Sarımsaklı Plajları (Denize girilecek En İyi Yerler)

Sarımsaklı Plajı

Küçükköy Sarımsaklı beldesi, koylar ve adalarla çevrili, Ege Denizi'nin 25 kilometrelik sahil şeridini kaplayan kumsallara ve ormanlara sahip bir belde. Yörenin tarih önündeki gizemli örtüsü kaldırıldığında altından çok görkemli buluntuların çıkacağına inanılıyor.

Sarımsaklı Plajı

Sarımsaklı plajlarında 6 resmi kamp, 9 adet turizm işletme belgeli, 2 adet yatırım işletme belgeli, 59 adet de belediye belgeli konaklama tesisi ile 160'a yakın restoran, bar, kafeterya ve disko hizmet veriyor. Toplam uzunluğu kesintisiz 5 km, eni ise 50 ile 100 metre olan Sarımsaklı plajlarının Türkiye genelinde başka bir örneği yok. Kumundaki insan sağlığına çok uygun radyasyon etkileşimleri, deniz suyunun arılığı ile de sadece Türkiye’nin değil dünyanın en mükemmel kumu özelliklerini taşıdığı Dünya Sağlık Örgütü tarafından belgelenmiş durumda.

Genel olarak Sarımsaklı plajları ismi ile anılan bölge içerisinde birbirinden şirin 22 plaj mevcut. Plajlar, isimlerini en yakın kamp veya otelden aldığı için bu isimleri ile anılıyor. Bu plajların isimleri geçen kamp ya da otellerle bağlantısı olmayıp, bölgede bulunan plajların hepsi halka açık.

İlgili içerikler gösteriliyor: