Sarımsaklı Otelleri

Yükleniyor..

Sarımsaklı'da kriterlerinize uyan 33 tesis bulundu.

Sarımsaklı Otelleri

Ayvalık’ın sakin ve dingin şirin beldesi...  Şehir merkezine 8km uzaklıkta bulunan bu güzel belde misafirlerine eşsiz bir deneyim sunuyor. Genellikle ailelerin ve tatilden huzur bekleyen konukların tercih noktası. Temiz plajlarını mavi bayrakla taçlandırmış olan bu şirin tatil beldesin de bakalım nereler ziyaret edilir? Neler yenir? Neler yapıla bilinir?

Sarımsaklı Otelleri

Ayvalık’ın sakin ve dingin şirin beldesi...  Şehir merkezine 8km uzaklık

Şeytan Sofrası

Gezginlerin Sarımsaklı da ilk uğrak noktası Çamlık Orman Kampının yukarısında bulunan Sarımsaklıya 2km mesafede olan bu güzel tepe eski bir lav birikintisi olan ve sofraya benzeyen geniş bir tepedir. Özellikle gün batımın da misafirlerini daha bir görkemle ağırlayan bu tepe eşsiz görüntüsüyle gün batımı algınıza yeni bir soluk getiriyor diyebiliriz. Gün batımında ki o gümüş kızıl renginin ezgisi sizi bu efsanevi tepeye aşık edecek türden.

Badavut Palajı

Sarımsaklıya girmeden sizleri uzun tertemiz plajıyla karşılayan Badavut plajı keşfedilmeye hazır bir şekilde siz tatil sever konuklarını bekliyor. Bölgenin en çok tercih edilme sebepleri arasında sakinliği temiz kumsalı ve dingin denizi sizleri cezbedebilir. Amacınız dinlenmek ve kafa dinlemekse tercihiniz eminiz ki Badavut olacaktır.

Sarımsaklı'da Neler Yenir?

Sarımsaklı sahil beldesi olduğu için bu bölgede deniz ürünleri revaçta tüketilmektedir. Deniz ürünlerinin yanı sıra zeytin bölgesi olduğu için de bu bölgede zeytinyağlı yemekler de tercih sıralamasında ilk sıralarda. Bölgede ahtapot köfte, otlu balık, kalamar, sardalya, karides ve lakerda, fava, Girit ezmesi,  semizotu salatası, kabak çiçeği dolması, enginar salatası bu güzel bölgemizin meşhur yemekleri arasında.

Yapılabilecek bir diğer aktiviteler ise şöyle;  Çamlı mevkii üzerinde yeşile, oksijene ve huzara doyuran eşsiz doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Ayrıca Gelinkaya bölgesinde de parasailing yaparak tatilinize yeni bir tat ve renk katabilirsiniz.