Dikili Plajları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dikili Plajları, mavi bayrak almaya hak kazanmış alanları ile denize girmek için en güzel yerlerden biri. Bölgedeki plajların temizliği ve korunması için belediye yoğun bir çaba içinde. Dikili Otelleri'nin kendi plajları olduğu gibi halk plajı da oldukça fazla ilgi görüyor.

Dikili Halk Plajı

Bölgenin en popüler plajı olan kilometrelerce uzunluktaki Dikili Halk Plajı, mavi bayrak ödülüne sahip ve sahil şeridi boyunca Dikili otelleri, yerleşim alanları, eğlence merkezleri, kafeler ve restoranlar sıralanıyor. 

Dikili Hayıtlı Koyu

İzmir'in kuzeyinde, Dikili merkezin güneyinde kalan Hayıtlı, Dikili Halk Plajı'na oranla daha küçük, sakin ve sessiz. Doğayla iç içe bir konumda yer alan Hayıtlı Koyu'nun çevresinde birkaç otel dışında herhangi bir yerleşim alanı bulunmuyor. 

Dikili Antur Plajı

Dikili Halk Plajı ile aynı kumsal üzerinde; Uğur Mumcu Caddesi'ne paralel konumda yer alan Antur Plajı, güneyindeki yat limanı, Yakamoz ve Okulönü plajlarıyla birlikte şehir merkezine yakın plajlardan.

Dikili Deçemko Plajı

Bademli ve Çandarlı'ya yakın kısımlarında yer alan plajlardan olan Deçemko ile birlikte Kayra Plajı, Killilk Koyu, Pissa Plajı, Deniz Kalesi ve Bimeyko da yine Dikili'nin güneyinde denize girmek için uygun olan alanlar. 

Dikili Pisa Koyu

Mysia Plajı ve Salihleraltı Plajı ise Dikili’nin kuzeyindeki denize girmek için ideal yerler. 

Dikili Deniz Kalesi Plajı

İlgili içerikler gösteriliyor: