Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Dikili Pansiyon - 2020 Dikili Pansiyon Fiyatları

Yükleniyor..
Dikili'de kriterlerinize uyan 29 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Dikili Pansiyonları Hakkında

Dikili, hem coğrafi zenginlikleriyle hem de tarihi dokusuyla gerçekten de turizm merkezi olmayı hak etmiş bir ilçedir. Bu ilçe İzmir'de yer almaktadır. Jeotermal kaynaklar bakımından oldukça zengin olan Dikili, aynı zamanda da tarihi yapılar bakımından da oldukça fazla sayıda esere sahiptir. Dikili , Midilli Adası'nın karşı tarafında bulunmaktadır.

Dikili'de ki halk geçimini genellikle tarım faaliyetlerinden sağlamaktadır. Bunun yanı sıra balıkçılık faaliyetleri de görülmektedir. Dikili'nin muhteşem sahilinde , balık restorantları ve birçok hediyelik eşya dükkanları bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken de bu hediyelik eşya dükkanlarıdır.

Bu eşyalar tamamen yöresel hayata dair olduğu için insanlar bu güzel ilçeden kendilerine bir hatıra kalması için kendilerine ve sevdikleri insanlara hediyelik eşyalar satın alıyorlar. Dikili'ye ziyarete geldiğinizde , Dikili'nin büyüleyici güzelliği karşısında gerçekten de ağzınız açık kalacak. Dikili, bir rivayete göre;  İngiliz Kraliyet Ailesi'nden bu bölgeye ziyarete gelenler burada kaldıkları için dükler isminin buradan alınmış olduğu düşünülmektedir. Dikili; denizi, doğası, ormanı, şelalesiyle ve aynı zamanda güzel konaklama yerleriyle turistleri kendine çekmeyi başarmıştır. 

Huzur Dolu Pansiyon Tatili

İzmir'in ilçesi olan Dikili , son yıllarda turistik açıdan oldukça büyük gelişmeler kaydetmiştir. Bu başarısına bağlı olarak bu bölgedeki Dikili Pansiyonları sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Pansiyonlar , günlük hayatın karmaşasından kaçan ve iş temposundan yorulan insanların konaklayabileceği bir yer haline gelmiştir. Ayrıca pansiyonlar, insanlara evindeymiş havası da vermektedir.

Belki de Dikili Pansiyonları en çok bu yüzden tercih ediliyordur. Çünkü bu pansiyonlar gerçekten de bir ev havasında olduğundan insanlar burada kalırken yabancılık çekmiyorlar. Güzel ve sıcak sohbetlerin edildiği ve bu sayede güzel dostlukların kurulduğu bu güzel pansiyonlar , yerli ve yabancı turistlerin kendilerini daha iyi hissetmelerine sebep olmaktadır. Bütün bunların yanında insanda sanki orası kendi yeriymiş hissi uyandırıyor.

Hal böyle olunca da gerçekten orayı sahiplenmeye başlıyorsunuz ve her sene hatta ilk boşluğunuz ne zamansa oraya gitmek istiyorsunuz. Her bütçeye uygun ve hizmet kapasitesinde de lüks otelleri aratmayan Dikili Pansiyonları, sıcacık ve güleryüzlü çalışanlarıyla tatillerin en güzelini müşterilerine sunmaktadır. 

Dikili Plajları Hakkında 

Dikili plajlarıyla oldukça ünlüdür. Hatta öyle ki burada burada mavi bayrağa sahip olan birden çok plaj bulunmaktadır. Plajların bir kısmı özel işletme diğer kalan kısmı ise belediyeye ait. Belediyeye ait olan kısım oldukça uygun fiyatlara denk geliyor. Yani kendi şezlongunuzu ve şemsiyenizi kendiniz götürebileceğiniz gibi aynı zamanda plajda da bunları kiralayabilirsiniz.

Üstelik kiralama ücreti de oldukça ucuza geliyor. Bu plajlara giderken toprak ve patika yollardan geçiliyor. Bu toprak ve patika yolların yan kısımlarında ise zeytin ağaçları bulunuyor. Yani plaja giderken gerçekten de karpostallık bir yerden geçiyorsunuz. Dikili plajları bu sayılan bütün nedenlerden dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir. Dikili Pansiyonları ile hayalinizdeki tatile bir adım daha yaklaşabilirsiniz.