Puan
Konsept
Tip
Konum
Değerlendirme
Olanak

İzmir Otelleri Listesi - 2019 Tüm Otel Fiyatları

Yükleniyor..

İzmir'de kriterlerinize uyan 22 tesis bulundu.

İzmir Otelleri

İzmir, Ege Bölgesi’nde tabii ve tarihi güzellikleri ile önde gelen yerlerden biridir. Liman şehri olan İzmir, Türkiye’nin ihracat kapısı olan, modern şehirlerinden biridir. İzmir İlinin farklı bir dokusu bulunmaktadır. Yazları yasemin kokan sokakları, sımsıcak insanları ile yaz, kış ziyaret edilecek, özlenecek şehirlerimizdendir. İzmir yazları sıcak bir iklime sahip olmasına rağmen, en çok ziyaretçi akınına, yazın uğramaktadır. Bunda en önemli etken, İzmir’e bağlı tatil yörelerinin çok fazla olmasıdır. Bu nedenle, İzmir ve çevresinde çok sayıda tesis bulunmaktadır.

İzmir’i Yakından Tanımak İçin Şehir Merkezinde Konaklamak

İzmir, yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı bir iklime sahiptir. İzmir ilçeleri, tarihi ve doğal güzellikleri ile gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alır. İzmir’de yaşayan kişilerin, hafta sonları kısa zaman dilimleri içerisinde ulaşabilecekleri çok güzel yerler mevcuttur.  İzmir’de yaşam, diğer büyük kentlere nazaran, oldukça kolaydır. İş çıkışı ya da hafta sonları yapılacak çok fazla alternatif bulunmaktadır. İzmir’in şehir merkezi bile, akşamları oldukça hareketlidir. Pasaport, Saat Kulesi, Kemeraltı  ve Kordonboyu, gezilecek mekânlar arasındadır. Şehir merkezinde kısa bir gezintinin ardından, yöreye özgü Karadut suyu ile lezzetli bir mola önerilebilir.

İzmir’de Konaklamak İsteyenlere Öneriler

İzmir otelleri fiyatları açısından da oldukça çeşitlilik gösterir. Yörede çok fazla tesis olması, alternatifleri arttırmaktadır. İzmir’in şehir merkezinde yapılan tur sonrasında, civarındaki yerleri tanımak için geziler yapılabilir. Bu yerlerin güzellikleri ve temiz denizinden istifade etmek için, konaklamak ta tavsiye edilecektir. İzmir, tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan illerden biridir. Eşsiz plajları, tertemiz denizi ile konaklanması önerilecek yerlerdendir. Özdere Plajı, Çeşme ve Alaçatı’daki plajlar, Ilıca, Urla ilk akla gelen yerler içerisindedir. Sessizlikten hoşlananlar için önerilecek olan, Karaburun sahilleri olacaktır. Uygun İzmir otelleri açısından, Dikili ve civarı verilecek örnekler arasındadır. İzmir’in pek çok plajı, mavi bayraklıdır. Tarih turizmi yapmak isteyenler için de İzmir’de çok fazla alternatif bulunur.

İzmir’in Tarihi Güzellikleri

İzmir, tarihi açıdan da gezilmesi gereken yerler içerisindedir. İlk akla gelen, Efes, Selçuk, Meryem Ana Manastırı, Bergama Akrapoldur. İzmir, tarihi boyunca çok fazla medeniyetlere beşiklik etmiş şehirlerden biridir. Özellikle, liman şehri olması, denizci kavimlerin burada egemenlik kurmasını sağlamıştır. İonlar, Persler ve Bizans egemenlikleri, ilk akla gelenlerdir. İzmir’in tarihi yerlerini sıralayacak olursak:
•    Seferihisar yakınlarındaki Dionysos Tapınağı
•    Bergama’daki Akrapol
•    Efes Antik kenti, Artemis
•    Şirince Köyü’nün tarihi taş evleri
•    Efes yakınlarındaki Bülbül Dağı mevkiindeki, Meryem Ana Kilisesi
İzmir seyahati sırasında gezilmesi en önemli yerler arasındadır.

İzmir’de Herkese Uygun Tatil Alternatifleri

İzmir’de herkese uyan tatil alternatifleri mevcuttur. İzmir, tabiatı, denizi, su sporları bakımından tercih edilirken, din ve sağlık turizmi ile öne çıkar. Alaçatı’da sörf ve su kayakları bakımından, uygun imkânlar bulunmaktadır. Yörenin rüzgârlı havası, sıcak havalarda bile bunaltmayacak tatlı meltemleri vardır. Rüzgârlı olan hava durumu, su sporları için de uygun olanaklar yaratır. Hıristiyanlar için, Meryem Ana Kilisesi, her sene ziyaretçi akınına uğramaktadır. Ucuz İzmir otelleri arayanlar için de İzmir ve civarında, çok fazla alternatif bulunmaktadır. Sağlık turizmi için de İzmir’de Ilıcalar önerilmektedir. Ayrıca Bergama’da da şifalı su kaynakları bulunmaktadır.

İzmir’de Sakinlik Arayanlar İçin Farklı Tatil Rotaları

İzmir’de sakinlik arayanlar için de gürültüden uzak, kuş sesleri içerisinde tatil yapma imkânları bulunmaktadır. Oldukça virajlı bir yolun sonunda yer alan Karaburun, bu bakımdan beklentilere cevap verecektir. Eski Foça’nın koruma altına alınmış, taş evleri ve sokakları da huzur verecek, tatil mekânları içerisindedir. Yeni evli çiftler için de İzmir’de farklı balayı otelleri mevcuttur.

İzmir Otelleri Sık Sorulan Sorular
İzmir'deki havuzlu oteller hangileri?
İzmir'de havuzlu otellerden bazıları: Cumhur Yeşilirmak Çiftliği, Göker Apart Otel. Tam liste: İzmir Havuzlu Oteller
İzmir'de denize sıfır oteller hangileri?
İzmir'deki denize sıfır otellerden bazıları: Başkent Otel, Zeytin Apart Otel, Erdal Aile Pansiyonu. Tam liste: İzmir Denize Sıfır Oteller
İzmir'de yer alan alkolsüz oteller hangileri?
İzmir'de yer alan alkolsüz otellerden bazıları: Başkent Otel, Zeytin Apart Otel, Cumhur Yeşilirmak Çiftliği. Tam liste: İzmir Alkolsüz Oteller