Balnet

Alkolsüz Oteller '49 TL'den Başlayan Fiyatlar''

Yükleniyor..
Kriterlerinize uyan 6 tesis bulundu.
Filtrele

Alkolsüz Oteller Hakkında

Tatil alışkanlıkları yaygınlaştıkça tatil imkanlarının sayısı da hızla artıyor. Elbette bu imkanların içinde otellerin nitelikleri büyük bir yer tutuyor, çünkü bir otel tatilin nasıl geçeceğini doğrudan etkileyebiliyor. Gittikçe daha çok kişi, kendi önceliklerine uygun tatil arayışına çıkıyor. Deniz – kum – güneş üçlüsü ile özdeşleşen klasik tatilin yanı sıra kültür, doğa ve alternatif tatil seçenekleri dünyanın birçok bölgesinde olduğu gibi ülkemizde de yaygınlık kazanıyor. O seçeneklerden biri olan muhafazakar tatil de beraberinde alkolsüz otel ve islami otel gibi kavramları getiriyor. Helal hassasiyetine sahip bir konaklama yanında büyük bir parti sahnesi veya kumarhane olmayacak ve ambiyans aile odaklı olacak. Bu genel tanımlama, islami otel konseptini genel olarak tanımlamaya yeterli olacaktır. Herşey dahil ve ultra herşey dahil gibi konseptlerle birlikte alkolsüz herşey dahil oteller de yaygın bir seçenek olarak tatil beldelerinde yerini alıyor. İslam'ın öğretilerini uygulamanın yanı sıra günde beş vakit namaz kılmak, gösterişsiz ve kapalı giyinmek, alkol kullanmamak gibi hassasiyetlere sahip olan misafirler bu hassasiyetlerini tam anlamıyla uygulayabilecekleri islami otel tesislerini tercih ediyor. Helal bir tatil çoğunlukla ailelere odaklanır ve muhafazakar tatil pratiklerini içerir. Bu vesileyle muhafazakar gezginler aynı zamanda yerel kültürleri deneyimleyecek ve kendi din gereksinimlerinden ödün vermeden diğer dinleri uygulayan insanlar hakkında da daha fazla bilgi edineceklerdir. Geziler özel olarak yapılır, böylece kendi maceranızı seçebilir ve istediğiniz kadar çok sayıda kültürel gezi ve açık hava etkinliği yapabilirsiniz. Plaj veya havuz günleri ile milli parklara veya yerel yerlere yapılan ziyaretler arasındaki denge genellikle aileler için iyi sonuç verir. İngilizce konuşan rehberler, gezginlerin yerel yaşamları keşfedebilmelerini sağlar. Ziyaret edilen yerler ile alkolsüz herşey dahil oteller konukları için eşsiz deneyimler sunar.  
Konaklama alkolsüz herşey dahil oteller açısından kritik önemdedir. Aile dostu olarak nitelendirilebilecek bu oteller, Müslüman inancına ilişkin tüm düşüncelerin bilincindedir. Örneğin, konuk yatak odalarında mahremiyet üst seviyede olacaktır. Konuklar hemen yanındaki gürültülü gece kulüpleri veya kumarhaneler hakkında endişelenmek zorunda kalmadan huzurlu ve sakin ortamlarında keyifli bir tatil geçirebilecektir. Erişilebilir ve iyi dizayn edilmiş mescitler konukların ibadetlerini rahatça yapmalarını sağlar. Ayrıca yemek saatlerinde helal yiyecekler ve bazı otellerde cinsiyet ayrımı yapılmış yüzme havuzu ve spa alanları da yer alır. Tüm bunlar, islami otel konseptiyle hizmet veren alkolsüz otel seçeneklerinin konuklarına sunduğu eşsiz ayrıcalıklardır. Helal hazırlanmış et için diyet yönergeleri her zaman takip edilecektir. Bu, helal et yemek zorunda olduğunuz anlamına gelmez - peskataryalar, veganlar ve vejetaryenler de alkolsüz herşey dahil oteller ile istedikleri şekilde yeme içme seçimi yapabilir. Helal gıda, sadece helal gıdaların hazırlık ve servis sırasında helal olmayan gıdalarla temas etmeyeceği anlamına gelir. Alkol, haram kabul edildiği için helal dostu otellerde sunulmamaktadır. Kur'an öğretilerine göre, Müslümanların günde beş kez namaz kılması emredilmiştir. Helal bir tatil imkanı sunan islami otel, konuklarının ibadetlerini rahatça yapabilmesi için çeşitli imkanlar sunar. Otelin farkı bölümlerinde yer alan mescitler gün içinde sürekli açıktır. 
Alkolsüz aile otelleri yalnızca Müslüman konuklar için değildir. Gayrimüslimler veya muhafazakar tatil hassasiyeti gözetmeyen her dinden konuklar da alkolsüz aile otelleri ile tatillerini değerlendirebilir. Bu tür hassasiyetlere sahip olmasanız dahi alkolsüz otel konsepti sizin için bir tercih sebebi olabilir. Ayrıca alkolsüz aile otelleri birçok aile tarafından, muhafazakar hassasiyetlerden bağımsız olarak da uygun bir alternatif olarak görülmektedir. Bu tesislerde gece kulübü, kumarhane, bar gibi seçenekler yer almaz. Bu haliyle çocuklu aileler için daha iyi olanaklar sunabilir. Bununla birlikte, alkolsüz oteller standart otel konsepti taşıyan diğer otellerin sunduğu birçok imkanı da içinde barındırır. Bu tesislerde de yüzme havuzları, saunalar, spa salonları, açık büfe restoranlar, eğlence ve aktivite merkezleri yer alır. Yalnızca bu alanlardaki aktiviteler İslami öğretilere göre sınırlandırılmış ya da yeniden düzenlenmiştir. Siz de yalnız başınıza, sevdiklerinizle ya da ailenizle birlikte keyifli bir tatil için alkolsüz aile otelleri arayışındaysanız sayfamızı inceleyerek dilediğiniz konumda, dilediğiniz özelliklere sahip tesisleri listeleyebilir, bunlar arasından tercih ettiğiniz islami otel için rezervasyonunuzu şimdiden oluşturarak tatilinizi planlayabilirsiniz.