayrı otel, pansiyon ve lokanta seçenekleri de mevcut. 

"Küçükköy Beldesi, koyları ve adaları ile dantel gibi örülmüş Ege Denizi'nin 25 kilometrelik sahil şeridini kaplayan orman, kumsal, güneş zenginliği olan bir belde. Yörenin tarih önündeki gizemli örtüsü kaldırıldığında altından çok görkemli buluntuların çıkacağına inanılıyor. Sarımsaklı bölgesinde 6 resmi kamp, 9 adet Turizm İşletme Belgeli, 2 adet Yatırım İşletme Belgeli, 59 adet de Belediye Belgeli konaklama tesisi ile 160'a yakın Restaurant, bar, kafeterya ve disko hizmet veriyor. Toplam uzunluğu kesintisiz 5 km. eni ise 50 ile 100 metreye ulaşan plajların Türkiye genelinde başka bir örneği yok. Kumundaki insan sağlığına çok uygun radyasyon etkileşimleri deniz suyunun arılığı ile de sadece Türkiye’nin değil Dünyanın en mükemmel kumu özelliklerini taşıdığı Dünya Sağlık Örgütü tarafından belgelenmiştir."

"Genel olarak Sarımsaklı plajları ismi ile anılan bölge içerisinde birbirinden şirin 22 plaj bulunuyor. Plajlar, isimlerini en yakın kamp veya otelden aldığı için bu isimleri ile anılıyorlar. Bu plajların isimleri geçen kamp ya da otellerle bağlantısı olmayıp, bölgede bulunan plajların hepsi halka açık."

Ulaşım .. ? 

Ulaşım son derece kolay. İster aracınız ile ister otobüs ile kolayca ulaşabilirsiniz. Sarımsaklı'ya nasıl gidilir tıkla

Denize Nerede Girelim  ? 

Egenin en güzel plajlarından birine sahip Sarımsaklı Plajlarında denize girilecek yerler için tıkla

Ayvalık Sarımsaklı Bölgesine Yakın Konumlar

Ayvalık Sarımsaklı bölgesine bağlı veya Ayvalık Sarımsaklı bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Ayvalık Sarımsaklı'ya Gidenler Yorumluyor

Ayvalık Sarımsaklı'da yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Balıkesir / Ayvalık / Ayvalık Sarımsaklı
"Mükemmel Tatil, Mükemmel Himet."
Geçen sene 1 hafta kaldık ailecek. Plajından tutun hizmetine , merkezi yakınlık derecelerine kadar her şeyinden .ok memnun kaldık. Hatta bu seninde rezervasyonunu yapmış bulunmaktayım :)
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Ayvalık / Ayvalık Sarımsaklı
"Ali Gür Apart"
ÜNİVERSİTE SINAVINDAN HEMEN SONRAKİ GÜN GİTTİK ÇOK BEĞENDİK TEMİZLİK ÇOK İYİYDİ. GÜLERYÜZLÜ VE İLGİLİ RESEPSİYON İÇİN KENDİLERİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ HER SENE KISMETSE MUTLAKA GİDECEĞİMİZ BİR YERDİR
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Ayvalık / Ayvalık Sarımsaklı
"Tatilin Adresi"
5 gece kaldık tam bir aile oteli denize çok yakın olması da çok avantaj gerçekten. Odalar temiz kahvaltı çok güzel. Herkese tavsiye ediyorum. Yazın yine ailecek geleceğim tek otel. Teşekkürler MERT OTEL
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Ayvalık / Ayvalık Sarımsaklı
"Koşan Otel"
Aile oteli aranıyorsa düşünmeden gidilecek tek yer denize yakın ve içten personeli ve işletmecileri sayesinde keyifli bir tatil yapma imkanına Nail olduk. koşan otel ve özellikle İbrahim beye teşekkürler
+ devamını gör